Филмови кои можете да ги гледате одново и одново

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Колку пати го имате гледано Сам Дома? Сте забележале дека дури и на подоцнежна возраст тоа е еден од оние филмови кои можете да ги гледате пак? Или Ајс Вентура, Глупав и поглупав итн итн. Генерално сите имаме листа на филмови кои можеме да ги гледаме повеќе пати. Јас познавам луѓе кои еднаш во годината задолжително го гледаат својот омилен филм.

Без разлика дали ве врзува некој лик, приказната, хуморот или филмот севкупно сите сме слаби на некој филм. Па кои се вашите слаби точки? Кои се филмовите кои можете да ги гледате одново и одново и да не ви здосадат?

Рифреш видеа, враќање кон детството. :icon_lol:


 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Ептен ретко ми се случува по неколку пати да гледам филм. Ама многу често знам да пуштам некој филм и онака да мотам на најинтересните делови. Во последно време Hangover и Inglorious Basterds.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Глуп и поглуп којзнае колку пати го имам гледано и можам уште да го гледам без проблем. Мојот омилен серијал Терминатор исто така го имам гледано којзнае колку пати, но сега избегавам, поубаво е чувството кога го гледам на подолги интервали :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Saw!!! a, дали важи и за серии? ако се важи, тогаш Star Trek (Next Generation & Voyager), а од поновите Criminal Mind.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Филмов може го имам над 20 пати гледано, ама секогаш кога го гледам иста возбуда имам како и првиот пат...:love:
Poolhall Junkies 2002
Ете ќе го заборавев и Serendipity 2001, филмов кога и да го затекнев на нашиве телевизии секогаш го гледав до крај...:)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
The Lion King, се рачува? :)
Contact, Armageddon, Gladiator, Philadelphia, Schindler's list... Dupex ќе го заборавев, секоја недела на Телма и секој пат добар :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Cool runnings или познат како „Тој со јамајканците со санката.“ е врв на овие филмови за мене, што никогаш не ми здосадуваат.
Секако, тука се речиси сите филмови кои сум ги гледал како дете што се погоре спомнати. Знам тој со Жолтко кучето го гледав секоја сабота и не ми здосадуваше. Fuck you беснило!
Од поново време тоа се трилогиите Star Wars, LOTR, па и целиот серијал на Хари Потер. Секако тука е и Fight Club.

Едит- Стефан Коби ме потсети на филмот! Шварци и Џејми Ли Кертис беше филмот кој стварно секад се гледа. ДЕЈНАААА, ГЕТ ТУ Д ЧАПЕР!!!
Едит2- Форест Гамп омг како го утнав!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Вистински лаги, со Шварценегер и Џејми Ли Кертис. Абе 100 пати го имам гледано и уште 100 пати да го гледам ќе ми биде интересен. Најјакиот дел ми е кога на Џејми Ли и паѓа узито по скали и самото почнува да пука и убива 5-6 души. :ROFLMAO:
Исто и филмот со Јамајканскиот боб санкачки тим, филм кој исто така го имам гледано мал милион пати а кој до ден денес не научив како се вика. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Баш ова си мислев пред некое време.
Порано сум гледал еден исти филм недела, две, секој ден. Најчесто комедии и не ми здосадувале. На памет сум ги учел. А последниве неколку години на страна тоа што ептен поретко гледам филмови, па и нема некој кој ме натерал да го гледам повеќе пати.
Дали сум пораснал или пак се помалце се вадат квалитетни филмови (особено комедии) незнам. Најверојатно и двете.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Airplane 1 & 2 :)
--- надополнето: 5 мај 2013 во 22:52 ---
airplane :D voglavnom komediite mozam da gi gledam vise pati, drugive dosadni se ako gi gledas vise od dva pati -_-
Исто, комедии се гледаат два пати, вториот пат знаеш каде се форите и обрнуваш повише внимание.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Вистински лаги, со Шварценегер и Џејми Ли Кертис. Абе 100 пати го имам гледано и уште 100 пати да го гледам ќе ми биде интересен. Најјакиот дел ми е кога на Џејми Ли и паѓа узито по скали и самото почнува да пука и убива 5-6 души. :ROFLMAO:
Исто и филмот со Јамајканскиот боб санкачки тим, филм кој исто така го имам гледано мал милион пати а кој до ден денес не научив како се вика. :D
Еј кај ме потсети на филмов. Прва асоцијација ми е несмасниот стриптиз на Џејми Ли Кертис и кога си ја залижува косата со вода од вазна за цвеќе. :pos:

А ви текнува ли на еден филм со еден касап кој ќе живее во мало, па со комшијата кој инаку е мирен човек ќе си имаат проблеми? Сто пати го даваа на телевизија и ден денес да го гледам пак ќе ми биде интересен.

Исто и овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom