Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.086
Поени од реакции
2.918
Ама тапа филм е овој The Bikeriders со Том Харди и Остин Батлер.
Моторџиска банда некаде кон крајот на 60тите, прави нешто колку да се рече дека постојат у филмот, а од друга страна една жена му раскажува на некој новинар за нејзиното минато поврзано со моторџииве, дечко и кој е член на групата и дечко кој е на раскрсница од животот, дали да продужи со Вандалите или како попче да легне у скут кај оваа. Ја крши ногата нешто, и нели мажи као мажи, добар ли си, чим можеш да одиш одма те бараат на пиво на фудбал без разлика, арно ама тука секогаш е грижливата девојка која почнува со перење мозок дека другарите само гледаат да го искористат.
И така едно 2 саати трае тоа натегање за убавецот, од едната страна женска му а од друга страна претседателот на клубот, Том Харди, што поише личеше на италијански мафијаш неголи на моторџија. Замисли глеаш Санс оф Анархи едно 6 пати и на крај ти доаѓа вакво филмче. Таф гајс < стронг уомен керактр.

Друга работа коа сме кај жени, филмови и Нетфликс пропаганда.
Мажиња, не ви е срам од четворките и петките на она преценетоно феминистичко срање наречено Marriage Story 2019? Онака бар малце да си речете чекај бе глеј какви глупости ни сервираат пред очи, да утре секоја втора неостварена искомплексирана глупача откако ќе и испарат пеперутките ќе и текне дека треба да го батали мажот, да го обвини за себичност и гушење на нејзиниот потенцијал и сон, да поднесе документи за развод, да си го земе детето и да му ебе матер на овој. Секако поткована и подржана од стронг уоман, нормално и таа разведена со дете. Али добро битно квичеа на крај кмеее кмеее кмееее, ве погоди срцепарателната приказна на нетфликс. Љубов уууааауууу ми се стресе срцето, кур мој, хк пу.
Еј трета сцена у филмот зборат мајка и ќерка нешто глупости и мајката мораше да напомене дека има починат геј маж. Следна сцена оваа нешто актерка е и ја спремаат за сет, доаѓа едно пепи да ја шминка и нешто муабет бла бла и и вика не се секирај јас бев израснат од две мајки. Ало коа е потребата да ми кажувате вакви глупости? Мора тоа секташкото да се каже, да се слушне, да се пропере нечие мозоче дека е у ред да те израснат две мајки или два татковци. Не не е у ред и никад нема да биде све да ви ебам болно ваше.

И така, не е на одмет малце рејџ во овие пеколно тропско вторничко попладне.
Вчера го симнав на торент,одвај го догледав до пола и го делитнав филмот.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.086
Поени од реакции
2.918

Направиле римејк на култниот The Killer на Џон Ву од 1989 но сега со жена и црнец во главната улога :facepalm:
Треба со закон да се забрани да престанат да прават римејк на култни филмови.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.374
Поени од реакции
25.132
Друга работа коа сме кај жени, филмови и Нетфликс пропаганда.
Мажиња, не ви е срам од четворките и петките на она преценетоно феминистичко срање наречено Marriage Story 2019? Онака бар малце да си речете чекај бе глеј какви глупости ни сервираат пред очи, да утре секоја втора неостварена искомплексирана глупача откако ќе и испарат пеперутките ќе и текне дека треба да го батали мажот, да го обвини за себичност и гушење на нејзиниот потенцијал и сон, да поднесе документи за развод, да си го земе детето и да му ебе матер на овој. Секако поткована и подржана од стронг уоман, нормално и таа разведена со дете. Али добро битно квичеа на крај кмеее кмеее кмееее, ве погоди срцепарателната приказна на нетфликс. Љубов уууааауууу ми се стресе срцето, кур мој, хк пу.
Јас кога го оценував Мериџ стори затоа што приказната беше relatable пошо моите се развеле одамна.


Џонтровата анализа на најнебитните ствари во филмот.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom