Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
едвај едвај го чекам! :love: инаку филмот The Disappearance of Eleanor Rigby е составен од три дела, Him, Her и Them, воедно ни го прикажува филмот од негова, нејзина и заедничка гледна точка. Е сега првите два биле заедно прикажани лани, а Them годинава на Кан. Вчера излезе еден трејлер, што е најверојатно дека ќе бидат или два во еден, или пак трите во еден филм споени, ако е така целиот филм ќе трае 308 часа, не можам никаде да најдам информација од чија перспектива е трејлерот.

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
За ова сум хајпнат од пред две години кога видов првпат дека ќе има овакво нешто. Само што и за првите два дела пред месец дена барав не можев ниеден асален торент да најдам...
Плус Џесика:love:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.949
Поени од реакции
84.385
Клучно за ваков филм е хемијата меѓу актерите. Вака на хартија Мекавој не ми изгледа како актер што е за романтични филмови. Што знам.

Инаку дали некој на темава го има спомнато филмот "Boyhood" ? Звучи интересно може да биде добар филм.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Инаку дали некој на темава го има спомнато филмот "Boyhood" ? Звучи интересно може да биде добар филм.
Да да, јас го имам и тој поставено тука и трејлерот, доста години траеше тој проект, ептен го чекам и него :cool:
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.366
Поени од реакции
3.260
Незнам дали е за овде прашањето али ајде,освен од Замунда од кои други страници можам да симнувам филмови ?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Колку е само убава Џесика
Конечно некој освен мене да го пише ова на форумов.
Едит: Дали има некој торент за Wilde Salome. Шо филм ќе беше торент да нема никаде да се најде...
 
Последно уредено:

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Клучно за ваков филм е хемијата меѓу актерите. Вака на хартија Мекавој не ми изгледа како актер што е за романтични филмови. Што знам.

Инаку дали некој на темава го има спомнато филмот "Boyhood" ? Звучи интересно може да биде добар филм.
Ех, не зафркавај. Џејмс МекАвој го има во Atonement, филм кој беше номиниран за Оскар за најдобар филм. Јас не сакам романтични филмови, ама Atonement ми е омилен, и тоа баш ради глумата на МекАвој.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Колку напорен филм за гледање е Her. Визуелно прекрасен, приказната мизерија

Чудно филмот Locke е стар месеци а го нема на никаков торент ниту со лоша снимка
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.949
Поени од реакции
84.385
Ех, не зафркавај. Џејмс МекАвој го има во Atonement, филм кој беше номиниран за Оскар за најдобар филм. Јас не сакам романтични филмови, ама Atonement ми е омилен, и тоа баш ради глумата на МекАвој.
Не знам како и зошто ака не сум чул за филмот[DOUBLEPOST=1404052935][/DOUBLEPOST]According to writer/director Todd Phillips, ‘Old School’ is a ‘Fight Club’ remake. In a comedic retelling of the Brad Pitt classic, Vince Vaughn and Frank "the Tank" Ferrell start a fraternity to cheer up Luke Wilson after he catches his girlfriend mid-gangbang.

http://www.cracked.com/article_18585_the-7-most-wtf-origins-iconic-pop-culture-franchises.html
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Reservoir Dogs речиси како и секој филм на Тарантино over-hyped до без крај. Од мене 6ка
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.949
Поени од реакции
84.385

Kajgana Shop

На врв Bottom