Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.780
Поени од реакции
10.547
Luis Ranieri (Patrizia) во Hand of God.
Кога мислам на Милф, мислам на ова.

hand-of-god-aunt.jpeg

Luisa Ranieri - The Hand of God - 2_4-500.jpg

6.jpg

8.jpg

..if you had to choose between Maradona coming to Napoli and screwing Aunt Patrizia...which would you choose?
Maradona.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Џордан Пил да најде некој магична формула и да ми ги врати двата часа живот што ги потрошив гледајќи му го Nope. Подосаден филм одамна немам гледано. Споредено со Get Out и Us ова е една обична глупоштија...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.870
Џордан Пил е еден досаден воукер вечно опресиран од белци што го бива само за кратки скечеви праење. Успеа една легендарна серија како Зона на Самракот да ја упропасти.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Новиот Ant-Man го гледам два дена и уште сум на пола филм. Не знам дали мене ми е лош филмот или општо е лош.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
123
Поени од реакции
342
Новиот Ant-Man го гледам два дена и уште сум на пола филм. Не знам дали мене ми е лош филмот или општо е лош.
После Endgame Марвел требаше да стават клуч на MCU се што излезе потоа е чисто срање.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999
Тоа е единствениот успешен Марвел производ у задње време, највише затоа што Сони ги има правата на ликот, односно нема Дизни/Марвел целосна контрола над тоа IP. Само таа крава им дава млеко сега и нормално дека ќе ја премолзат. Другите крави што даваа млеко ги заклаа на олтарот на прогресивната идеологија.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.289
Ima uste 40 min plus na netflix, making of. Toplo preporacuvam bidejki se soglasuvam so se sto napisa no osven 7 tie extra mins mi go napravija 8. Koja koreografija, koja kamera, koj dancing samo go ima filmot, potsekja kako treba da pravime filmovi ili barem kako tenzija treba da izgleda.
Да не спамам во клубот, ќе го гледам и ова making of, ама ме потсети сеа да ставам ја еден making of од првиот филм у свет снимен без прекин на кадар, ама со нелинеарно дејство на приказната. Iravin Nizhal, крими/ноар драма, шифта низ 5-6 временски периоди во еден тејк, со преубава музика. Сакав него да го предложам во клубот ама ко што видов нема торенти (ја го гледав на амазон со ук впн)
Неверојатен зафат и реализација :bravobe:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom