Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Многу јасно дека ќе се согласиме кога работите се гледаат реално, кога за момент настрана ќе оставиме навивачките страсти, а со тоа и пристрасноста, и не се дискутира супериорно и навивачки.
Со `рѓосан копач ќе го маваш?



Лозјето е најблагородна култура, и збор повеќе да не сум слушнал!
Никој не треба да се срами од тоа што е, а најмалку чесниот човек кој живее од земјоделие.
И јас незнам со што ке го мавам:pos2: .
А иначе за тоа за ЛОЗЈЕТО сосема си во право.:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ама така е што се запнале лозје та лозје овие од Скопје гјоа ни кизнај што работиме па на крај ако го нема тоа лозје ќе нема ракија и вино со што да се пијанчат они.:pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Еј,да прашам некој што знае нека ми одговори.Ако Фени не победи во Кавадарци,за во лигата зборам и 3:1,ке имат ли преднос во финалето од 1:0?Знам дека ако е 3:0,имат преднос 1:0,но ако е 3:1,дали имат преднос 1:0.Позз,кој знае нека ми одговори.
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Еј,да прашам некој што знае нека ми одговори.Ако Фени не победи во Кавадарци,за во лигата зборам и 3:1,ке имат ли преднос во финалето од 1:0?Знам дека ако е 3:0,имат преднос 1:0,но ако е 3:1,дали имат преднос 1:0.Позз,кој знае нека ми одговори.
Imat 1-0 prednost...sega ako ne pobedat , znaci 3-1 vo pobedi za niv...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
mISLAM deka ne e taka nov sistem ima izgleda od godinava
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Еј,да прашам некој што знае нека ми одговори.Ако Фени не победи во Кавадарци,за во лигата зборам и 3:1,ке имат ли преднос во финалето од 1:0?Знам дека ако е 3:0,имат преднос 1:0,но ако е 3:1,дали имат преднос 1:0.Позз,кој знае нека ми одговори.
И ако е 4:0, ако е и 3:1 пак ке има тој тим предност во плеј-офф од 1:0. Само незнам според новиот систем дали тоа важи и за во финале..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ке видиме на крај хехе
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
za ligata e samo.ako pobedime u kavadarci imame 1-0 na start i prvata a igraime na domasen teren
pozz
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Кошаркарите на Струмица најверојатно ќе поделат премии за натпреварот со МЗТ...а морам да кажам дека на зафрканција условот бил 50 разлика...случајност..ама пари на рака..
Плус ако снимката од натпреварот е со солиден квалитетет ќе се репризира на Канал Вис..
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Кошаркарите на Струмица најверојатно ќе поделат премии за натпреварот со МЗТ...а морам да кажам дека на зафрканција условот бил 50 разлика...случајност..ама пари на рака..
Плус ако снимката од натпреварот е со солиден квалитетет ќе се репризира на Канал Вис..
Ajde ako se reprizira i ako doznaes koga i vo kolku 4asot da ni kazes tuka :)
pozz:helou:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Се зависи од снимката оти во "Јане" ги снимаат на VHS...
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
za plejofot i finaleto:
1.Prvite 2 ekipi(Strumica i Feni) od regularniot del odat direktno vo polufinale na plej-of.
2.Drugite igraat taka:3 so 6 i 4 so 5( i tuka ke se gleda megusebniot skor vo regularniot del)
3.Vo polufinale vkrstuvaat 1 so pobednikot od 4i5; 2 so pobednikot od 3 i 6(I tuka se gleda megusebniot skor)
4.Vo FINALETO se pocnuva od 0-0 bez razlika kako igrale megusebe vo tekot na sezonata(feni i da ne tepa vo kavadarci, dzabe im e pak od 0-0 se pocnuva)
end. :)
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
za plejofot i finaleto:
1.Prvite 2 ekipi(Strumica i Feni) od regularniot del odat direktno vo polufinale na plej-of.
2.Drugite igraat taka:3 so 6 i 4 so 5( i tuka ke se gleda megusebniot skor vo regularniot del)
3.Vo polufinale vkrstuvaat 1 so pobednikot od 4i5; 2 so pobednikot od 3 i 6(I tuka se gleda megusebniot skor)
4.Vo FINALETO se pocnuva od 0-0 bez razlika kako igrale megusebe vo tekot na sezonata(feni i da ne tepa vo kavadarci, dzabe im e pak od 0-0 se pocnuva)
end. :)
Taka se zboruvase na po4etokot deka ke bide , no podocna nesto se kazuvase deka pak ke si bide po staro. Sigurna ti e infomacijata deka konecno ke bide taka odnosno deka vo finale bez razlika koj kolko tepal vo regularniot del ke se po4ne od 0-0 ? daj boze da e taka ke bide mnogu interesno :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom