Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Може некој да ми прати линк/торент од The Conjuring филмот?
-Онака форумџиски ќе му се заблагодарам со 2-3 лајка. ;)

изгуглај го ова the conjuring kickass.to, сите тие се торенти
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Shallow Grave
Oдлична синематографија,прекрасни мрачни кадри,филмот е повеке од солидно снимен.
Приказната не ме импресионираше кој знае колку но сепак интересна и те остава да погодуваш,ми се допадна филмов на Danny Boyle и како негов дебитантски филм му е одличен.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
После гледањето на The Best Offer кој гуглаше на нет за Vaucanson и неговиот робот (патка)? :icon_lol:
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Некој да не го гледаше новиот филм/мини серија за Бони&Клајд ,јас си слушам една песна и гледам стои Б&К слика па проверив и го има на кат.. Дво делен е емил хирш ,вилијам хрт ... глумат ,вака добро изгледа. Го изгледал некој?
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Да чекам Блу Реј од Гравити или да го гледам на сосема солиден скринер
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Да чекам Блу Реј од Гравити или да го гледам на сосема солиден скринер
Gledaj go skrinerot,ovie od forum perat mozoci. Psyside na site im go ispra, pa sega skriner e zabranet zbor na podforumov :D. Se zezam, kaj si cekal do sea uste nekoj mesec-godina dve mojs da pocekas bar za blurej rip.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Добро нормално дека римејкот е безвезе ама во период сум кога ми се гледаат боза филмови за релаксација. :)

Новиот Riddick демек back to the roots ќе го правеле како Pitch Black, за кој имам високо мислење во Sci-Fi жарнот, но везе немаше филмот. Ликовите се патетични а дијалозите смешни и згора на тоа CGI ефекти како за семинарска работа а не за блокбастер. Најлош од серијалот.

Што вреди од овие "оскаровскиве" филмови да изгледам што е излезено или ќе излезе во 720p/1080p деновиве? Дајте предлози, само Prisoners го гледав.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Што вреди од овие "оскаровскиве" филмови да изгледам што е излезено или ќе излезе во 720p/1080p деновиве? Дајте предлози, само Prisoners го гледав.
Гледај го Star Trek, мене ми беше супер, а воопшто не сакам вакви филмови.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.318
Добро нормално дека римејкот е безвезе ама во период сум кога ми се гледаат боза филмови за релаксација. :)

Новиот Riddick демек back to the roots ќе го правеле како Pitch Black, за кој имам високо мислење во Sci-Fi жарнот, но везе немаше филмот. Ликовите се патетични а дијалозите смешни и згора на тоа CGI ефекти како за семинарска работа а не за блокбастер. Најлош од серијалот.

Што вреди од овие "оскаровскиве" филмови да изгледам што е излезено или ќе излезе во 720p/1080p деновиве? Дајте предлози, само Prisoners го гледав.
Rush/Gravity. :cuc:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665

Dallas Buyers Club


Драма, инспирирана од вистинска приказна за животот и делото на Рон Вудворт. Каубој и електричар од Тексас кој спротивно на тогашните стереотипи за сидата е заразен од ХИВ вирусот. Главната улога ја толкува Метју Меконахи а споредната Џенифер Гарнер.

Од каде да почнам пак исто ќе завршам, приказната е уникатна,трогателна и инспиративна. За животот на овој човек осуден на смрт од болеста и како тој се бори против неа, стереотипите, државата и корпорациите. Глумата и режијата се совршени, особено мора да се напомене дека Метју ептен се потрудил за оваа улога која покрај одличната глума е надополнета и со неговата неверојатна трансформација. Во целост филмот го заслужува епитетот Ремек Дело !




Да скратам, сега за сега ова е мојот фаворит за Оскарите. 10/10
ММ ти е тежок просек, има два изрази на лицето, еден кога е сериозен и еден кога се заебава. И двата се граничат толлку што не е лесно да се направи разлика. Wedding Planner филмови се единственото во што е добар и треба да си остане во истите. Толку му е капацитетот. Во посериозни филмови само им го јаде лебот на подобри актери.


Не дека го хејтам нешто, добар е за просек no-brainer филмови, пријатен лик е, но тапа актер.
:)

шта речи..

препорака и од мене, мада не е препорака филм runner up за оскари, онака..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Love Actually почнува за 5 минути на Cinemania. Ако немате ништо паметно да правите вечерва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom