Фан клуб на "Meкларен Мерцедес Ф1"

Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
ќе дојде фетел во McM...само трпење да се има:wink:
-а ако се легални дифјузерите на браун-гп,и мекларен ќе ги вградат,ќе има огромен напредок!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Браво за Хејки... се кладам дека ако продолжи вака сезоната ке ја извози со 1 мотор и 1 менувач.

Инаку 1 бод освои Хамилтон по предвремениот крај на трката. Јебига повеќе од Ферари освоивме.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Биди маж и признај за пораз...не се факај за буквички :smir:

Не кажа што мислиш за одземените бодови на Хамилтон...
што си запалила толку за ферари а против мерцедес???
не се нервирај има поважни работи во женскиот свет од ферари и ф1:smir:позз
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Признај пораз, непризнај Хејки 4, Хамилтон 3 бода денес... Ферари 0 така да :helou:. Се на се добар викенд за Мекларен да се надеваме дека на наредната трка ке имаме и подиум.
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
1
пред да напишам било што поздрав до сите вас кои сте лојални на МЦМ и во вакви времиња...иако знаеме и самите дека имаше дог црн период за МЦМ...лично мислење сезонава е ок..највеке што ми праи кеиф е што ferrari рушат сопствени рекорди од 1981 година без бод во првите 3 трки...не ја исклучувам и мозноста да постават најнов ниту еден бод на првите 5 трки...иако заостануваме во перформанси МцМ бесе единствен тим кои користесе КЕРС на Кинеското ГП...и единствен тим кои го имаат најдобро усоврсено истиот...го имаме пробниот дифузер...мислам дека делува ветувачки...и сто е најинтересно се тестира за време на трка...Luis со модифицираниот нов споилер а Heiki со стариот...мислам дека со новиот аеродинамички пакет сто следува за во европа пак ке се вратиме на врвот...има усте многу работи за пишување али несакам да ви изгледа многу за читање...и последното што го видов ferrari го ископирале дизаинот за ладење на предите кочиници...позз па со нови информации после bahrein...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Задоволен сум од Луис кој успеа да дојде до 5тата стартна позиција. Хеики малце потфрли, али тоа е ......
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Jas сепак сум задоволен од квалификациите особено од Хамилтон,Хејки малко на квалификациите зајбава ама како минатата трка па да извози така без грешка сиг. па ке зема некое бод4е , НАпред Мекларен утре наша е трката особено од Хамилтон очекувам подиум а дај боже и победа,
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Jas сепак сум задоволен од квалификациите особено од Хамилтон,Хејки малко на квалификациите зајбава ама како минатата трка па да извози така без грешка сиг. па ке зема некое бод4е , НАпред Мекларен утре наша е трката особено од Хамилтон очекувам подиум а дај боже и победа,
За победа Друже мислам дека ќе си почекаме уште малце, али на подиум утре можеме, и тоа реално да се надеваме .. :helou:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
За победа Друже мислам дека ќе си почекаме уште малце, али на подиум утре можеме, и тоа реално да се надеваме .. :helou:
Да за победа тешко ама јас реков дај боже да победи не сум сиг. а за подиум може да очекуваме и повторно очекувам некое бот4е од Хејки,
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Ајде нека им е со среќа и на двајцата денес. Од Луис сакам подиум, а од Хеики бодови .. :wink:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
До подиум беше блиску но не доволно. Луис само 4-то место, Хејки се загуби во слабата форма сезонава... стартуваше како 10-ти, заврши 11.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Иако сум фан на Мекларен, Луис Хамилтон и Ковалаинен неможам да ги смислам.
Се надевам дека за следната сезона ќе го ангажираме ветел.
Помина времето на Мика Хакинен, Култхард и Алонсо.
да се надевам дека наскоро некој ќе ги замени.
А Хамилтон е голем плачко, победува со помош на Глок.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Иако сум фан на Мекларен, Луис Хамилтон и Ковалаинен неможам да ги смислам.
Се надевам дека за следната сезона ќе го ангажираме ветел.
Помина времето на Мика Хакинен, Култхард и Алонсо.
да се надевам дека наскоро некој ќе ги замени.
А Хамилтон е голем плачко, победува со помош на Глок.
Море ич не се замарам кој како вози, како победува или плачи... Битно ми е Мекларен да се први, ако сака за нив нека вози и Адриан Сутил :)

Изгледа догодина ке го менуваме Хејки, премногу слабо се покажува сезонава... Ке видиме кој би можел да му биде наследник, сепак Хамилтон е дете на Мекларен и има уште многу сезони пред него, освен ако сам не побара да замине во друг тим како што направи Раиконен (и се заеба :) до максимум).
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Хамилтон супер,Хејки лошо требаше да освои и тој некое бод4е,Ајде со срека другата трка ,А што е најважно Мекларен е пред Ферари на крајот барем по кОнструктори да сме 3 би бил презадоволен,
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
dobro izvozena trka za hamilton.
ocekuvam slednata na podium.
hajki no koment
 

Kajgana Shop

На врв Bottom