Фан клуб: Струмица

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
A бе дај боже да е опстанал. :smir:А шо пише дека е на календаро, тва не значи дека има екипа. Оти не дај боже може како шо направија Башкими у фудбало, да се откажат последнио ден и да се расипа календаро. :helou:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Браво Струмица ќе опстане:bravo:
Сеа може ќе го јадите 50 разлика ама нема везе:pos2:
Е тоа и јас едвај го чекам....За да не серат више дека не тепале еднаш 50 разлика....

Таа утакмица ќе ни дојде како второ дерби...Има да ги мотивираме на тренинг да не застанат само на обична победа....
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
A бе дај боже да е опстанал. :smir:А шо пише дека е на календаро, тва не значи дека има екипа. Оти не дај боже може како шо направија Башкими у фудбало, да се откажат последнио ден и да се расипа календаро. :helou:
АБе сега надевајте се дека нема да биде така да го емм мисли позитивно инаку прво коло играте со Карпош Соколи во гости ќе биде добро дерби тоа а :salut:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ако имаме екипа ако останаме у прва лига не значи оти ке играме со претрето и заев и право не отпишувате
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
А од кај знаете дека опстанал тимот, тоа е само предлог календар ако одлуче Струмица да се натпреваруе
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Покана и за Струмица

По голема летна пауза, денеска на едно место повторно претставниците на Здружението на првата лига.

Иако можеби тоа требаше да биде направено и порано, денеска (во 12 часот, во просториите на КФМ) би требало да биде познат и Календарот за натпреварување за новата сезона 2008/2009 година.

Претходно, Здружението ќе треба да ја изврши и долгоочекуваната ждрепка на натпреварувачките броеви на екипите, со кои Бергерот ќе ги даде двојките за првите 18 кола од наредниот шампионат.

А кога сме кај нив, канцеларијата на Здружението испрати покана и до екипата на Струмица, чие раководство во текот на летото најави расформирање на екипата, односно целосен распад на клубот кој, за потсетување, пред две години беше и шампион на Македонија.

Прволигашите ќе треба да продискутираат и за начинот на делегирање на судиите и на делегатите за сезоната која доаѓа, а во тој правец и расправата околу евентуалното санкционирање за лошото и наградување за доброто судење во следната сезона, поткрепено со евентуалното покачување на патните трошоци на официјалните лица, иницирани со зголемите трошоци (покачување на нафата, бензинот на светско ниво).

Освен тоа уште еднаш ќе се расправа и за актуелните долгувања кои клубовите ги имаат спрема Здружението, односно КФМ.

www.sport.com.mk
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Е тоа и јас едвај го чекам....За да не серат више дека не тепале еднаш 50 разлика....

Таа утакмица ќе ни дојде како второ дерби...Има да ги мотивираме на тренинг да не застанат само на обична победа....
чекај бе брат вии си мислате така е мош ке купаме појаки играче ниш не се знаа оште не не отпишувајте право. ке видеме за 50 разлика баш
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
абе да не се залетуваме ного , да почекаме да излезе у јавноста дека ке играме у прва лига , па после ке прааме муабет
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
чекај бе брат вии си мислате така е мош ке купаме појаки играче ниш не се знаа оште не не отпишувајте право. ке видеме за 50 разлика баш
И тоа што викаш, барем ти вчера ја имаше инфорамцијата дека е можно Амир да вложува и во Струмица:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
А бе Тимче и ти не сакаш ама тоа е
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
deneska vo KFM nemase pretstavnik od KK Strumica.Strumica e stavena vo zdrepkata oti oficijalno ja nema povleceno prijavata.Kalendaro ne znace oti ke igrame u prva liga.Se uste se ceka na kakov-takov sponzor.Ne se znae nisto,nikoj nisto ne kazuva.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
deneska vo KFM nemase pretstavnik od KK Strumica.Strumica e stavena vo zdrepkata oti oficijalno ja nema povleceno prijavata.Kalendaro ne znace oti ke igrame u prva liga.Se uste se ceka na kakov-takov sponzor.Ne se znae nisto,nikoj nisto ne kazuva.
од дека тее таа инфо оти немало никој а ???
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Abe taj sostanok ne e tajna vecera,od Strumicane nemase nikoj,utre ke ima sigurno i oficijalen zapisnik
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
И тоа што викаш, барем ти вчера ја имаше инфорамцијата дека е можно Амир да вложува и во Струмица:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
А бе Тимче и ти не сакаш ама тоа е
Не биди досаден со тиии твојте постове ... Он тава го е кажал на шала ... Саа изгледа мака тее оште од таа 50ската ама шо да праам коо сте слаби ... Мислам оти од никој нема да изгубаме 50 само дај боже да останеме ... :pipi: Како шо мислам и знам Заев ќе е пак спонзор ...

Поздрав :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom