Филолошки факултет - Скопје

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Имам уште едно прашање: Колку примаат во државна, а колку во приватна? Јас добив една информација, 270+30+10, ама незнам колку е точна? И дали првичниов список ќе претрпит многу измени или не? Поздрав
 
Член од
19 август 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
PLEASE:Dali nekoj znae koga e ispitot kaj Stojka Bojkoska po sovremen makedonski jazik za prva godina.Fala
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
На македонски имаш само еден предмет: Македонски јазик. :pos2: И тоа само еднаш, во петок, предавање и вежби. (Кај Стојка Бојковска :) ) Лингвистики такви работи нема. Другите предмети ти се на англиски.

Океј фала :smir: Тоа ме интересираше :helou:
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Jас сакам да одам на Филолошки, може некоj да ми каже каков е овоj факултет? Какви се професорите и општо што е добро а што лошо на факсов? :)
 

RainMaker

Д Хантр
Член од
21 август 2008
Мислења
89
Поени од реакции
3
А знае некој каде на нет може да се види дали си примен и дали си влегол у државна квота?:smir:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
А знае некој каде на нет може да се види дали си примен и дали си влегол у државна квота?:smir:
Филолошки е мислам единствениот факултет што практично нема виртуелна форма за информирање на студентите. Имаат сајт, кој џабе опстојува, зошто не е ажуриран од 2005та навака (освен ако не го средиле летово, што чисто сумњам). Дива лига, тоа ти е. Ќе мораш да отидеш лично да си провериш.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
А знае некој каде на нет може да се види дали си примен и дали си влегол у државна квота?:smir:
http://www.flf.ukim.edu.mk/


Филолошки е мислам единствениот факултет што практично нема виртуелна форма за информирање на студентите. Имаат сајт, кој џабе опстојува, зошто не е ажуриран од 2005та навака (освен ако не го средиле летово, што чисто сумњам). Дива лига, тоа ти е. Ќе мораш да отидеш лично да си провериш.
FAIL!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Да не знае некој на кој датум ќе бидат уписите за студенти што сега ќе бидат втора година на Филолошки? Ми кажаа дека веќе ќе бидат почнати предавањата, ама никој не ми прецизирал точен датум.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Да не знае некој на кој датум ќе бидат уписите за студенти што сега ќе бидат втора година на Филолошки? Ми кажаа дека веќе ќе бидат почнати предавањата, ама никој не ми прецизирал точен датум.
Пааа, очекувај или 3,4 дена пред старт на предавања , или пак после почеток на истите ...
Ќе има истакнато на прозор до кафемат :wink:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Слушнав некои глупости, али ај да прашам... Стварно ќе сме почнувале од 1 Септември? -.-
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Пааа, очекувај или 3,4 дена пред старт на предавања , или пак после почеток на истите ...
Ќе има истакнато на прозор до кафемат :wink:
Фала. Ко што гледав на сајтот пишува „Запишување семестар/година за уч. 2009/2010 од 7 септември до 15 септември 2010 година“ ама не ми беше јасно дали за нас важи ова дека знам бруцошите порано вршат уписи.

Слушнав некои глупости, али ај да прашам... Стварно ќе сме почнувале од 1 Септември? -.-
Нема врска, од 15ти почнуваме. :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Да не знае некој на кој датум ќе бидат уписите за студенти што сега ќе бидат втора година на Филолошки? Ми кажаа дека веќе ќе бидат почнати предавањата, ама никој не ми прецизирал точен датум.
Ич да не се замараш, јас 4та година еве стигнав, нити еден уписен рок не сум погодил на време :vozbud:. Проблеми нема, важно парите да ти ги лапнат, па ти ако сакаш и во декември запиши се.
А пред тоа можеш да одиш на предавања колку сакаш.

That's the beauty of the Macedonian higher education system.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
abe so se desava so stranata na filoloski ... vise dva dena ne raboti ... a na 26-ti trebase da izlezat konecnite rang listi :(
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Нешто дефинитивно не е во ред со сајтот, 3 дена по ред не се отвара, а треба и да добиеме информации за пополнување на уплатниците покрај што треба да видиме резултати.Сепак изгледа, решението ќе е да отидеме до факултетот:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom