Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
6 ноември 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
Зашто толку скапо бе?????Да ми донесат од САД Ајфоун ке ме кошта 1000 илјади и уште 7000 за декодирање????Не ја глеам логиката тука.....
 
Член од
28 февруари 2006
Мислења
9
Поени од реакции
0
Дали некој декодира телефони од марката Virgin купен во USA и колку би била цената?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Зашто толку скапо бе?????Да ми донесат од САД Ајфоун ке ме кошта 1000 илјади и уште 7000 за декодирање????Не ја глеам логиката тука.....
јас не ја гледам логиката да ти донесат ај фоун и да го користиш само како ај под, доколку не го издекодираш...

Дали некој декодира телефони од марката Virgin купен во USA и колку би била цената?
Aj дај сликичка од телефонот...
зошто мислам дека вирџин е оператор, а не телефон...
исто како водафон телефоните што се кај нас, а уствари се производ на сажем...
бај д веј се може да се декодира што постои, за одредена сума...
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
јас не ја гледам логиката да ти донесат ај фоун и да го користиш само како ај под, доколку не го издекодираш...

Хах....не го мислеф тоа злонамерно него зашто е толку скапо...соодносот со цената не ми чини....
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
јас не ја гледам логиката да ти донесат ај фоун и да го користиш само како ај под, доколку не го издекодираш...

Хах....не го мислеф тоа злонамерно него зашто е толку скапо...соодносот со цената не ми чини....
кхм... а што ќе кажеш на ова:
купуваш блекбери 8100 за некои 200 долари а било каде во светот испод 70 евра не ти е декодирање.
сажем водафон 226/125 или 225 телефонот нов чини 1000 денари, декодирање е 4/500 денари
алкател е101 од космофон што ги даваат по 900 денари со бројче + 200 денари разговор, во превод телефонот ти доаѓа испод 700 денари а декодирање е 500 денари ;)

некогаш не е во прашање само цената на телефонот, туку и заштитата.
освен тоа, декодира некој ај фоун 3г, сеуште? освен јас и уште 10/15 луѓе преку сила? (на балканов).
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
не ми ја отвара страната.


бај д веј, членот што сака кајосера да донесе, може да се декодира преку логови - но се чека до 3 недели ;) цената е 3000 денари.
п.с. и има некои минимални шанси да не е повеќе во супорт тој телефон, затоа додека не се провери имејот неможам со сигурност да ти кажам дека може 100% да се издекодира. (со еден збор, ризик ти е да го купиш)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Некро... од тебе чекам брз одговор:
СониЕриксон к800.. ојде јабана, при уклучување покажува само бел екран и ништо повеќе.
Колку што сконтав низ нетов, треба да го флеширам.. Проблемот ми е што сум позади грд firewall... и ми треба нешто што ќе заврши работа без да се конектира на интернет.
Симнав: XS++, Wotan, SE UpdateService, Multiserver... кој пробува да се врзе за да си напрај апдејт, кој ради трети причини.. али не поминуваат преку firewall.

Помагај.. морам да ги извлечам броевите од таму... ојдов јабана, иначе...
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ако го флешуваш - отидоа броевите.

т.е. мејн ако флешуваш не, ама со фајл систем одат.

адни ме на gsmhacking@live.com ќе ти дадам туториал ако е до мејнот, ќе завршиш работа.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
т.е. ако ептен ти се брза еве ти флешинг туториал за таа платформа на СЕ.

main ке симнеш на http://support.gsmmkd.com/
user: gsmmkd
pass: makedonija
само провери прво цид, одкако ќе го конектираш со XS++ пониско од неговиот ЕРОМ цид - ќе го умреш, т.е. 30 евра ти е флеш чип.

ако ти е цид 53, неможеш да го работиш со XS++.

еве ти туториал за цид49/51/52 преку кракуван се тул
http://forum.gsmmkd.com/showthread.php?t=2149

еве ти за цид53 флеш туториал:
http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=170737

п.с. цид 53ки се добиваат само преку апдејт сервис ако си го ставал ;)

ако имаш проблем, мсн.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Друже.. фала на помош.. имаш пиво :)
Успеав да ги извлечам броевите...
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кај мене (алфа мобил) ако е цид49/51/52 - 500 денари, ако е 53 (најчесто од летово купените навака или апдејтуван ако е преку СЕУС) - 800 денари.

ако е 51/52 - за 20/25 минути
ако е 49/53 за неполн ден.
 
Член од
22 август 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Nokia N95

Zdravo sakam da kupam nokia n95 (obicna ne 8gb)finska,pa sakam da mi kazete koi i se nedostatocite ako voopsto gi ima :p
 

Kajgana Shop

На врв Bottom