Феминизам!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.965
од толку апстиненција почна да халуцинираш дека членки од форумов ти се девојки.
да нажалост, башка и еректилната дисфункција шо ми ја дијагностицираа тука ме дотепа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Ubavo vi kaza clenkata, ramnopravnost onamu kade se ima ist potencijal ili so drugi zborovi fizicka rabota ne.
Menadjerski mesta, direktorski, kancelariski, na toplo, na suvo, klimatizirano i taka.
Neznam sto ne e jasno tuka.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.813
Поени од реакции
8.419
Ок, плата 1 спрема 0.7 тогаш. :D

Фер?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
ja ne smetam deka sme isti u sekoja oblast,
ramnopravnost za tie oblasti kade sto imame ednakov potencijal.
На пример за овие 2 области?

„Морам да споменам дека во дадени професии во нашата држава, или овде на ниво на локалната самоуправа, или општина Прилеп, има професии каде се уште жената, особено во инжинерство, рударство и машинство имаме поплаки во тој дел дека тешко е да се добијат тие работни места“, кажа Марија Симоноска, советник во Општина Прилеп.


На оваа советничкава инаку, веднаш би и нашол работа во рударство ама како да нема поплаки како што кажува.
Автоматски споено мислење:

Ubavo vi kaza clenkata, ramnopravnost onamu kade se ima ist potencijal ili so drugi zborovi fizicka rabota ne.
Menadjerski mesta, direktorski, kancelariski, na toplo, na suvo, klimatizirano i taka.
Neznam sto ne e jasno tuka.
Може и физичка работа само ако е страшно добри платена, и да не се бараат резултати од жените надвор од "нивните можности". На пример, професионален фудбал. Да се платени како Роналдо и Меси ама да играат "колку што можат".
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.150
Поени од реакции
10.525
ne zboram za takov feminizam, bez problem bi mu pravela sendvici na decko mi/maz mi.
Би му праела сендвич секој ден на маж ти, а не би му праела друштво во снајперисувањето? :cautious:

Ич не си кул
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Би му праела сендвич секој ден на маж ти, а не би му праела друштво во снајперисувањето? :cautious:

Ич не си кул
koja e poleznosta od snajperisuvanje ako ne me biva za snajperisuvanje?
ne sum feministka od tipot isfrustrirana lezbejka sto prezira mazi, treba ponizuvanje da mi bide ako mu pravam sendvici na partnerot sto go sakam?

propagandata za ramnopravnost za koja se borat nekoi od takanarecenite feministki moze slobodno pod sloganot "sam sebe ubijal" da se vodi.
ednostavno ima bioloski razliki kaj mazite i zenite, mazite evolutivno se poprecizni, pobrzi i generalno pospremni za vojna otkolku zenite.
Автоматски споено мислење:

Ubavo vi kaza clenkata, ramnopravnost onamu kade se ima ist potencijal ili so drugi zborovi fizicka rabota ne.
Menadjerski mesta, direktorski, kancelariski, na toplo, na suvo, klimatizirano i taka.
Neznam sto ne e jasno tuka.
da ne znam sto ne e jasno,
i sama da izrazam zelba nekoja teska fizicka rabota da izvrsuvam samiot rabotodavec nema da prifati, toa e glupo voopsto da se objasnuva tuku se podrazbira.

platata isto sprema dadeniot fizicki napor se odreduva zavisi vo koj sektor primer vo sport ako mazite imaat fizicka sila za 3 seta u tenis a zeni za 2 ne gledam zasto da ne bide isto plateno, se racuna soodnos vo fizicka sila.

a nadvor od sport ne znam kako nekomu bi mu bilo isplatilivo da mu raboti nekoj so pomala efikasnost.
 
Последно уредено:
Член од
13 април 2021
Мислења
3.150
Поени од реакции
10.525
koja e poleznosta od snajperisuvanje ako ne me biva za snajperisuvanje?
ne sum feministka od tipot isfrustrirana lezbejka sto prezira mazi, treba ponizuvanje da mi bide ako mu pravam sendvici na partnerot sto go sakam?

propagandata za ramnopravnost za koja se borat nekoi od takanarecenite feministki moze slobodno pod sloganot "sam sebe ubijal" da se vodi.
ednostavno ima bioloski razliki kaj mazite i zenite, mazite evolutivno se poprecizni, pobrzi i generalno pospremni za vojna otkolku zenite.
Би му праела сендвич затоа што го сакаш, а не би му праела друштво на фронтот. Зошто? Зарем кога е во прашање живот или смрт жените не се прашуваат? Не мора да си снајперист, има и други позиции на кои може да придонесуваш ако не те бидува за снајперисување.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
Би му праела сендвич затоа што го сакаш, а не би му праела друштво на фронтот. Зошто? Зарем кога е во прашање живот или смрт жените не се прашуваат? Не мора да си снајперист, има и други позиции на кои може да придонесуваш ако не те бидува за снајперисување.
Со оглед на тоа дека храната е веќе подготвена, и е во конзерви, останува само уште една позиција... :icon_lol:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.725
Поени од реакции
38.965
Жена треба да воли вољеног човека до бола. Тоа е ДНКта на жената која пробуваат да ја сменат со овие феминизми па добиваме исфрустрирани и збунети жени кои не си ја знаат поентата за своето битисување на планетава.

Како онаа песна на Тозовац, а ја сам негде рујно вино пио, а ти си ме чекала.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.802
Би му праела сендвич затоа што го сакаш, а не би му праела друштво на фронтот. Зошто? Зарем кога е во прашање живот или смрт жените не се прашуваат? Не мора да си снајперист, има и други позиции на кои може да придонесуваш ако не те бидува за снајперисување.
Japanskiov vojnik od vtora svetska si kaza iskreno ..slushaj do 18 minuta shto mu davale a sho sakal za front :pos:
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Би му праела сендвич затоа што го сакаш, а не би му праела друштво на фронтот. Зошто? Зарем кога е во прашање живот или смрт жените не се прашуваат?
a ti kao bi mu praela drustvo na frontot sakas da kazes?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.150
Поени од реакции
10.525
a ti kao bi mu praela drustvo na frontot sakas da kazes?
Би му праела бе, само под услов он ако ми праи сендвичи мене... :D
остај овој курајберов што ти збори, сака само да ти ги збрка мислите.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Би му праела бе, само под услов он ако ми праи сендвичи мене... :D
остај овој курајберов што ти збори, сака само да ти ги збрка мислите.
kako sto gledam tebe ti se obrakja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom