Фан клуб: Струмица

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Чекајте бе дечки!!!!Изгубивме една утакмица и ајде право,тој не бил добар,тој треба да си оди???!?!!?Гледајте позитивно малку!!!А за тоа гледам по постови се расправате за навивачки групи тука нема ама апсолутно конкуренција-Фемили си е Фемили!!!
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Sega za utakmicata.Slaba odbrana na nasiot tim, mnogu poslaba od natprevarite so cedevita i rostov na domasen teren. Arsic bese za peza, cela utakmica bese izguben.Ne moze Bogoev bez trening cela nedela da igra 30 min. A od igracite toj bese najslab na terenot, no go opravduva donekade bolesta, inace takov e po karakter-cinicen.Zosto drug da ja zavrsi akcijata , koga toj samiot "moze"? A za LAtovic nejkam losi zborovi za taa utakmica.Bez razlika na samo ednata 3ka od 4,5 obidi, odigra fenomenalno vo odbranata.Koga togas, ke mu fati i sutot.
Ima uste mnogu do krajot na sezonata, na kraj pak ke sme sampioni.
Nekoj pogore spomna deka nema rezerven plej strumica.E kako be ?
A Darko Sokolov sto e? Koga ne igra bogoev toj e plej, uostalom cel zivot igral plej. Iiiii ondah to!!!

ps : Ke ima li prenos od Skopje so MZT?
 

Dominoto

Anti Skopje
Член од
7 декември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Утакмицата ја изгубивме само поради вина на дрвото Арсич.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
да пишах, ама кажах НАЈВЕРОВАТНО.
У колку саатот играт... преги забравих да го питам на Драго у колку саато е утакмицата? и дали ќе дават на ТВ? ... Пошто не ми е у план да одам, а кога ќе кажам дека не одам барем си стојам на зборот.

ова е напишано и испратено од а1 теам на страна 102, пост број 1520
и овдека не го гледам зборот највероватно

КК СТРУМИЦА ШАМПИОН 2006/07
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.986
У колку саатот играт... преги забравих да го питам на Драго у колку саато е утакмицата? и дали ќе дават на ТВ? ... Пошто не ми е у план да одам, а кога ќе кажам дека не одам барем си стојам на зборот.

ова е напишано и испратено од а1 теам на страна 102, пост број 1520
и овдека не го гледам зборот највероватно

КК СТРУМИЦА ШАМПИОН 2006/07
Коле човеку милион пати те пршав КЕ ДОАЃАТЕ ЛИ???
кажи молим те..
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
gabe so ako dojdat??? ke peat nasi pesni, kradeni... abe imam edno prasanje do navivacite na strumica, kako ne vi e sram da ja ukradete na vardar himnata( komiti zname na zapad veat i pesn apeat i pesna peat, znameto nase vo dve boi crveno crno na zapad stoi...) ne vi e sram da ja kradete nasata (od gorce petrov do zeleznicka....) ne se praite mn jaki navivaci vie postoite samo koga vasiot klube finansiski jak, a toa ne se verni navivaci... kaj i da strumica ke bide vo elitata uste 1-2g i tolku posle ke ve vidam za kogo ke navivate... bedni ste vo strumica 50 dusi nadvikavme 500 !!!!!!
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Абе што не си го гледате вие вашиот фан клуб , остајте не ние тука да си дискутираме , ако имате нешто против таму си зборувајте ... Струмциа како игра и Ајдуци како навиваат тоа не е ваша работа , глејте си за вас и не се мешајте кај шо не ви е местото ... ај у курац веке од вас ...
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Abe stvarno veke u kurac se navrakate na temi koj se zavrseni uste pred 2 nedeli i poveke priznavame deka F.A se najdobri i sto sakate sega u pm i pak kako ne vi e sram za ova kako ne vi e sram za ona.Kakvi sme takvi sme sto da pravime sega i kazi mi koja navivacka grupa ne prerabotuva pesni i dosta veke so ovie muabeti bidejki nastanuvaaat karanici.Sega sme takvi kakvi sto sme no ima vreme ke se smeni i kaj nas nesto nema da bide sekogas taka vo toa ve uveruvam.pozdrav
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Abe stvarno veke u kurac se navrakate na temi koj se zavrseni uste pred 2 nedeli i poveke priznavame deka F.A se najdobri i sto sakate sega u pm i pak kako ne vi e sram za ova kako ne vi e sram za ona.Kakvi sme takvi sme sto da pravime sega i kazi mi koja navivacka grupa ne prerabotuva pesni i dosta veke so ovie muabeti bidejki nastanuvaaat karanici.Sega sme takvi kakvi sto sme no ima vreme ke se smeni i kaj nas nesto nema da bide sekogas taka vo toa ve uveruvam.pozdrav
kolku luge ke doagate utre !!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom