Фан клуб: Струмица

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
luge ocekuvajte da mu dadam predlog na vodzata pola utakmica da peeme bugarski picki pa ako se soglase ocekuvajte da grme salata(ne gledam pricina za brisenje na postot ili pak pogolema sankcija ali ako sakate brisete go nisto ne vi vikam)
mislam deka go zasluzuvate toa so vasiot odnos i kultura bez ralika koj pocnal prv
sto vikate zasluzuvate li?
glasajte pa ako izglasate ne nisto ne mu vikam na vodzata
Ако само се обидете да не наречете Бугари во сред Струмица, не ве спасува ни полиција, ни никој...
Ќе ве линчуваат не Ајдуците, туку народот, а ќе помогне и полицијата...
Да не ве ебе ѓаволот такво нешто...
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Ако само се обидете да не наречете Бугари во сред Струмица, не ве спасува ни полиција, ни никој...
Ќе ве линчуваат не Ајдуците, туку народот, а ќе помогне и полицијата...
Да не ве ебе ѓаволот такво нешто...
znaci nisto ne napravivme od biznisot aj nisto ne mu vikam na vodzatapeace u nikoj slucaj ne se isplasiv od postiranoto nego malce razmisliv....nie ako ve vikame bugari toa e 5 napred za bugarite :toe:
luge aj da ne pocnuvame pak kako pred pola saat
aj pis
jas ne mrazam strumicani ali vie ocigledno e deka mrazite se sto e od kav
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:
lele se smeam najseriozno nema sto hahaha
nace za premier
a ke mi odgovoris li dali so aleks i ruse imas rodninski vrski?
E aj ne se pomocuvi ti tuka nogo slusna li?Bugarski picki..Ne me teraj sega da te pcujam...Prasaj si go Braun kakvo sise mu eknav od glava majkata da mu ja ebam pederska...I ne placi veke prestani ajde....Male,malee sega da pobedime vo Kavadraci,male maleee najsrekniot covek na svetot ke sum.:helou:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
155
Поени од реакции
3
E aj ne se pomocuvi ti tuka nogo slusna li?Bugarski picki..Ne me teraj sega da te pcujam...Prasaj si go Braun kakvo sise mu eknav od glava majkata da mu ja ebam pederska...I ne placi veke prestani ajde....Male,malee sega da pobedime vo Kavadraci,male maleee najsrekniot covek na svetot ke sum.:helou:
После толку нервоза, трескане и маење по жицата редно е малце да се осреќиш :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
znaci nisto ne napravivme od biznisot aj nisto ne mu vikam na vodzatapeace u nikoj slucaj ne se isplasiv od postiranoto nego malce razmisliv....nie ako ve vikame bugari toa e 5 napred za bugarite :toe:
luge aj da ne pocnuvame pak kako pred pola saat
aj pis
jas ne mrazam strumicani ali vie ocigledno e deka mrazite se sto e od kav
Абе дете...
Не си се исплашил, а би требало сериозно да се исплашиш...тоа е најголема навреда за Струмичанец.
Дали некој мрази се што е од Кавадарци, јас неможам да зборувам од името на сите тука, но за мене си знам...дека градот и луѓето таму ќе си ги сакам цел живот.
А тоа што го прави раководството на Фени, тоа си е нивен проблем и нека им служи на чест. А вие палете се како млади мајмуни.
Ќе си земате шампионска титула со „илји“ и готово...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Така им треба на овие......
Поздрав Струмичани.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Абе стварно ме изнервира бе ти имаш ли акл бе?? Прво викаш бугарски пички, после примирје, после како ништо да не било "luge ke ja davat li sega u 2 i 30 kako snimka?" Ти имаш ли акл бе? Ај одма бан да му се даде на тај серко!
П.С. Струмица д бест
У Сабота ка ќе го играме крајнио натпревар ќе земам камене бе еј! :)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Дај малко смирејте си страстите бе луѓе ... не е крај на светот ... и без навреди од типот “бугари“ и сл., ако не ... нека летат банови од страна на админите!!!
Ако требаше некој да јаде шишиња и упаљачи тава ДЕФИНИТИВНО требаше да бидат САМО “судиите“ (ако и можат така да се наречат) ... добиток, стока, ситни души потплатени, уништија златна утакмица со една купа одлуки у 3-та четвртина ... ама тоа ти е тоа, изгледа дебело ги платиле за да судат така и нека им е на честа и на судиите и на КФМ а и на тај шо ги платил.
Браун ... не му требаа такви глупости ... ја расипа утакмицата - да го фатиш намерно за нога противничкиот играч за да падне, после да го удриш и како шлаг да маваш топка у публиката И ТОА ПРЕД ОЧИТЕ НА СУДИИТЕ!!!!!!!!!!!!!!! .... и ништооо. Ама криви се судиите а не Браун ... Е не знам каква реакција очекуваа од публиката ... а и пак арно се заврши ... јас мислев дека ке се залета публиката на терено за да ги отепа тие говеда од судии.
Амир ... абе кога се оди на гости не се дигат нозете на маса ... шо фактор изиграваше денеска не ми е јасно со неговите провокации кон публиката ... не доликува на еден господин ... со алал нека си ги троши парите на судии и педери од КФМ.
Само да не му се врате како бумеранг на Фени сето тава па у иднина КФМ “елегантно“ да им заврте грб, па да осетат шо значи организирана мафија како работи против нив ... ама не им посакувам.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
za natprevarot super ama sudiite ..........
a za mavanjeto na publikata toa bese zasluzeno i treba da ne ne kaznat .....
KFM .................. cargare imatee u korist 15 pati ... i na krajta se napravii nemi demek ne videle kak braun go zavlece na taso ... i togaj po se so se sluci u teko na 38 min stapi na scena publikata i zasluzeno i ne treba da bideme kaznani ................................
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
za natprevarot super ama sudiite ..........
a za mavanjeto na publikata toa bese zasluzeno i treba da ne ne kaznat .....
KFM .................. cargare imatee u korist 15 pati ... i na krajta se napravii nemi demek ne videle kak braun go zavlece na taso ... i togaj po se so se sluci u teko na 38 min stapi na scena publikata i zasluzeno i ne treba da bideme kaznani ................................
абџекшн ... :pos2:
Кој кажа нешто за казни ...
Можеби КФМ сега ке ја казни публиката од северната трибина со 6 натпревари негледање а јужната (таа со ајдуците) со 2 натпревара негледање ... оти луѓето т.е ајдуците кажи речи не мајнаа ништо ... повеќе мајаа фамилијарните луѓе од другата трибина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom