Фан клуб: Струмица

Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
toa za brown si greska ako ne pa brown maana oti nego go udaria
Кој го удри?
Шо има он да се пресметува со публиката?
Оти Кол не маваше, оти Поповиќ не маваше?
Ако се смета себеси за професионалец тогај треба и да биде професионалец и на терено а не на огинот масло да става ...
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
Пријателе.... јас не правдам затава шо летаа “проектили“ накај судиите а после и накај Браун оти типо се направи “амерички-нинџа“ и мајна топка накај публиката... против сум за секаква сила у спорто (освен у борилачките спортове :) ), ама мора да разбераш една работа: Тие 6-7 минути у 3-та четвртина имаа најлошо судење ... отепаа не ... Епа кога ке зовре публиката не се смирува лесно а тава треба да го знаат тие шо судат ...
Ај кажи оти кога не тепавте втората утакмица у првенството никој ништо не маваше - оти не тепаате поштено, не надиграјаате. Првата утакмица га гледах у Кавадарци - Струмица 4-та четвртина играја не против Фени туку против судиите (оше на Цветков и Заев да им дадаа по 5 лични грешки), Купо у Кавадарци - апла судење за фени (не гледат судиите ни чекори, вашите играчи се расправат со судии а на нашите за еден приговор - техничка), сега пак исто.... не ме заебавај, Фени спонзор на КФМ, Семинар на судии у Франкфурт - кој плаќа = Фени, у цела европа казнуват по еден натпревар и поголема парична казна а Грне и Латовиќ по 6 и по 2 натпревара - апла да се осакате Струмица за да може Фени полесно до титула ...
Bravo brat tuka te cenam ama za ovaa nogo me nasmeja braun se napravi ameri4ka nindza:Dhaahahaha STRUMICA CHAMPION
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Требаше да дојдат лозари у парк уште они фалеа.. да ги одбранат играчите и КФЕ од публиката :pos::pos::pos:
 
V

Viktoranius

Гостин
Стига бе да ви ебам се и на двете страни.

Какви се тие изрази бе бугари ? Тие сите што кажаа бугари немат право да се нарекуват МАКЕДОНЦИ !

За мавањето шишиња можам да се заколнам дека Ајдуци не мавнаа ни една семка на теренот, а камоли па шише. Дури ние ја смирувавме неутралната публика да не мава.

Чиста победа, со конечно спортска среќа и на наша страна, и молам ви се само што се враќам од слава, во штабот на ајдуци не се знае колку алкохол се испи денеска, и јас самиот незнам колку испив, така да стига се карате МАКЕДОНЦИ

ЕДИТ - Братче ти Киксупермен ли незнам как беше, шо кажа оти навивачите биле најдолни луѓе во светот, можам слободно да ти кажам да ми го испушаш курот, и ти и цела фамилија.
Повеќе ме навреди ти, одколку Лозари што не нарекуваа Бугари. ПИЧКО ГНАСНА !

Ќе заборавев да додадам иако не е тука темата БЕЛАСИЦА БАРАЖ ЗА 1 ЛИГА, ЌЕ ИМА ПРЕВОЗ ВО НЕДЕЛА ЗА СКОПЈЕ НА ГРАДСКИ АЈДЕ СТРУМИЧАНИ ДА ОДАМЕ 20 АВТОБУСИ ! Иначе браво и библ ќе играме, иако не сум ного изненаден, сепак ЗАСЛУЖИВМЕ !
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Pozdrav do site so pesnata NE MOZE NAM NIKO NISTA JACI SMO OD SUDBINE MOGU SAMO DA NAS MRZE ONI STO NAS NE VOLEEEEEE :vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
luge ocekuvajte da mu dadam predlog na vodzata pola utakmica da peeme bugarski picki pa ako se soglase ocekuvajte da grme salata(ne gledam pricina za brisenje na postot ili pak pogolema sankcija ali ako sakate brisete go nisto ne vi vikam)
mislam deka go zasluzuvate toa so vasiot odnos i kultura bez ralika koj pocnal prv
sto vikate zasluzuvate li?
glasajte pa ako izglasate ne nisto ne mu vikam na vodzata

Jeste da se picki ali ako saka cela sala do posleden covek neka vika ja ne vikam bugarski
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
ејјјјјјјјј пеколо проработе
е тај е струмичкио пекол шо го најавуваах од порано ама тогајска некој не веруваа оти тва може да се случе
ТИМБАТА И ЛАТОВИЧ ГА РЕШИИ УТАКМИЦАТА(и тасовски со бананата врз гуров на крајо ка излезе сам у контра, а оште поатрактивна беше над кол ка ојде на куцене)
мислам оти да не беше финале на плеј оф утакмицата немаше да продолже ама ај да не пукне резил
после утакмицата со тимбата праам мабет му честитам и он вика џабе е братче ако не тепаме у кавадарци и кажа оти цела екипа живејала за победа у јасмин

БИБЛига доказ за сите скептици, куролижачи, спермоголтачи итн ( сами ќе се препознаат кои се) кои со своите постови тука не уверуваа со изјави оти типот вие не знаете ништо јас имам сигурни извори, оти КК СТРУМИЦА ќе била само краткорочна перална на пари

КК СТРУМИЦА за 2 години 4 финалиња и приказната сеуште ќе трае

АЈДУЦИ-ЗАКОН
УПРАВА-ЗАКОН
СТРУМИЦА-ЗАКОН
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
сега тама на Струмица ке га ишлакат...под 10 нема да биде
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Aбе шо има да ми реплицираш. Не си дораснан оште. Настрана шо си некој малечок пилишкар, не ти замерувам ама попрости човеци од навивачите у Македонија нема. Те ајдуци, те лозари исти сте.
Јас ке ти дадам пример...ти!

e samo taka i ja bide makedonija....i strumica od takvi kako tebe sto ne gi cenat navivacite koi sto zivotot go davat za strumica kako nie sto go davame za feni ali toa ti e makeonce
Што давате живот вие бе. Од кога даваш живот? Од Април 2008. МРШ таму си давал живот за Фени, клуб што постои две години, а на форум си пишан МИЛАНФОРЕВЕР, молим те, од такви квази-навивачи како тебе ми се сере.

Епа не се свртеле камерата да видете кој започна прв ! Прво Браун го Удри на Тасовски ... И после тасовски врати со фаут (што немаше врска) И после се припаѓаше на публиката ... почнаа да маат шишиња !
фауТ :pos::pos::pos:

Не се гордеееме ! Туку не дозволуваме да командат веќе судиии ! Љубовта кон клубот е посилна од СЕ !
И што направивте, ги утепавте судиите?!? Да ти кажам што направивте, си пресудивте за следната утакмица. Ај наздравје нека ви е (не ми реплицирај, од искуство ти кажувам)

kako da gi slusam family aerodrom hhahaha
Да им го лапнеш на FA, а? Ние за разлика од вас, бедните души продадени за една грда помаранџеста капа за да личат на комуналец, одиме за без пари, и во добро и во зло, и кога сме на врв и кога сме на дно. Не сме со клубот само кога е јак...ние сме навивачи а вие сте комуналец, неможеш да се споредуваш со нас, ниту сега ниту во догледно време и ке пукнеш од мака што не сте како нас...ама јеби га, вие сте навивачи кои си го даваат гзот за сендвич од некој си ФАСТФУД

i da ve izvestam deka definitivno strumica e eden od timovite koj ke igra vo BIBL ligata znaci od godina duplo pojaki :baeh:
Булшит. Молим те, немој со вакви глупости, може 99% не се упатени, ама не има нас тука 4-5 души што знаеме што е и како е. Две екипи одат во Балканска Лига, а меѓу нив дефинитивно не е Струмица.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Булшит. Молим те, немој со вакви глупости, може 99% не се упатени, ама не има нас тука 4-5 души што знаеме што е и како е. Две екипи одат во Балканска Лига, а меѓу нив дефинитивно не е Струмица.
Како може да не е струмица кога преге официјално рекоја на сред натпревар дека Струмциа е учесникот во БИБЛ ...


А за тоа што се случуваше денес , немам коментар , од една страна и заслужено беше а од друга страна не ми се допага затоа што сега не само што ке јадеме голема парична казна , туку и можно е теренот да го суспендираат или без публика , пробавме да воспоставиме ние некој ред на трибините , ама тоа е тоа , цела публика беше здивеена , сепак не се предадовме , докажавме дека нашиот шампион не се предава толку лесно ...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Како може да не е струмица кога преге официјално рекоја на сред натпревар дека Струмциа е учесникот во БИБЛ ...
Јас колку што знам, состанокот за избор на екипи ке се одржи на 3-ти Јуни и скоро сигурни се Фени и Работнички. Фени поради еврејската линија на газдата и основачот на БИБЛ, а Работнички како најголем бренд и најголема лоби група... информацијата не ми е 100% проверена, пошто имав некои фрки периодов, така да не сум во контакт со кошаркарскиов свет и случувањата многу многу.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Јас колку што знам, состанокот за избор на екипи ке се одржи на 3-ти Јуни и скоро сигурни се Фени и Работнички. Фени поради еврејската линија на газдата и основачот на БИБЛ, а Работнички како најголем бренд и најголема лоби група... информацијата не ми е 100% проверена, пошто имав некои фрки периодов, така да не сум во контакт со кошаркарскиов свет и случувањата многу многу.
Епа тогаш не ми е јасно зошто таква информација кажаа пред 3500 публика ... После таа вест ја кажаа и веста за Беласица дека ке игра бараж и имаше голема еуфорија во салата ... можно е да се одржал состанокот предвреме или незнам ама цела струмичка јавност слушна и слави за тоа што рекоја дека ке играме у БИБЛ ... ко ке ја провериш информацијата информирај тука ко ке бидеш 100% сигурен , баш ме интересира кој ке бидат учесниците ...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Епа тогаш не ми е јасно зошто таква информација кажаа пред 3500 публика ... После таа вест ја кажаа и веста за Беласица дека ке игра бараж и имаше голема еуфорија во салата ... можно е да се одржал состанокот предвреме или незнам ама цела струмичка јавност слушна и слави за тоа што рекоја дека ке играме у БИБЛ ... ко ке ја провериш информацијата информирај тука ко ке бидеш 100% сигурен , баш ме интересира кој ке бидат учесниците ...
Може да е и тоа, ти викам месец ипол сум отсутен од кошаркава имав некои други побитни работи, ама кога правев муабет пред 10-тина дена со добро упатен човек, беше милион посто сигурен дека се Фени и Работнички. За Работнички сум сигурен, пошто Мерџановски, човекот задолжен за избор на тимовите, до лани беше спортски директор на Работнички така да нема теорија Работнички да не биде избран. Е сега во БИБЛ има еден услов, а тој е најмалку три последователни години да си член на прва лига, што Фени не го исполнува, па евентуално да го активирале тој член и да го исфрлиле Фени. Утре ако не заборавам, ке прашам, па ке ви кажам до што информација сум дошол
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
155
Поени од реакции
3
Voa ako go smetata za pobeda ja ce se otkazam od kosarkata , vi nemate lice da navivate kosarka , gubite i placite toa li se fanovi za tim se naviva od srce a ne od cotek sramota ste cela strumica i cela navivacka grupa vi ne ste Fanovi vi ste kako navivacka grupa od 6 godisni deca.,

.Feni Champion.

Vo sreda posledniot udar ce vi go zadadime!
Е ај ова да не ја броиме:pos2: Вие вака 2 пати, ако не се лажам и 3 пати не победивте... и не се сметат тие победи:pos: Се гледа колку праташ кошарка, од ко влезе Фени у финалето :nesvest:

Да дојдеше во Струмица ќе видиш кој се фанови а кој не... Вчера атмосферата беше на највисоко ниво, и на претходниот натпревар беше, но не толку како денес! А кои се тие лозари? Тоа групата за денсање?

http://uk.youtube.com/watch?v=slaW8KqMSZM
 

Kajgana Shop

На врв Bottom