Фармерки vs. сукња

Ч

Чек Он Ит

Гостин
Јасно е што е темава :pipi: ... Да не должиме многу - :smir:

Женски : Кога би бирале помеѓу фармерки, панталони и помеѓу сукњи што би избрале ...
За да не биде само за женскоит пол темава - Машки вие што повеќе преферирате ... Женска во фармерки или сукња ?
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Зависи од расположение...најчесто носам фармерки за секојдневие зашто не ми е пристојно да се избацувам сегде у минич(зашто од сукњи само тоа носам)...а иначе екстра си се осеќам у сукња:icon_lol:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Почесто носам фармерки,сукња преферирам за вечерни излегувања,и преку лето.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па што знам... сакам да си носам и сукњи и фармерки. Фармерки обично си носам вака преку ден, али и за искачање носам фармерки, а сукњи си носам кога ќе ми текне, па некогаш и преку ден...и двете работи ги сакам и не би можела да се одлучам.
 

Sotory

The One That Will Not DIE!
Член од
2 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Па мислам ако женската има само добри нозе а не толку добро дефиниран задник подобро е да излегува почесто у сукња, а обратно мислам дека е подобро да носи фармерки
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
За преку ден носам фармерки, убаво ми е во нив. А навечер за излегување обично носам сукња и тоа минич, бидејќи подолгите некако лошо ми стојат. Сукњи носам почесто преку лето. Баш ми е убаво со нив:smir:
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
jas najobro se cuvstvuvam vo farmerki.Bez razlika dali e za izleguvanje ili preku den nadobro mi e vo farmerki.Sepak najvazno e da secuvstvuvas supre vo nekoe parce obleka.Neli?
minic moze no mnogu retko,sepak se zavisi od raspolozenieto.:smir:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Sto znam zavisis i od prilikata! No sakam i sukjicki ubavo se custvuvam sexy i zenstveno:):)
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
за излегвење (скоро) секогаш носам сукња, некогаш знам и за преку ден да облечам, а иначе најчесто носам фармерки
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
зависи од расположение.обично за у школо сум во фармерки и панталони,а за вечерни излегувања сукњички,панталончиња кратки и сл.у лето ретко се дешава да облечам фармерки,нон стоп сум во сукњички,панталончиња и фустанчиња.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Хммм... Па кога би бирала... Сукња би одбрала.. Иако и фармерчиња често си носам.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
најкомотно ми е во фармерки...секогапш си носам...сукњу преферирам за вечерните излегувања..а во лето не излегувам од нив!
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Зависи, многу сукњи не преферирам многу ретко носам, али ако носам тоа се кратки сукњички ... Фармерки за во школо, за буквално секде, со се се комбинираат, ама сепак во шорцеви гниам буквално највеќе ... Повеќе ги сакам дури и од фармерките, сукњите, панталоните ... Кратки панталончиња обожавааам, секојдевие ми се :je::je::je:

А помеѓу сукњи и фармерки фармерки бирам :helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Zavisi od prilikata,ama pocesto sum vo farmerki.Suknji preku den ne nosam,najcesto navecer i sekogas nosam kratki.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Vo farmerki sum si preku den,vo skolo...Ina4e za iska4anja nosam sukni4ki osobeno kratki,taka da ne bi birala zs sakam da nosam dobri tesni farmerki i moderni sukni4ki.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom