Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
30 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво
ми треба екран за samsung 5230 каде можам да најдам и која цена
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Alfa Mobil
02.5211745
075421493
 

Мандроид

Гледам Калифорникејшн
Член од
1 јули 2011
Мислења
16
Поени од реакции
0
Дечки, знае ли некој како можам да декодирам HTC Wildfire со помош на некој програм, мислам дека имам доволно познавање, само што се немам многу усмерено кон HTC технологијата. Ако не програм, може и некој безплатен сервис за кодови за одклучување на мрежа. Иначе знам да флешувам, имам инсталирано ClockworkMOD, CyanogenMOD и други такви фирмвери и додатоци. Фала однапред. :)

Поздрав
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дечки, знае ли некој како можам да декодирам HTC Wildfire со помош на некој програм, мислам дека имам доволно познавање, само што се немам многу усмерено кон HTC технологијата. Ако не програм, може и некој безплатен сервис за кодови за одклучување на мрежа. Иначе знам да флешувам, имам инсталирано ClockworkMOD, CyanogenMOD и други такви фирмвери и додатоци. Фала однапред. :)

Поздрав
Епа сам по дома неможеш, ќе мораш на сервис да го декодираат на бокс, не е скапо
 

Мандроид

Гледам Калифорникејшн
Член од
1 јули 2011
Мислења
16
Поени од реакции
0
Епа сам по дома неможеш, ќе мораш на сервис да го декодираат на бокс, не е скапо
Епа сам по дома неможеш, ќе мораш на сервис да го декодираат на бокс, не е скапо
Ок тогаш, али фората ми беше да научам сам, како што научив за сони ериксон, ама како што гледам HTC е многу помалце застапен и разработен бренд, а пари баш и немам :)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
За WildFire бесплатен програм нема, нема ни да има...
Ти пратив приватна порака со цена.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Со среќа во губењето време.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Imam xperia x8 .. dali na nea mozam da instaliram gps mapi kako garmin, tom tom .. ili nekoi dr koi ne mi cicaat net .. i ako mozam dali mozam jas samiot ili servis ? inace ova mi treba za na odmor ! Fala:)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Тури си 4гб картичка и за 700 денари ќе ти го средам :)
Алфа Мобил
075421493
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
Имам HTC Desire и ми се закочи на бутирање. Како на видеово. Еднаш го пратив на сервис и ми го вратија ама по недела дена истото се случи. Забележав и дека загрева и тоа најмногу на долниот дел на екранот, кај копчињата. Сте го имале некогаш овој проблем?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ако имаш гаранција, однеси го таму. Кај мене ќе ја изгубиш, треба да се отвара телефонот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom