Феминизам!

Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Во денешно време никој не се замара толку со војни повеќе се водат биолошки војни, порано исто така жените биле мачени во војни губеле семества, силувани, убивани, што мислете вие дома со кафето на масата си седеле? Јас се кладам дека 1 од 500 000 машки би прифанал со пушка да оде во војна во денешно време. Абе луѓенца каде во вакви мислења, во кое турско село?
Многу нееднаквост владеела, зошто мобилизирале само мажи, каков е тој начин, на што личи тоа? Те соберат од дома и на фронт 1000км далеку некаде, а таму се умира масовно.

 
Член од
14 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
64
Не е дека мажите се нешто повеќе, тие си се такви какви што се, просечни.
Работата е што жените се ептен накај дното.
Незнам од што си толку изреволтиран и која е твојата цел што пишуваш со години на тема феминизам, изгледа многу слободно време, оди помогни на мајкати или женати нешто наместо да хејташ и да продаваш магла по форуми со докази и реплики :LOL::LOL:
Автоматски споено мислење:

Многу нееднаквост владеела, зошто мобилизирале само мажи, каков е тој начин, на што личи тоа? Те соберат од дома и на фронт 1000км далеку некаде, а таму се умира масовно.

Од Петре М. Анреевски книгата Пиреј кажува се во војните за македонската жена ако ја имаш читано
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
имајте муда и пишувајте на фемина шо се пола и повеќе жени а
Па покани ги да дојдат тука, кажи им какви лоши машки мислења има, па мудата кајгана ќе им ги направите. Сигурен сум бар Боди после 2-3 преписки, ќе биде од ваша. :D

Ова Петре М.А. ме потсеќа на еден/една член/ка Натан, тој/таа беше начитана :toe:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Несакам да читам ставови на малограѓани кои мислат ако имат куре дека се нешто повеќе слабиот маж чуствува страв со еднаква жена така да вие твои будалаштини ги нема веќе ни во народните приказни, јас сум жена и се борам за мојте права а ти немаш право за тоа ништо да ми каживаш ни па да переш мозоци тука, како жена имам прочитано над 100 дела, посетувано многу држави, вработена на убаво место и сум горда на тоа што сум жена ти ако си опкружен со жени кои од дома не излегуваат и несмеат да писнат секако дека во главата ке ти се формира такво мислење, фала богу имам силна мајка, баба, сестра, па имам ваков ментален склоп. И не дека ги мразам мажите со тоа никако, туку се сакам себе.
Прочитани 100 книги и посетени 15 држави, не знам за другите јас лично сум импресиониран.
 
Член од
14 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
64
Лузериии дувајте гаа:drk:
Автоматски споено мислење:

Прочитани 100 книги и посетени 15 држави, не знам за другите јас лично сум импресиониран.
Полеолит или? Не ми е јасно некој нека ми ги објасни овие прости ставови на несреќни особи?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Полеолит или? Не ми е јасно некој нека ми ги објасни овие прости ставови на несреќни особи?
Не можам точно да сфатам што сакаш да ме прашаш. Те молам имај во предвид дека јас имам прочитано само 32 книги и сум бил во само 5 држави.
 
Член од
14 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
64
Не можам точно да сфатам што сакаш да ме прашаш. Те молам имај во предвид дека јас имам прочитано само 32 книги и сум бил во само 5 држави.
И шо сеа ја да праам во врска со тоа да те фанам за раче и да те прошетам?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
И шо сеа ја да праам во врска со тоа да те фанам за раче и да те прошетам?
Зошто си вака груба и некултурна, гледаш дека јас сакам да продискутирам со тебе на равноправни основи?
 
Член од
14 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
64
Зошто си вака груба и некултурна, гледаш дека јас сакам да продискутирам со тебе на равноправни основи?
а зошто ме цитираш ако не ти се допаѓаат моите ставови игнорирај ги, таквите па машки како вас пештерски први ги одбивам и за дружба и за секс пошо мислат дека надмудруват некој а уствари си терат по свое цело време без да согледат реално, така да колку и да пишувам несакате да ги согледате работите и од мој агол во комфорна зона сте фотеља-кафана и тоа е тоа. Поздрав
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
а зошто ме цитираш ако не ти се допаѓаат моите ставови игнорирај ги, таквите па машки како вас пештерски први ги одбивам и за дружба и за секс пошо мислат дека надмудруват некој а уствари си терат по свое цело време без да согледат реално, така да колку и да се пишувам несакате да ги согледате работите и од мој агол во комфорна зона сте фотеља-кафана и тоа е тоа. Поздрав
Па каде напишав дека не ми се допаѓаат твоите ставови? Кажав дека сум импресиониран од твоите 100 прочитани книги и 15 посетени држави. Ти веднаш за секс ја вртиш работата. Чекај да стигнам и јас до 100 прочитани, потоа ќе разговараме за такви работи.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.663
Па каде напишав дека не ми се допаѓаат твоите ставови? Кажав дека сум импресиониран од твоите 100 прочитани книги и 15 посетени држави. Ти веднаш за секс ја вртиш работата. Чекај да стигнам и јас до 100 прочитани, потоа ќе разговараме за такви работи.
Ти се познава по тоа аватарот муџахедински дека си затуцан! :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.988
а зошто ме цитираш ако не ти се допаѓаат моите ставови игнорирај ги, таквите па машки како вас пештерски први ги одбивам и за дружба и за секс пошо мислат дека надмудруват некој а уствари си терат по свое цело време без да согледат реално, така да колку и да пишувам несакате да ги согледате работите и од мој агол во комфорна зона сте фотеља-кафана и тоа е тоа. Поздрав
Ти немаш муда да пишуваш на фемина, па си си нашла овде село без кучиња.
Дојди на фемина да те видам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom