Фан клуб: Струмица

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
kako sto znam utre ne ideme...kazaa uste od utakmicata so feni..pozz
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Слушнафте ли Арсич поднел оставка сега на А1 кажаа несогласување со играчите и управата не толку лоша вест
Влаикидис би било најдобро да дојде супер тренер и човек беше
 
V

Viktoranius

Гостин
Слушнафте ли Арсич поднел оставка сега на А1 кажаа несогласување со играчите и управата не толку лоша вест
Влаикидис би било најдобро да дојде супер тренер и човек беше
Од твоја уста во божји уши.
А точно ли е дека Тасовски ке си оди ?
 
V

Viktoranius

Гостин
abe da ne imate finansiski problemi ili ne ???? seuste ostanuvate na toa deka se ok vo strumica!!!! btw samo joco majmune e soboden aj nazdravje neka vi e
Епа нели прочита дека поради патувањето во Хрватска и Русија има истрошено 30 000 евра, па затоа платите каснат малце.
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
428
Поени од реакции
5
шо праеле бе со 30000 евра????у русија да не биле по друго нешо:pos2: :pos2:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Епа нели прочита дека поради патувањето во Хрватска и Русија има истрошено 30 000 евра, па затоа платите каснат малце.
30000????? aloooo znaes kolku pari se toa!!!! aj da ne se lazeme za rusija i hrvatska molim te
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ако не 30, сигурно има 20. Не е без пари тоа.
ej ne po vrat , po sija nikoj ne rece deka toa e bez pari ama ova e premnogu!!!!!!

baska ne mi odgovori dali se u finansiska kriza ili ne , dali toa sto ja i radikal go zborevem e tocno i za dzabe ne pravevte ludi !!!!

zatoa sto arsik ne e za dzabe otiden , tipot so strumica imase samo dva poraza , toa e uspeh da ne se lazeme , ako nekoj nosi uspesi nema zasto da e u nesoglasuvanja osven toa da mu duzat pari ili da mu rekle deka nema pari veke , treto nema
 
V

Viktoranius

Гостин
ej ne po vrat , po sija nikoj ne rece deka toa e bez pari ama ova e premnogu!!!!!!

baska ne mi odgovori dali se u finansiska kriza ili ne , dali toa sto ja i radikal go zborevem e tocno i za dzabe ne pravevte ludi !!!!

zatoa sto arsik ne e za dzabe otiden , tipot so strumica imase samo dva poraza , toa e uspeh da ne se lazeme , ako nekoj nosi uspesi nema zasto da e u nesoglasuvanja osven toa da mu duzat pari ili da mu rekle deka nema pari veke , treto nema
Абе од кај јас да знам дали се во финансиска криза, не сум јас десна рака на гркот.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
У колку саатот играт... преги забравих да го питам на Драго у колку саато е утакмицата? и дали ќе дават на ТВ? ... Пошто не ми е у план да одам, а кога ќе кажам дека не одам барем си стојам на зборот.

ова е напишано и испратено од а1 теам на страна 102, пост број 1520
и овдека не го гледам зборот највероватно

КК СТРУМИЦА ШАМПИОН 2006/07
Кажах не реплицирам веќе на вакви пораки веќе.


Викендов се играат натпреварите од 15. коло во Првата лига - мажи.

Како најинтересен се оцртува натпреварот МЗТ Скопје - Струмица 2005. Марјан Лазовски за првпат ќе ги води аеродромските “сини“ на домашен терен. Но, неговата задача е доста тешка, бидејќи за противник го има актуелниот македонски шампион.
Струмичани беа непријатно поразени дома од Фени Индустри и евентуален нов пораз сосема ќе ги оддалечи од 1. место на табелата.

Фершпед Работнички влегува во ритам, има серија од 3 победи по ред. Утре вицешампионот е домаќин на Свисслион Пелистер, но не смее и да помисли на кикс, бидејќи му следуваат тешки гостувања во Кавадарци и Струмица.

По поразот од Фершпед Работнички, Амак СП ќе се сретне со Маврово во Скопје. Судејќи според моментниот однос на силите, Охриѓани се апсолутни фаворити и треба да се случи чудо, да не забележат убедлива победа на оваа средба.

Фени Индустри го пречекува Вардар Осигурување во последниот натпревар од ова коло, кој се игра во недела.
Во редовите на Кавадарчани играат Самарџиев и Ѓуров, кои минатата сезона ги бранеа боите на Вардар Осигурување.
Фени Индустри славеше убедливо на првиот меч во Скопје, што го прави фаворит во оваа средба, но во ниту еден момент не смее да се потценат искусните гости, кои оваа сезона веќе го совладаа Фершпед Работнички.

Распоред на одигрувањето на натпреварите:

8 декември (сабота)
МАВРОВО - АМАК СП (Скопје, СРЦ “Кале“ - 16.30 часот),

ФЕРШПЕД РАБОТНИЧКИ - СВИССЛИОН ПЕЛИСТЕР(Скопје, сала “Градски парк“ - 19.00 часот),

МЗТ СКОПЈЕ - СТРУМИЦА 2005 (Скопје, сала “Јане Сандански“ - 19.00 часот).

9 декември (недела)
ФЕНИ ИНДУСТРИ - ВАРДАР ОСИГУРУВАЊЕ(Кавадарци, сала “Јасмин“ - 19.30 часот).

http://basketball.org.mk/novost.asp?id=1461
 

Kajgana Shop

На врв Bottom