Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Mos

Дон
Член од
19 ноември 2010
Мислења
606
Поени од реакции
95
ај да му играме пресинг утре :vozbud:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Овој Ел Класико сепак поседува нешто што ми се свиѓа, а тоа е недостатокот на некои изјави од типот Роналдо: Мораме да покажеме сила, Рамос: Победуваме 3-0. Мурињо ваљда увиде дека премногу непотребно мелат по медиуми, па затоа има се помалку изјави и се работи во тишина и тоа дава фино чувство пред натпреварот.
позз од ReleaseYourself

ете така . наредбата е извршена :D
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
The Match: Real Madrid - Barcelona Spanish Supercup Preview

De este modo, los convocados para el partido son Casillas, Adán y Jesús Fernández como porteros; Carvalho, Sergio Ramos, Pepe, Arbeloa, Albiol, Varane y Marcelo, como defensas; Coentrao, Khedira, Xabi Alonso, Callejón, Di María, Özil y Kaká, como centrocampistas y Cristiano Ronaldo, Benzemá e Higuaín como delanteros.
Granero, Sahin y Altintop, fuera por lesión y Pedro León, Drenthe y Gago, que no cuentan.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Mourinho (13.08.11 – pres SuperCopa): "Benzema си заработи место во првите 11, утре ќе биде стартер. но потоа можеби Higuaín ќе биде стартер"
“Ramos е во одлична состојба за да игра утре.“
“Имаме кратка екипа и сите се стартери. Но имаме и деца од Castlla кои се позрели ова година и ќе можат да ни помогнат. Се надевам нема да имаме проблеми со сериозни повреди до крајот на сезоната. Трансгер периодот е до 31ви и не ја затварам вратата, но за мене исто ко да е затворена, не очекувам никого. Имам по двајца играчи за секоја позиција.“
“СуперКупот е најважна титула на лето, но најмалку важно во текот на сезоната. Изолирана е од другите натпреварувања и што ќе се случува во текот на сезоната не зависи од неа.“
“Вие веќе ја знаете 11ката, ја објавивте, напишавте дека се двоумам меѓу Coentrao и Di María, се останато не е важно.“
“Во изминатиот месец работевме за да бидеме спремни за сезоната која доаѓа, не за да го освоиме само СуперКупот.“
“Научив дека не треба да ја кажувам вистината. Но нема да молчам, не, не. Никој нема да ме замолчи.“
“Varane е дете со голем потенцијал, но е дете и како и секое друго мора многу да работи. Денеска тренираше пред 50000, никогаш во живот не играл пред толкава публика.“
“Денес мадридизмот одговори позитивно, а денес беше ден за да си дома со вклучена клима. Заедно сме.“
“Фактот дека УЕФА, со орган кој не може да се квалифицира како ‘нормален‘ ми ја намали казната значи нешто. Тоа беше победа, но се уште сум санкциониран и нема да зборувам за ЛШ.”
“Немам зошто да зборувам за Barcelona, ќе зборувам за мојата екипа.“
“Сега не ме загрижува штрајкот на играчите. Прво треба да играме утре, па во среда. Е во среда би сакал да знам дали ќе играме во сабота или не. Не можам да направам ништо за тој случај, само сакам побрзо да се реши.“
“Sahin е подобар, спротивно на некои артикли кои ги прочитав. Не е точно дека дојде повреден. Ако натпреварите се играат според планираното, ќе биде подготвен да игра во второ коло.”
“Се надевам дека ќе има максимална почит меѓу играчите.“

 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Составот според Марка.......................................А ова според посакуваниот состав од анкетата на Марка
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Imam golema zelba konecno da se pregazat Barsa i da im sibne gol Benz Diamond Boy 9:icon_mrgr:
--- надополнето: Aug 14, 2011 12:16 AM ---
Real Madrid Break Barca Heart......Let's GO!!!!!!!!!
Vamos Muchacos!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom