Фаталната Надица Богеска

Член од
4 декември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Гледам луѓето што младава госпоѓица ја земаа во одбрана и се чудам...

Има една стара кинеска, вели:


ОД МАГАРЕ ТРКАЧКИ КОЊ НЕ МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ .

:toe: и со ова кутрово

Btw, малава ме подсеќа на славните почетоци на стариот Вучиќ. Така и на него сите сеир фаќаа.
По се изгледа дека ова е ендемско подрачје за вакви ликови, ке да е до исхраната изгледа.
Наравоучение: вклучете и некои др намирници, освен урда и пиперче :baeh:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
абе дај да и предложиме да напраат еден дует со сале раперот... мислам дека одлично ке си одговараат двајцата у секоја смисла па може и љубов да се роди...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
абе дај да и предложиме да напраат еден дует со сале раперот... мислам дека одлично ке си одговараат двајцата у секоја смисла па може и љубов да се роди...
Ништо не е невозможно.

Надица подготвува нова песна во рап стил, имав можност да прочитам само 2-3 строфи, не е уште целосна.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
10
Што му фали на девојчево малце повеќе талент за пеење му фали.
Ама, мислам дека не е фер вака да се оговара на големо и да се исмејува, зашто не е ниту првата ниту последната личност што има ваков промашај направено.
Мислам дека не е потребно толку исмејување, зашто добро си сите знаеме дека секој од нас, ако не во пеење во некој друг сегмент од животот има направено промашај. Само што за наша среќа тоа нашето не е било толку јавно, па да би можеле и на нашитте грешки вака да се исмејуваат.
Не дека сум од страната на девојчето, а сакам да ве критикувам вас, туку сакам целава ова работа да ја протолкувам, гледано од друг агол, различен од вашиот.:kesa:
И друго ми беше зборот, па на крај крајот мислите дека овие другите пејачи и групи што се кај нас(да не именувам-јасно е) зар нема некои утки, но ете ги послужила среќа, нивните песни и спотовите да бидат подобро обработени(со тоа и нивните гласови и стајлинг).:helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Што му фали на девојчево малце повеќе талент за пеење му фали.
Ама, мислам дека не е фер вака да се оговара на големо и да се исмејува, зашто не е ниту првата ниту последната личност што има ваков промашај направено.
Мислам дека не е потребно толку исмејување, зашто добро си сите знаеме дека секој од нас, ако не во пеење во некој друг сегмент од животот има направено промашај. Само што за наша среќа тоа нашето не е било толку јавно, па да би можеле и на нашитте грешки вака да се исмејуваат.
Не дека сум од страната на девојчето, а сакам да ве критикувам вас, туку сакам целава ова работа да ја протолкувам, гледано од друг агол, различен од вашиот.:kesa:
И друго ми беше зборот, па на крај крајот мислите дека овие другите пејачи и групи што се кај нас(да не именувам-јасно е) зар нема некои утки, но ете ги послужила среќа, нивните песни и спотовите да бидат подобро обработени(со тоа и нивните гласови и стајлинг).:helou:
Јавно е клучниот збор зошто постои воопшто реметов. :helou:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Што му фали на девојчево
И фали некој ( ваљда ке сватиш кој ) што ќе и рече : Немој ќерко жити све, како утре ке те омажиме !?
На крај краева, нашите очи и уши се конзументи на овој произовд, и имаме право да дадеме мислење за истиот.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
3.313
И фали некој ( ваљда ке сватиш кој ) што ќе и рече : Немој ќерко жити све, како утре ке те омажиме !?
На крај краева, нашите очи и уши се конзументи на овој произовд, и имаме право да дадеме мислење за истиот.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Предлагам мачево да го пратиме на Евровизија ! Ако не победиме еве на :bip::pehar::je::pos2:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Ја нешо на факс вчера наслушнав ко имало уше една песна од неа искочено.. незнам дали е вистина ке се информирам и ке ив кажам.. ако најдам линк до песната ке постнам обавезно!!! вакви моменти не се пропуштаат :)

Едит:
еве ја и втората песна на фаталнат Надица...
јас сум моментално на факултет и неможам да ја слушнам ама очекувам да е нешто слично ко првата песна.. да не кажам нешто по фатално!!!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
аааааааааааааааа ко рингтон е песнава ..... :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
очекувам да е нешто слично ко првата песна.. да не кажам нешто по фатално!!!
Не,не е толку лоша песната моментот во што е лош е вокалот што не може да го контролира доволно.Првата беше по фатална каде каде.Да ја испеала со подобар тим и да ја сределе како што треба ќе била подобра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom