Фан Kлуб: Осогово

Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
A postoi klubot uste ili ne,igra negde u treta liga?
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.271
Поени од реакции
974
постои и игра во 3 лига исток и ја заврши сезоната на разочарувачко 5то место
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
abe sve u red ama mislim deka vo bliska idnina ne samo osogovo tuku i nekoj dr klub os istocna makedonija tesko deka bi mozel mnogu da se probie. mislim deka ako vlezat u vtora liga treba da bidat zadovolni
 
П

Паспарту

Гостин
vojvodata напиша:
abe sve u red ama mislim deka vo bliska idnina ne samo osogovo tuku i nekoj dr klub os istocna makedonija tesko deka bi mozel mnogu da se probie. mislim deka ako vlezat u vtora liga treba da bidat zadovolni
па нормално нема да се пробие кога форсираат екипи како дрита,гостивар, кораб... овие македоснкиве екипи играат чесно и играат не само против противничка ‘‘албанска‘‘ екипа, туку играат и против судии и против ффм... нема да има добар фудбал кај нас се додека нема некој г`з од челнициве во ффм да казни тим како башкими, шкендија...
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Greota e kocani da ostane bez fudbal OSOGOVO igrase mn dobaro I prvata liga e mestoto kade treba da go gledeme pozdrav do SEJMENITE KOCANSKI
 
Член од
11 декември 2005
Мислења
314
Поени од реакции
1
DoolroX напиша:
па нормално нема да се пробие кога форсираат екипи како дрита,гостивар, кораб... овие македоснкиве екипи играат чесно и играат не само против противничка ‘‘албанска‘‘ екипа, туку играат и против судии и против ффм... нема да има добар фудбал кај нас се додека нема некој г`з од челнициве во ффм да казни тим како башкими, шкендија...
toa e be brat kaj niv se parite i se pravat "vestacki" ekipi i za dve sezoni igraat vo prva liga i koj ke im projde keifot ke gi ostavat ekipite da primaat po 10 gola na natprevar. zatoa treba da se najde nekoj makedonec sto saka da investira i nemora toa da bide kocani, moze da bide koj bilo grad vo istocna makedonija za da zavii tamu pak fudbalot, zos sega e na marginite
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Тешка е иднината на осогово!!! Нашиот клуб се распадна поради 2-3 гашници кои сакаа да профитират на грб на Осогово...Во осогово играа еден Буграин, еден бразилец и двајца Срби..Клубот беше високо рангиран во првата лига се до дека не дојдоа „добри“ спонзори и го растурија. За стадионот нема што да се зборува, пред да се изгради Борис Трајковски, се играа натпреварите на младата селекција на Македонија, но сега стадионот е запустен!!!
 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
pozdrav do sejmenite. se nadevam ovaa godina ke vlezete vo 2 liga ,a podocna i vo prvata liga kade vi e mestosto, zatoa sto vo istocna makedonija nema prvoligaska ekipa.
 
Член од
10 август 2007
Мислења
160
Поени од реакции
0
bez pari fudbal nema kolku pobrzo go sfatime toa podobro za site pomina vremeto koga se igrase od ljubov za klubot sega ne igraat za drzavata bez pari a kamoli za klubot takov e slucajot i so osogovo
 

Fcu

Член од
10 август 2007
Мислења
585
Поени од реакции
2
daj kazi nekoj rezultat na osogovo vo novata sezona.
 

zak

Член од
22 август 2007
Мислења
63
Поени од реакции
0
pa mislam deka treba a igra vo treta liga tanmu mu e mestoto slab e timot!

prece ajde da ideme na osogovo na nekoja utakmica?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom