Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
A

apidrone

Гостин
http://www.time.mk/read/f944a2d209/fdb508da96/index.html
предводникот на барселона ги смирувал:pos:
Ел Мундо Депортиво ваков текст не можеше да смисли :pos:
А никој не ги коментира расистичките навреди врз Марсело, како и навредите на Виља врз Озил. Жалосно. Јас лично сум видел и многу поостри стартови од тој на Марсело врз Фабрегас, ама изгледа тој старт е за во затвор само затоа што е врз играч на Барселона. Ниту еден играч на Барса не беше изнесен на носилки! Ќе кажам уште еднаш: ми фали онаа Барса од времето на Рајкард и Роналдињо, тогаш ги почитував, али откако дојде Пепов, јок!
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ел Мундо Депортиво ваков текст не можеше да смисли :pos:
А никој не ги коментира расистичките навреди врз Марсело, како и навредите на Виља врз Озил. Жалосно. Јас лично сум видел и многу поостри стартови од тој на Марсело врз Фабрегас, ама изгледа тој старт е за во затвор само затоа што е врз играч на Барселона. Ниту еден играч на Барса не беше изнесен на носилки! Ќе кажам уште еднаш: ми фали онаа Барса од времето на Рајкард и Роналдињо, тогаш ги почитував, али откако дојде Пепов, јок!
со ова се согласувам,тоа беше ривал кој стварно играше фудбал и едноставно ги почитував,а ова сега е гола вода.
Него ја не се сеќавам ова некој да го искоментира од македонските медиуми
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
http://www.time.mk/read/f944a2d209/fdb508da96/index.html
предводникот на барселона ги смирувал:pos:
Аууу.:drk:

Камерите ке покажат што точно се случило, ама они знаат дека камерите не го фаќаат секој од публиката да му читаат од усните какви расистички навреди употребувал, а и у моментот коа Виља мавал по Озил и го навредувал изглеа батеријата ослабнала.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Аууу.:drk:

Камерите ке покажат што точно се случило, ама они знаат дека камерите не го фаќаат секој од публиката да му читаат од усните какви расистички навреди употребувал, а и у моментот коа Виља мавал по Озил и го навредувал изглеа батеријата ослабнала.
не си разбрал ти нешто добро,каталонците не се такви-виља само го прашал дали му имаат праено сунет на озил,а марсело слушал само стерео и затоа овие го заебаваат со моно:D
 
A

apidrone

Гостин
Насловот им е епик: Мурињо ја потврди теоријата на Дарвин :pos:
Чави: „Не ни дозволија да ја играме нашата игра.“ И кој е плачкото тука? Шо треба да ве пуштиме ебате?
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Насловот им е епик: Мурињо ја потврди теоријата на Дарвин :pos:
Чави: „Не ни дозволија да ја играме нашата игра.“ И кој е плачкото тука? Шо треба да ве пуштиме ебате?
Taktikata e pronajdena, valjda, samo uste da se korsitat i vleguvaat vo mnogu sansi. Sve nekako mi deluva deka Real probuva ofsajd zamka na im napravi na Barsa a ovie ko za belja sekogas uspevaat da iskocat so Casillas 1 na 1 bez da ima ofsajd. Taka mi deluva glejte gi golovite od prviot i ovoj natprevar:confused:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.962
Поени од реакции
57.703
Насловот им е епик: Мурињо ја потврди теоријата на Дарвин :pos:
Чави: „Не ни дозволија да ја играме нашата игра.“ И кој е плачкото тука? Шо треба да ве пуштиме ебате?

this - them
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
da najdobar e ama vednas posle pep i ferguson
vo ovie nekolku klasika ne vidov vo nego nesto za da recam deka e najdobar
И на Мирсад Јонуз да му ја дадеа една таква оформена Барселона можеби и од Пеп ќе беше по успешен :pos:
Ќе го видиме кога ќе замине во друг клуб колку ќе биде успешен :tapp:
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
со ова се согласувам,тоа беше ривал кој стварно играше фудбал и едноставно ги почитував,а ова сега е гола вода.
Него ја не се сеќавам ова некој да го искоментира од македонските медиуми
Ozil vcera ne go napravi istoto?
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ozil vcera ne go napravi istoto?
што има врска ова со озил?знаеме дека озил е покварен гомнар кој игра за реал мадрид и знае само да крши нозе на играчите на фарселона,муабетот е за невиниот и добриот да не речам светецот ваш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom