Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Немам никаков проблем од компјутер кога ги отварам стрнаите. Само од мобилниот.
Исчисти кеш на пребарувачот што го користиш и види дали повторно така ќе ти прави

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Немам никаков проблем од компјутер кога ги отварам стрнаите. Само од мобилниот.
Пробај исчисти кеш на браусерот кој го користиш на телефонот.[DOUBLEPOST=1422708589][/DOUBLEPOST]
Исчисти кеш на пребарувачот што го користиш и види дали повторно така ќе ти прави

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Хаха не видов, побрз си бил од мене.
 
Последно уредено:
Член од
31 јануари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Декодирање на Alcatel OT-991 ???
Мојот IMEI е 862 601 013 128 493
SVN: 010 12N

991X-2BT BMK1-S40 ... Ваљда ова е Provider ID
Тeлефонот вреди 1000 денари и не ми се исплака да плакам декодирање , ако се разбира некој нека ми испрати код да го декодирам.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Екран дисплеј (не тач) за BlackBerry Bold 9700 може ли да се најде и колку кошта?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Дечки нов ми е телефонот и ми стигна ова

да го уклучам или не?
 
Член од
7 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
17
Здраво другарчиња.

1. Знае ли некој колку е отклучивање на S5 G900A AT&T и дали морам да го носам по операториве или мобилари, или можам тоа и сам да го направам отклучувањето за да работи на Т Мobile

2. Дали може да се смени само стакло на Galaxy S3 sch-i535 или мора цел дисплеј да се смени?
И дали може да се смени USB charger-ot што е прилепен за матичната на мобилниот.

позз
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
За iPhone 5s дали се менува само стаклото/тачот или цел дисплеј во комплет оди?

Колку чини поправката? Дали е со оригинални делови или после ќе работи тачот и дисплејот ќе биде ко кинески телефон?
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
За iPhone 5s дали се менува само стаклото/тачот или цел дисплеј во комплет оди?

Колку чини поправката? Дали е со оригинални делови или после ќе работи тачот и дисплејот ќе биде ко кинески телефон?
Се менува цел дисплеј. Поправката чини околу 3000 денари, и тачот и дисплејот ќе си работат нормално. Мислам дека е ептен тешко да најдеш оригинал, а и повеќе би чинел.
Инаку ќе ти работи нормално, не како на кинески телефон. :)

Пиши им на @Necrophilia , @krale , @Torte Mobile, нека ти дадат понуди и види си. :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
За iPhone 5s дали се менува само стаклото/тачот или цел дисплеј во комплет оди?

Колку чини поправката? Дали е со оригинални делови или после ќе работи тачот и дисплејот ќе биде ко кинески телефон?
Tolku e cenata 3k, delovite ne se orginalni normalno ... ama sepak raboti kako orginalot i kvalitetot na slikata e skoro ist kako org
 
Член од
5 април 2008
Мислења
28
Поени од реакции
1
Ve molam za pomos, mi treba preinstalacija na Samsung , dali mozam da go preinstaliram sama ili mora vo mobilara, blagodaram.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ve molam za pomos, mi treba preinstalacija na Samsung , dali mozam da go preinstaliram sama ili mora vo mobilara, blagodaram.
Преинсталација на софтвер? Ако се разбираш можеш и сама, во спротивно носи го во мобилара.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
5 април 2008
Мислења
28
Поени од реакции
1
Преинсталација на софтвер? Ако се разбираш можеш и сама, во спротивно носи го во мобилара.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Ve molam za nasoki za preinstaliranje na Samsung zatoa sto mi fati virus pa ne mi funkcionira na internet, go vrativ na fabricki reset no nisto, ne se trgna virusot..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom