Фешта - фестивал за млади музички таленти

К

кременко

Гостин
Му доаѓа појше како фестивал за анти-таленти.
во секој случај се таленти па не е битно какви:pos2: , иначе ја сум љубител на такви избори како што се идол и операција триумф али овоа е катастрофа
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
во секој случај се таленти па не е битно какви:pos2: , иначе ја сум љубител на такви избори како што се идол и операција триумф али овоа е катастрофа
Да, онака се интересни за глеање, ама ова дефинитвно не е.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Знајт некој Кико шо имат напраено?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Се изначитав коментари ... не е битно секој си има свое мислење

ја бев дел од публиката на снимањето на емисиите на фешта и имаше ретардоси ама имаше и интерсни песнички ...
Магдалена - без круна кралица е интересна и ... Offside - заплачи

Ако ја има некој од Offside - заплачи нека пише
Го најдов настапот на јутјуб ама лош квалитет е звукот и тивок
ете ме и мене доле десно во публика со маица во риги
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Дефинитивно Магдалена Цветковска и Offside се најдобри. Имаат најдобри песни и најдобар текст.Се друго останато, не да вреѓам ама стварно е срање.

Btw емисијава е тапа, а водителите се уште потапа. Еднава маникенка другиов музичар као демек и ајде сега ќе бидеме водители. Не знам што им е филмов со мешање професии, или си водител или си музичар или си глумец, или па нашиве се мултиталенти можеби? Абе кој не те бива иди скрисе негде ( ова посебно важи за Натали досаднана) не туку се срами пред народов.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Лее стварно водителиве на новиве емисии што ги снимаат во Ахридон :) т.е. краткоумниот панчо и набаци га натали се КАТАСТРОФАААА невидена. :vozbud:

Подобри и попрофесионални беа ненад и иванннннннна на првите емисии :toe:

Ај и тие Blended имаа некоја интересна песна ама не ми текнува ич на неа, ако ја има некој нека пише или на Youtube ако ја има
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Лее стварно водителиве на новиве емисии што ги снимаат во Ахридон :) т.е. краткоумниот панчо и набаци га натали се КАТАСТРОФАААА невидена. :vozbud:

Подобри беа ненад и иванннннннна на првите емисии :toe:
Епа тоа ми е муабетот. Колку што знам Ненад и Ивана се водители и колку-толку имаат некоја врска од водење на емисија. Вистински водител е оној кој ќе те натера да му ја гледаш емисијата па макар таа била и најглупата емисија на светот. А ова, мене ко прво не ми се гледа заради Панчо и Натали зашто мноооооогу се досадни, а после се останато.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Добро играше типов со суканициве хахаха

 
К

кременко

Гостин
Епа тоа ми е муабетот. Колку што знам Ненад и Ивана се водители и колку-толку имаат некоја врска од водење на емисија. Вистински водител е оној кој ќе те натера да му ја гледаш емисијата па макар таа била и најглупата емисија на светот. А ова, мене ко прво не ми се гледа заради Панчо и Натали зашто мноооооогу се досадни, а после се останато.
мислам дека и нема потреба да се коментира за овој фестивал ако воопшто може да се кажи дека е фестивал , како прво името не е македонско па за другото да не прајме муабет, Панчо и водител два различни поима:tapp:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Слушнете ги песните на
Дарко Илиевски - Ти можеш
Димитар Андонов - Заробени во сон
Оливера - Молк
Магдалена - Без круна крлаица
Offside - Заплачи

Тоа е најубавите песни на фестивалов, една од овие 5 победува, лично сум за песната на Димитар, премногу ми се допаѓа и е голем радиски хит како и останатите четири:smir:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Слушнете ги песните на
Дарко Илиевски - Ти можеш
Димитар Андонов - Заробени во сон
Оливера - Молк
Магдалена - Без круна крлаица
Offside - Заплачи

Тоа е најубавите песни на фестивалов, една од овие 5 победува, лично сум за песната на Димитар, премногу ми се допаѓа и е голем радиски хит како и останатите четири:smir:
Овие се петте за во финале ?

мене фејворит ми се Магдалена - Без круна крлаица и Offside - Заплачи
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не се петте во финале, не сум пратела полуфинале, финале, не знам кога е тоа ниту знам кои песни9 се во финале, само кажувам кои ми се најубави песни од фестивалов, воедно овие 5 песни се и најпуштани на радио, па логички е некоја од овие да победи.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Едно интимно прашање;
Кога им е финалето на овија, и кои влегоа во него?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885

Kajgana Shop

На врв Bottom