Фешта - фестивал за млади музички таленти

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Зашто имало Господ што не освоил ништо?
Антипатичен тип.
Адам ми е за Ѕвезде Гранда создаден. Нека пее фолк боље.
Сељачки стајлинг, во век живее не ми е јасно. А и спотчено му е убиство од прв степен. :ubijam:

Плус уште пред некој ден гледав емисија за Охридски трубадури и му зимаа интервју. Се фолираше па уште вика сеа ќе ви испејам неколку песни. Па испеа 3-4 рефрени на српски турбо фолк песничиња со завивачки фолк глас. Признавам го бива за фолк. Очекувам да го видам на Валандово!
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
3
Многу ми е дрaго зa Димитaр што победи...беше еден од моите фaворити. :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Антипатичен тип.
Адам ми е за Ѕвезде Гранда создаден. Нека пее фолк боље.
Сељачки стајлинг, во век живее не ми е јасно. А и спотчено му е убиство од прв степен. :ubijam:

Плус уште пред некој ден гледав емисија за Охридски трубадури и му зимаа интервју. Се фолираше па уште вика сеа ќе ви испејам неколку песни. Па испеа 3-4 рефрени на српски турбо фолк песничиња со завивачки фолк глас. Признавам го бива за фолк. Очекувам да го видам на Валандово!
Па за фолк е ... еднаш бев у кафана ( пузата хата ) и погоди кој пееше ?? А ?А?А?А?А АдамЧооУуу :))

aa i ova videte :))
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Среќа што не го гледав ова срање!


Димитар победи што во живо си нема врска од пеење.
Бев на свирка на Димитар и иако седев скоро пред него повеќе го слушав пејачот што пееше во соседниот кафич него него:nesum:
После дојде Дарко запеа и одма асален глас и пренајубаво пее.

Ајде се знае секогаш најлошото победува:toe:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Ау овај емовецот колку не го можам.
Со тие баладите , секоја песна балада упм.

Дефинитивно според мене требаше Магдалена.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
abe ovoj Adam mi e mnogu pederastik epten epten i denes go gleav kaj Djorlevski u emisija neso VRSKA nema od ponasanje na scena ne znae ni dva muabeta da svrze .... i sekakvi kje peat, epa toa ti e, na site im se moze:jaj:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.413
Поени од реакции
47.004
ехахеха буљаши едни, мене Адам за разлика од вас ми е пулен уште кога се појави на Идол аудиција, уше од тогаш сум завлезен во неговите лик дело и појава.

Долгата виткана коса, ланецот со крст на раскопчаната кошула, незнаењето да врзе сложена реченица, плус музиката која му е во гените а ја наследува од татко му Ибро, му се све што му треба да стане звезда- а ќе стане, ќе видите!!!

пс. цела заебанција на страна, колку и да се трди Адам неможе да се посељак од Панчо, размислете само, не ли би дале и вие се' за да ја депортирате некаде далеку од овде оваа ситна, мала, напорна вошка што трипа дека е занимлива и откачена и за некого интересна....
 
Член од
5 август 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
spored mene Kiko imase najubava pesna i trebase da pobedi, barem ima glas sum go slusnala vo zivo, a ne ko drugive da rikaat na scena
 
Член од
2 април 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Cimerka se slozuvam so tebe, kako covek ne go sakam ic! Ali sepak mn dobro pee.. Neam komentar za glasot.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
92
Поени од реакции
2
Си победи свој човек кој веќе е ексклузивец на Република :)

Сепак комерцијална песничка која е певлива иако требаше и Магдалена нешто да освои.

Али имало господ што Адамот не освои нешто. :pee:
A зошто мислишдека Магдалена нема ништо да освои? Прочитај кои се автори на песните на Димитар и Дарко..Лазар Цветковски ја прави музиката и аранжманот а Магдалена сестра му ги пишува текстовите..Нормално дека ќе се поделат парите овдека.затоа и победи ексклузивецот од Република..повеќе од очигледно дека бесе се наместено од старт.Сите што влегоа во финалето беа повеќе или помалку познати изведувачи што имаат свои менаџери или продукциски куќи или се познати од некои шоу емисии (Лила шоу)

Според мене Дарко имаше најдобра песна и најпевлива и заслужуваше да победи или барем да земе некоја награда..На Оливера песната е некако недефинирана..плус она е премногу ладна како воопшто да нема никаква харизма - преметано девојче али она ке успее дефинитивно..
Димитар имаше добра песна,И Кико исто,Симона си е симона класично летно хитче..

Адам имаше дефинитивно најлоша песна иако сега беше аранџирана и вокалите беа подобрени..

Од водителиве Ненад испадна покрај Панчо и Натали прав џентлмен и водител браво за него :pos2:
Жива бламажа Палчо..:kesa:
 

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
По дебилно финале не сум видела, водителите немаа ПОЈМА од водење..
Една убава ствар што Оливера исто го доби 1-то место :tv:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Вечерва баш го гледав тој Кристијан (со наочарите ваљда беше Кристијан, не Кико) што беше на Триумф. Не знам дали е со истата песна од фешта, ама таа што ја слушав ми беше ептен како успорена верзија на онаа руската Соло што беше на евровизија пред некоја година.
Еве ја песнава, па видете. Не дека е нешто битно, само за занимација :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom