Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Бла, бла, бла... :sleep: Тизер-трејлерот (или што и да е) кој ги разбранува духовите (а богами и либидото) на инаку примерните форумџии
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.080

Tommy Wiseau would bring something to the role that other actors can't: Genuine insanity.

Tommy's not crazy, he's just ahead of the curve.

:pos:
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
752
Поени од реакции
1.007
Zdravo,ne mi teknuva na eden film kako mu bese imeto.
Se rabotese za za eden mazh koj se vljubi vo zhena od azisko/japonsko poteklo.Tie se zaedno,imaat dete no na kraj zhenata mu umira,no toj od nea ima predvidenia i ke ja gleda postojano.Ne e bash nov filmov,sigurno e postar or 2008-2009 a mozhi i tuka nekade da e ne sum ich siguren.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ова се тие кадри и начин на снимање



nalik ova i uste mnogu drugi koj sea nemozam da gi najdam ali gi znam gi imam vo sekavanje ie hodnici,i nacinot i sve komplet

 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Ова се тие кадри и начин на снимање



nalik ova i uste mnogu drugi koj sea nemozam da gi najdam ali gi znam gi imam vo sekavanje ie hodnici,i nacinot i sve komplet

The Shining ходникот со детето на велосипед.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
So e fintata so shining?
Како надоврзување на постот на Вато од погоре, го следи истиот начин на снимање со камера и ист сетинг (ходник).

Инаку супер е филмот и ми е еден од омилените.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Како надоврзување на постот на Вато од погоре, го следи истиот начин на снимање со камера и ист сетинг (ходник).

Инаку супер е филмот и ми е еден од омилените.
A poentata na filmot so e?
Poluduva jack nicholson neso zaradi hotelot ili?
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
A poentata na filmot so e?
Poluduva jack nicholson neso zaradi hotelot ili?
Горе-доле ја погоди поентата.Ја така еднаш влегов у Мериот по грешка и полудев од сиот тој невкус,кич и гигантска банда на владини претставници.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Само мал додаток Шајнинг го има едно од најдобрите отварање таму во филмскиот свет.Тоа што го нуди почетокот наговестува за страшна секс партија со вашиот ум еден целосен спектар-Ино спектар се надевам знаете за што зборувам кога го спомнав Ино.Планините,езерото,патот,музиката што би рекле мојте соселани бога иза леџа.Страшно.Знаете ја као детиште следам таму некој страни од типот отворено небо,ландскапес,недопреното,скриеното,потоци,онаму кај шо нога не допира,и ти доаѓа сценава ти мава заушки,и ти вика бегај таму бе копиљ.


Инаку тука ја имаме и малата шо доби страствен бакнеж од Хит леџер денеска го начекав,па викам чекај да го споделам со мојте мештани.

За оние пак кој не се сеќават или пак не го гледале видеото:


И да извинете ова е последното за вас:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom