Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
A

apidrone

Гостин
Башка Меси во една ситуација ја шутна топката по свиреж на судијата... Ван Перси за истата работа доби втор жолт картон.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
што има врска ова со озил?знаеме дека озил е покварен гомнар кој игра за реал мадрид и знае само да крши нозе на играчите на фарселона,муабетот е за невиниот и добриот да не речам светецот ваш
Pa isto napravi i Messi lani i Ozil godinava.Vikate deka ne bilo komentirano od makedonskite mediumi toa sto Messi ja sutnal topkata kon publikata,pa i Ozil napravi isto i ne citav jas nekade po makedonskite sajtovi da pisi nesto za toa.
Не бе, во рекламите шутна и он... :pos:
Mozno e,ti podobro znaes......
Башка Меси во една ситуација ја шутна топката по свиреж на судијата... Ван Перси за истата работа доби втор жолт картон.
Ne mesaj ovde druga rabota,nemoj ke se nafrlat tie od arsenal i ojde temava u nepovrat :D....
 
A

apidrone

Гостин
Озил ја шутна топката (ради тоа што некој паметњак пуштил уште една топка, ваљда тој истиот што ги пушти прскалките) високо во горните редови и некој среќник си ќари топка :) Ни приближно исто од ситуацијата кога Меси во 90+ минута, при 1:1 и загарантирана титула, никако не можеше да ја стаса топката и ја шутна во првите редови.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Pa isto napravi i Messi lani i Ozil godinava.Vikate deka ne bilo komentirano od makedonskite mediumi toa sto Messi ja sutnal topkata kon publikata,pa i Ozil napravi isto i ne citav jas nekade po makedonskite sajtovi da pisi nesto za toa.

.
Како може да си толку цреп? Уствари ај ке ти простам за барса си.
Да не беа вашите паметни збирачи на топки, немаше да биде убацена втора топка во теренот од нив, при аут(ми се чини) за Реал. Како што топката беше убацена у терен така беше и исфрлена во 35ти ред во публика, не видов некој да се пожали за тоа. Ја би се жалел зошто имаше две топки во терен, а не на кој начин била исфрлена. Како можеш тоа да го споредиш со идиотскиот потег на меси, кој од излезена топка во аут, на 2 метра до публиката ја акна најсилно(што може он, нема поише сила)?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Озил ја шутна топката (ради тоа што некој паметњак пуштил уште една топка, ваљда тој истиот што ги пушти прскалките) високо во горните редови и некој среќник си ќари топка :) Ни приближно исто од ситуацијата кога Меси во 90+ минута, при 1:1 и загарантирана титула, никако не можеше да ја стаса топката и ја шутна во првите редови.
А што е уште попедерски, топката идеше накај Педро/Меси/Иниеста...не ми текнуе сега кој беше. Топката идеше у него и овја место да ја врати у аут тој ја шутна намерно у игра, а Реал праеше акција. И после Чави ќе кажуе за педерски потези, нека си трае и он најдобро.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
А што е уште попедерски, топката идеше накај Педро/Меси/Иниеста...не ми текнуе сега кој беше. Топката идеше у него и овја место да ја врати у аут тој ја шутна намерно у игра, а Реал праеше акција. И после Чави ќе кажуе за педерски потези, нека си трае и он најдобро.
А што му објаснуваш не знам?
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
И на Мирсад Јонуз да му ја дадеа една таква оформена Барселона можеби и од Пеп ќе беше по успешен :pos:
Ќе го видиме кога ќе замине во друг клуб колку ќе биде успешен :tapp:
Па и трансверите супер ги погодува Чигрински, Ибрахимович :D
 
A

apidrone

Гостин
Епа официјалниот Твитер профил на Реал Мадрид ги следи официјалните Твитер профили на играчите :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
И на Мирсад Јонуз да му ја дадеа една таква оформена Барселона можеби и од Пеп ќе беше по успешен :pos:
Ќе го видиме кога ќе замине во друг клуб колку ќе биде успешен :tapp:
venom ti sedi miren
go vidome real:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom