Фан клуб: Струмица

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Дај некој ако има на клип да го видиме последниот напад на Самарџиев, оние последните 15 секнуди.
u tia moment cela sala se tresese se raduvase a voedno ise cudese kako e mozno takvo nes dase sluci...vo takva sostjba neveruvam deka nanekoj mu doslo da go drzi telefonot i da snima...
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Последниот напад на самарџиевски имаше ЧЕКОРИ ... Што заспаните судии не го забележааа ... Барем така се гледаше ....:nesum: чера да имаше некој пред мене ако не земаф да го дотепам јас ... Толку сум бил нервозен дури и моб си го скршив поради таа 3 ...:nesvest:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Абе ајде фени биле појаќи ... нека само лафат ... ееееееј дома ќе ги тепафме поради таа глупа одлука на судиииииииите ... Ама сега во лигата ќе ве дотепамееееееееееееееееееееееееееееееееееее :nesum:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Судиите на наша страна? нејкам да дискутирам за судиите сами кажејте шо направии на крајо т.е на 4 четвртина а се очекуваше оти ке го направат тва..техничка на латовик(зашо)?на тасовски во напад не свиреа фаул кога 3 беа до него и еден од нив го фаулираше а право во истиот напад на д.соколов му свири фаул.Но како шо викат кој ке ти даде струмица да е шампион и самио давитков кажа купот по секоја цена мораше да биде на фени тоа се чувствуваше уште на почетокот. ако не сум во право исправете ме. Иначе Честито!
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Значи луѓе коа Давитков ни а расипаа кошарката и внесија сомнежи дека е се местено! Ја не знам како не сте го избркале уште од таму! На тиа треба да му се земе и пасоши државјанство и да се избрка од македонија! Давитков е стручњак помножен со нула, е тоа е Давитков! Само знае со зборови како да го оправда својот пораз! Ова и го напраби и на репрезентацијата во Босна! Требало да биде фени шампион се чуствувало, не знам шо не знам како! Ако оваа утакмица е местена тогаш голем удел има и Давитков! Да дозволе предност од 15 поена да а снема за 2 минути... размислите малку! Виде дека на Фени му оди шут, викна тајм аут и постави зона! А зоната најлесно се разбива со шут од 3! Или сакал да победе Фени или нема врска од кошарка! Па сега видите и побарајте малку кој е виновен! Дали неговото незнаење или нешто друго????????????????
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
ajde bugari placete sea nie ce slavime a i na krajot ce slavime
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
па нема да можам да идам Поради обврски на работа сум
инаку
да има добар натпревар со ногу Кошеви

95-93 за СТРУМИЦАА
Прекрасен натпревар Криво ми е шо не испадна резултатот во наша полза
Секоја Чест на Фени одигиграа Храбро

Дефинитивно Богоев Цар Браво Мајстрое Најдобар си

Натпреварот не беше наместењн поштено си изгубивме

последнитер 5 минуити не сропаа со тројки
Ајде Првенството да го одбраниме
со срека
 
Член од
4 март 2008
Мислења
123
Поени од реакции
0
Abe so samo se karate koj so pravel. FENI E SAMPION I GOTOVO. Ako sudiite bea cela utakmica na stranata na Strumica (bile potplateni ili nz ni ja so sste napravile za da bidat od vasa strana ili pak imalo omraza prema Feni ) Ali sto ida bilo nas Gospod ni pomogna. Gospod gleda se. Ali toa e toa. Feni e sampion !!!!!
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Прекрасен натпревар Криво ми е шо не испадна резултатот во наша полза
Секоја Чест на Фени одигиграа Храбро

Дефинитивно Богоев Цар Браво Мајстрое Најдобар си

Натпреварот не беше наместењн поштено си изгубивме

последнитер 5 минуити не сропаа со тројки
Ајде Првенството да го одбраниме
со срека
fala bogu nekoj iskren
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Инаку интересен натпревар како што доликува на едно финале. Струмица одигра добро во текот на целиот натпревар а во крајната четвртина имаше пад на концентрацијата, малку нервоза а и немаа среќа. Инаку судењето во текот на натпреварот беше добро и покрај неколкуте судиски грешки на двете страни, но мислам дека најголемата грешка судиите ја направија што во последните неколку минути дозволија груба игра под кошот на Фени. Ја ценам изјавата на Самарџиев по натпреварот дека не победи подобрата екипа туку посреќната.
И на крај честитки за Фени.
Но да знаете дека лигата е наша:helou:
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
taka i stoleto vikase za kupot,pa na kraj nie pobedivme. topka e,se vrte moze sekoj da pobede
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
abe aj na tereno mos sudiiite vi pomogna(kak nema ka precedatelo ima dava pari ...po.....) ama na tribinite bese peza eeeee (ili pa i na policajcite im dadel pari da gi tepat na AJDUCITE ) kak ne im e sram wee posle ke se racunat za policajci hehehe ama i vii ke dojdate u strumica ....... i cestitki za pobedata i poz do site ajduci sto vcera bea vo kavadarci cestitki gi nadvikavme na lozarite poz
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
abe aj na tereno mos sudiiite vi pomogna(kak nema ka precedatelo ima dava pari ...po.....) ama na tribinite bese peza eeeee (ili pa i na policajcite im dadel pari da gi tepat na AJDUCITE ) kak ne im e sram wee posle ke se racunat za policajci hehehe ama i vii ke dojdate u strumica ....... i cestitki za pobedata i poz do site ajduci sto vcera bea vo kavadarci cestitki gi nadvikavme na lozarite poz
И мене ми се чинеше дека ние ве надвикавме во Струмица, ама кога ја погледнав снимката се уверив дека тоа беше само во 1 четвртина. Пааа погледни ја и ти снимката и може ке го смениш мислењето...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom