Филмови кои можете да ги гледате одново и одново

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Reign of assassins
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Златната 5ка :
-Pulp Fiction
-Lost Highway
-Blade Runner
-Magnolia
-Mulholland Dr.
(y)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ах таа црна Жикина Династија, не успеав и не успеав да го најдам хуморот во неа....
исто како што ја не можам да го најдам хуморот во Scary Movie и Airplane o_O
Инаку можам да го гледам секој ден Mr. Bones 1,2; Despicable Me; The Count of Monte Cristo
а од сериите Psych 1,2,3 сезонa ги имам гледано преку 5 пати :P
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
fast and furious...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.359
Поени од реакции
25.054
Имам навика да гледам исти филмови по повеќе пати и некогаш одам на сигурна варијанта, т.е. да пуштам изгледан добар филм отколку неизгледан (а и пребирам многу).

Мислам дека никој не го спомна, сум го гледал над милион пати, на сите телевизии го имаат давано плус ми беше еден од првите двд филмови во колекцијата - Van Helsing и уште толку би го гледал. Особено кога ќе го дадеа на тв посебен шмек ми имаше некако... шо знам. За повеќе филмови ми е така, особено постарите за кои не треба ау бау слика.
Rocky исто, на касети, на сите телевизии го имам изгледано, па го купив двд издание со 8 различни начини на гледање и го гледав на сите по неколку пати. На еден начин го гледаш како Сталоне раскажува додека се мотаат сцените, на друг сценаристите го прават тоа итн итн... Исто филмот кој можеби сум го гледал најмногу пати во животов. После него ама за неколку броја помалку е Rambo. Тоа беше тој филм. После Mars Attack и The Fifth Element. (ова се од видеотеките што ми текнува...), па продолжувам со Mortal Kombat го изнајмувавме еднаш месечно со другарите и после гледањето се тепавме.

The Good, the Bad and the Ugly го гледав често ама не сум го гледал одамна.
Па после дојде Мел Гибсон на ред и ми одбележа добар период со Braveheart и Patriot. За Lethal Weapon пак да не правиме муабет... сите сме ги гледале заразно. Првиот дел пак најмалку сум го гледал, Џо Пеши беше човекот понатака... Па Lord of the Rings: The Fellowship ми е најгледан дел од цела трилогија и еден од најгледаните воопшто.
Кога го спомнав погоре ван хелсинг требаше да го пишам и Blade.
Од комедиите Airplane и Robin Hood: Men in Tights ми се изгледани доста.
Од празничните, имам ритуал после нова година првиот изгледан филм да ми биде Love Actually. Serendipity сум го изгледал доста пати, па и When Harry met Sally ми е една од најгледаните романтични комедии, исто и оној What Women Want, со Гибсон ќе го заборавев за малку. :D Секоја недела го даваа на тв.

Magnolia го гледам 2 пати годишно, едноставно морам да го изгледам повремено за да ме одржува во живот.
За The Big Lebowski да не правам муабет.
Love & Death и Annie Hall ги знам на памет. Порано знаев повеќе цитати на Вуди од други филмови ама сега вежбам Вуди импресии (и сум прилично лош). :D
Филмовите на Линч сум ги гледал и прегледувал милион пати, особено Mulholland Dr. Единствено за Inland Empire не можам да се пофалам со бројка затоа што за него треба периоди да поминат за пак да го гледаш цел...
Филмовите на Кевин Смит ги гледам доста, особено Chasing Amy затоа што досега го изгледав доста пати а го рачунам ко тазе филм од 2-3 години познанство.

Не можам да се сетам на други во моментов ама ги има многу, ќе пишам пак.
 
B

Blade Torch

Гостин
На прва што ми текнаа :

- The Green Mile
- The Big Lebowski
- In Bruges

а од филмовите од детсвото кои сум ги гледал милион пати со огромна заинтересираност:
- Dumb and Dumber
- Celtic Pride
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Тhe Usual Suspects, Fight Club, Memento, The Good the Bad and the Ugly, The Shawshank Redemption, Pulp Fiction се филмовите што ги имам изгледано повеќе од еднаш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Тука кај мене е голема листата бидејќи нема вестерн што не можам да го гледам по милион пати.
Од другите филмови би ги издвоил
Lethal Weapon
Die Hard
овој мислам дека не милион, три милиони пати сум го гледал.
Airplane, тука првиот пат памтам се згазив од смеење.
Duel
The Sting

Сигурно ќе ми текне уште некој подоцна.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
Rocky
Dumb and Dumber
Home alone околу нова година за празниците обавезно го гледам заедно со Love Actually и Serendipity
Тесна кожа - никој филмски лик не може да ме насмее како Шојиќ. ;)
Breakfast at Tiffany's
Ps.I love you :love:
Before Sunrise, Before Sunset, Before Midnight.
Сигурно има уште... :D
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Одличен руски филм.

 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Ostrovo- Ruski pravoslaven film
 

Kajgana Shop

На врв Bottom