Фан клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Mos

Дон
Член од
19 ноември 2010
Мислења
606
Поени од реакции
95
Mourinho (13.08.11 – pres SuperCopa): "Benzema си заработи место во првите 11, утре ќе биде стартер. но потоа можеби Higuaín ќе биде стартер"
“Ramos е во одлична состојба за да игра утре.“
“Имаме кратка екипа и сите се стартери. Но имаме и деца од Castlla кои се позрели ова година и ќе можат да ни помогнат. Се надевам нема да имаме проблеми со сериозни повреди до крајот на сезоната. Трансгер периодот е до 31ви и не ја затварам вратата, но за мене исто ко да е затворена, не очекувам никого. Имам по двајца играчи за секоја позиција.“
“СуперКупот е најважна титула на лето, но најмалку важно во текот на сезоната. Изолирана е од другите натпреварувања и што ќе се случува во текот на сезоната не зависи од неа.“
“Вие веќе ја знаете 11ката, ја објавивте, напишавте дека се двоумам меѓу Coentrao и Di María, се останато не е важно.“
“Во изминатиот месец работевме за да бидеме спремни за сезоната која доаѓа, не за да го освоиме само СуперКупот.“
“Научив дека не треба да ја кажувам вистината. Но нема да молчам, не, не. Никој нема да ме замолчи.“
“Varane е дете со голем потенцијал, но е дете и како и секое друго мора многу да работи. Денеска тренираше пред 50000, никогаш во живот не играл пред толкава публика.“
“Денес мадридизмот одговори позитивно, а денес беше ден за да си дома со вклучена клима. Заедно сме.“
“Фактот дека УЕФА, со орган кој не може да се квалифицира како ‘нормален‘ ми ја намали казната значи нешто. Тоа беше победа, но се уште сум санкциониран и нема да зборувам за ЛШ.”
“Немам зошто да зборувам за Barcelona, ќе зборувам за мојата екипа.“
“Сега не ме загрижува штрајкот на играчите. Прво треба да играме утре, па во среда. Е во среда би сакал да знам дали ќе играме во сабота или не. Не можам да направам ништо за тој случај, само сакам побрзо да се реши.“
“Sahin е подобар, спротивно на некои артикли кои ги прочитав. Не е точно дека дојде повреден. Ако натпреварите се играат според планираното, ќе биде подготвен да игра во второ коло.”
“Се надевам дека ќе има максимална почит меѓу играчите.“

:ROFLMAO:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.323
Поени од реакции
29.442
Почнува лудилотооо.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Еве како изгледал вчерашниот тренинг :eek:
Повеќе од 57,000 фанови, па некои тимови и преку сезоната не ги полнат стадионите по толку :pos:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Очекувам вечер нашиве да изиграат машки,да дадат се од себе и остават срце на терен. Одиме на победа !
HALA MADRID !
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Ајде Реал очекувам да им покажете на педерчињата денеска кој е главен во Шпанија и да им го кажете тоа со 7 комада позз
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ајде уште саат време ќе излезат на теренот,на официјален натпревар оваа нова сезона.Ни еден ни два се отвара со ЕЛ КЛАСИКО,максимумот од старт,мора да се гине вечерва.Да им покажиме од почеток дека оваа е наша сезона.

ХАЛА МАДРИД!!!
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Јас сум со 1-0 задоволен...не барајте преку леб и погача :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Mos

Mos

Дон
Член од
19 ноември 2010
Мислења
606
Поени од реакции
95
ауф дечки пукам од :vozbud: ајде да ги рушиме каталонскиве педерчици :sneaky:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
La afición blanca apuesta por el 'once' del 5-0

Фановите бараат 5:0 :) но ќе видеме што ќе биде очекуваме победа
Не е тоа насловот. Марка сака малку да си поигра ташакот со нас али нмв...

Casillas; Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo, Khedira, X. Alonso, Di María, Özil, Benzema y C. Ronaldo.

Adan, Varane, Arbeloa, Kaka, Callejon, Coentrao and Higuain on the bench
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom