Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
До пола филм Passengers мислев дека ќе биде за оцена 9, and then "ship" just went down hill. Забавен филг гуд филм ама само 7/10
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Го симнав Edge of Seventeen.
2 верзии ми фатија око:
  • Shaanig 2gb
  • VPPV 2.5gb

И таман ќе си речеш таа од 2.5 треба да е нешто боље, се дешава ова:
http://screenshotcomparison.com/comparison/199577
не е важна големината важна е вештината :D

поголем видео фајл не значи подобар квалитет ако тој што енкодира не ги знае сите трикови
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
не е важна големината важна е вештината :D

поголем видео фајл не значи подобар квалитет ако тој што енкодира не ги знае сите трикови
Знам де, ама не можеш да познаеш што е боље пред да симнеш.
Овие VPPV најверојатно на побрз preset го правеле...
Мада Shaanig си ги поштувам одамна, не требаше да се сомневам во нив. Или него.
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Знам де, ама не можеш да познаеш што е боље пред да симнеш.
Овие VPPV најверојатно на побрз preset го правеле...
Мада Shaanig си ги поштувам одамна, не требаше да се сомневам во нив. Или него.
е па симнувај од проверени групи само и нема да згрешиш
овие VPPV кој ги знае кои се
Shaanig се од поодамна колку што знам


јас обично web-dl ако има симнувам мислам за иста големина подобар квалитет нудат од блуреј рип
не е ре-енкодирано туку е правено од студио или компанија итјунес амазон итн
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.675
Ne mozam od mob da vidam. Brrip li e formatot?
Ja go gledav 1080webdl i top mi bese. Kaj 2ipol tamu 4 giga.

Za drami i takvi filmovi pa i serii top mi e takov format.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.803
Na koj mu se glea roundtables

Interesni diskusii,zanemarete tapa edituvanje i voditelite

 
G

grande-juve

Гостин
Mene me zanima ocenata na grande za split? Nema za so da se hajpam vise i edinstveno toa i resident evil mi bea. A rasturaa so oceni. I odma 1 ipol zvezda od nego..
Искрено не го ни имав слушнато филмов претходно нит оцени му знаев.. 1 ипол зашо се смеевме со Хоуп од што ни беше глуп.. ликовите и "ликовите" ми беа смешни, режисеров чудни одлуки некои, за поврзуење или внесуење да не збориме.. едино вреди овој шо изглуми нешто и толку.. не ни знам шо да кажам друго зашо рано ме изгуби и не го сфатив сериозно
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
18:27 Почнав да ги ставам сите филмови на летер :pos: 54 до сеа ставив освен овие што се за јануари и февруари :gjavol: ќе си умрам :pos: и пази сеа до кај сум The Fast and the Furious: Tokyo Drift и ми текна мислам као да не ти текне дома ми е лудница :pos:

у коментари
DailyAsgardianNews6 months ago
Claustrophobiaaaaa DICK! DICK! DICK!

:pos::pos::pos: ќе се пензионирам доста филмови се бре :pos::pos:

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245


ФЕСТИВАЛ НА НОВ БРИТАНСКИ ФИЛМ
16– 19 ФЕВРУАРИ 2017 | МЛАДИНСКИ КУЛТУРЕН ЦЕНТАР
Придружете ни се на PlayUK, единствен меѓународен фестивал кој го слави британскиот филм. Од 16 до 19 февруари, публиката во шест градови во регионот ќе може да проследи десет премиери на филмови на британски автори, кои привлекуваат големо внимание на најпознатите филмски фестивали во светот.

Почнувајќи со „T2 Треинспотинг“ на отворањето на фестивалот, во период од четири дена илјадници страствени љубители на киното ќе имаат можност да ги доживеат најдобрите современи британски играни и документарни филмови.

Со своето силно влијание врз нашиот секојдневен живот и на начинот на кој зборуваме и се шегуваме, британската кинематографија со децении претставува единствен феномен во глобалната современа култура. Таков феномен заслужува несекојдневен формат.

Фестивалот PlayUK се одржува истовремено во шест градови од регионот, со прикажување на десет филмски премиери точно во исто време во Скопје, Белград, Подгорица, Призрен, Сараево и Тирана - ширејќи го британскиот филмски жагор низ целиот регион.

Програма
 

Kajgana Shop

На врв Bottom