Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Чим ја има Анистон, ауто-фејл, немој да ме сфатите погрешно, голем фан на Friends, ама после тоа женава ми стана многу антипатична, за глума не ја бива, филмовите кои ги бира се копи-пејст, (некои лигави романтични комедии, без трошка инвентивност) цело време едно исто па исто....незнам само како не и здосади неа лично...јас би полудел....налет и пари и све.
Добар е Horrible bosses. Не е ништо wow, ама колку за комедија ок е.
 

Rage!

Анархист
Член од
23 ноември 2011
Мислења
78
Поени од реакции
33
Ме тераат да го гледам Midnight in Paris, гледам има 93% на ротентомејтос, што викате, добар ли е или да планирам да се разболам за у сабота?
Нека не те залажуваат, одличен е филмот. Според мене, дефинитивно вреди да се гледа. Сепак, прашање е на вкус.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Чим ја има Анистон, ауто-фејл, немој да ме сфатите погрешно, голем фан на Friends, ама после тоа женава ми стана многу антипатична, за глума не ја бива, филмовите кои ги бира се копи-пејст, (некои лигави романтични комедии, без трошка инвентивност) цело време едно исто па исто....незнам само како не и здосади неа лично...јас би полудел....налет и пари и све.
Aniston ja ima mnogu malku na filmot. Ni jas ne sum nekoj golem fan na Aniston, ili bilo koj od ekipata na Friends nadvor od serijata. Mozebi i se dobri akteri, ama ne e toa toa, veke od a do sh gi znaeme napamet i se gleda koga ke odglumat nesto, nesto neprirodno za niv :). Ama filmov da ne go gledas zaradi Aniston e navistina smeshno :), da bese barem ona glavna uloga okej, ama maksimum 10 minuti ja ima vo cel film.
Добар е Horrible bosses. Не е ништо wow, ама колку за комедија ок е.
Za mene, bese wow, ni jas ne znam zosto, imase dosta smeshni repliki, imase smart-funny repliki, i imase namerno-glupi repliki :)

Akterite bea zverovi :) (ajde, mozebi osven Aniston za da ne se luti Psyside, ama i ona super si ja zavrsi rabotata). Kevin Spacey e mozebi edinstveniot akter koj sum go mrazel mnogu, a sega da go (na nekoj nacin) obozavam.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Големиот француски режисер на ‘Новиот бран‘, Жан-Лик Годар на 3 декември наполни 81 година. Омилениот њујоркчанец Вуди Ален, пак, наполни 76 години на 1 декември.




Ова е краткиот филм на Годар од 1986 – „Meetin’ WA?“ (Сретнувајќи го Вуди Ален), 26-минутно остварување во кое двајцата „чудаци“ си разговараат за филмот – Годар и неговиот препознатлив пристап и очекуваната доза на невроза на Ален.

 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ќе ме прелажете да го гледам Horrible bosses, а имам кажано дека комедии повеќе не гледам.

Можда само ради Кевин ќе го погледнам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе ме прелажете да го гледам Horrible bosses, а имам кажано дека комедии повеќе не гледам.

Можда само ради Кевин ќе го погледнам.
Глеј го, се сложувам со Сантосов, има стварно јаки фори :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom