Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Samsung GT-S5360 кога ќе го вклучам доаѓа само до логото Samsung и за околу 10-тина секунди се рестартира и пак до логото доаѓа, значи воопшто не се вклучува само се рестартира, некое решение?

Пробав нешто според ова видео: www.youtube.com/watch?v=0WZSyowdWVA ама има некој проблем, нејќе до крај да се наполни..

Еве видео од проблемот: www.youtube.com/watch?v=eL9C8Ig1giM
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Samsung GT-S5360 кога ќе го вклучам доаѓа само до логото Samsung и за околу 10-тина секунди се рестартира и пак до логото доаѓа, значи воопшто не се вклучува само се рестартира, некое решение?

Пробав нешто според ова видео: www.youtube.com/watch?v=0WZSyowdWVA ама има некој проблем, нејќе до крај да се наполни..

Еве видео од проблемот: www.youtube.com/watch?v=eL9C8Ig1giM
Пробај со хард ресет, ако не поминува тогаш може да е хардвер
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Денеска од нигде никаде почна при палење да ми се појавува Бел Екран на ХТЦ Десире 310.. има некој лек или мора у мобилара... пробував со вадење батерија,не ни покажува опција за хард ресет.... го ставив на пуњач околу 4-5 саата после пробав пак нејке. ја извадив батеријата околу 1 саат пак нејке... има некој лек или мора мобилара и ако треба у мобилара нека каже некој со вакво искуство колку го коштало да не испадне поскапо од телефонот боље нов ке се купам ....
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Денеска од нигде никаде почна при палење да ми се појавува Бел Екран на ХТЦ Десире 310.. има некој лек или мора у мобилара... пробував со вадење батерија,не ни покажува опција за хард ресет.... го ставив на пуњач околу 4-5 саата после пробав пак нејке. ја извадив батеријата околу 1 саат пак нејке... има некој лек или мора мобилара и ако треба у мобилара нека каже некој со вакво искуство колку го коштало да не испадне поскапо од телефонот боље нов ке се купам ....
Ако ти работи телефонот во позадина, тогаш сигурно е хардверски проблемот
секако треба да се отвори и да се провери, контактирај ме на ПП
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Значи вибрира при уклучување ко нормално тоа е знак дека се уклучил али е само бела сликата и достапен сум на телефонот можат од друг телефон да ме бараат. контактирај ме на телефон да видиме колку кошта проблемов... да знам длаи вреди да го правам ...
 
Член од
14 август 2010
Мислења
104
Поени од реакции
22
Здраво... може ли да се декодира ајфон 4 оргинален донесен од Шведска ???

Не бил заклучен на тоа icloud....

ако може колку ќе ме кошта?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво... може ли да се декодира ајфон 4 оргинален донесен од Шведска ???

Не бил заклучен на тоа icloud....

ако може колку ќе ме кошта?
Кој оператор ?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Samsung GT-S5360 кога ќе го вклучам доаѓа само до логото Samsung и за околу 10-тина секунди се рестартира и пак до логото доаѓа, значи воопшто не се вклучува само се рестартира, некое решение?

Пробав нешто според ова видео: www.youtube.com/watch?v=0WZSyowdWVA ама има некој проблем, нејќе до крај да се наполни..

Еве видео од проблемот: www.youtube.com/watch?v=eL9C8Ig1giM
Можно е да е софтверски проблем. Пробај дали можеш да влезеш во recovery и од таму factory reset и clear cache. Ако не, исто пробај, да влезеш во download mode и преку Odin инсталирај му нов официјален ром. Сите официјални ромови за Samsung, тука.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Дечки, да не лутам по темиве... па ај овде ќе пишам...
да не знаете колку е екран за iphone 4s... вчера ми падна и на предната страна ми напукна стаклото... колку би ме фатило да го сменам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки, да не лутам по темиве... па ај овде ќе пишам...
да не знаете колку е екран за iphone 4s... вчера ми падна и на предната страна ми напукна стаклото... колку би ме фатило да го сменам?
Имаш цена на ПП
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L
Член од
6 јуни 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Alcatel OneTouch Idol 2 телефонот работи нормално, мислам на дисплеј, звук...со тоа што тачот функционира само горе лево во ќош. Иначе има физичко оштетување. Еве и некоја слика.
Е сега решение, совет што да се прави т.е што е најпаметно ? Која би била цената да се среди тоа...
 

Attachments

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Alcatel OneTouch Idol 2 телефонот работи нормално, мислам на дисплеј, звук...со тоа што тачот функционира само горе лево во ќош. Иначе има физичко оштетување. Еве и некоја слика.
Е сега решение, совет што да се прави т.е што е најпаметно ? Која би била цената да се среди тоа...
Комплет оди екран со тач
 

Kajgana Shop

На врв Bottom