Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
16 јули 2011
Мислења
14
Поени од реакции
36
дали некој знае како можам ја сам да си го откодирам мојот lg thrive и ако неможе колку би ме чинело at&t
благодара
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
дали некој знае како можам ја сам да си го откодирам мојот lg thrive и ако неможе колку би ме чинело at&t
благодара
Да, јас можам.
Имаш пп со моја понуда ;)
 

L&M

Член од
19 јули 2011
Мислења
130
Поени од реакции
15
Го декодирав телефонот и по 5-6 месеци падна хакот (или како и да се вика тоа:))...како е можно да се деси тоа? Во мобиларата ми викаат дека ова е прв пат на некој да му се деси тоа...
 
S

Sasha

Гостин
mene mi se sluci so alcatel mi bese kodiran go dekodirav i posle mu napraiv format na mobilniot i so toa mobilniot povtorno mi se kodirase.
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Го декодирав телефонот и по 5-6 месеци падна хакот (или како и да се вика тоа:))...како е можно да се деси тоа? Во мобиларата ми викаат дека ова е прв пат на некој да му се деси тоа...
Зависи што телефон, некои телефони се декодираат со пачување на софтвер и после форматирање или флешување/апдејт се враќа во factory state.
 
S

Sasha

Гостин
Imam Samsung E 900 so skrsen ekran i lizgacot potesko ide nagore-nadole,me interesira kolku bi me cinela popravka celosna za ovoj mobilen?pozdrav :)
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
900 + 200 лизгачот :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Вака, имам Самсунг Д900и и расиспан му е флетот. Арно ама јас дома имам нов флет. Сеа работата е дали можам дома сам да го сменам и што ми е потребно од алат освен штрафцигер? :) Патем сакам и маската да му ја сменам и имам и маска нова :) За неа треба нешто додатно? Оти гледам не е баш едноставно менувањето на маските кај овие телефони.

И во крајна ситуација, колку ке ме кошта да го однесам на сервис, со мојот флет и маските? Они само да ги заменат?
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Јас да ти го направам - 500 денари, ти сам да го направиш освен штрафцигер и кликер ништо друго не ти треба.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Kolku pari i vreme treba za da se napravi UNLOCK na HTC WILDFIRE S od VIP???
 

Necrophilia

Night date without obligations, one night only
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Приватна порака zorjak.
 
Член од
29 јули 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
kako da go dekodiram samsung GT-E1170
--- надополнето: Jul 29, 2011 1:06 PM ---
mi traze network lock
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
ako si od Skopje, imas tamu servisi, ako si od Prilep ili blizina, pokraj reka kaj starite baraki "sudija za prekrsoci" ete gi brakata sto rabotat od pamtivek takvi djidjibidji..ke ti sredat rabota..
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Za da napravam 2.3.3 gingerbread update preku kies treba li prethdono da napravam unroot na telefonot?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom