Фан клуб: Работнички

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
1. Godinava ocekuvam titula (nema da bide lesno no bi trebalo na krajot da im vratime na nasite dolznici od lani Strumica ).
2. Kolku sto razbrav del od CPB se odlucile na bojkot na pogolemiot del e odlucen da ostane i se planira odenje vo aerodrom.
3. Nekoj spomna nesto deka romanticari bile 15 dusi. Edit
Ne sme bile 15 dusi od gostuvanjeto vo basel. Mozda nemame golema brojnost(maksimumot e 100ka) , no imame golema koordiniranost i 80 posto od deckite od nasata grupa imaat dobro razviena navivacka kultura.
4. Zakanite od tipot na : AKO DOJDETE VO AERODROM KE VE UBIEME . BLA BLA. So takvi zakani mozete da gi isplasite samo pozerite od nasata grupa( takvi voopsto ne ni trebaat , taka da usluga ni pravite). Se nadevam deka ke se vidime na 6ti.
Zasekogas Verni , zasekogas Centarci
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
1. Godinava ocekuvam titula (nema da bide lesno no bi trebalo na krajot da im vratime na nasite dolznici od lani Strumica ).
2. Kolku sto razbrav del od CPB se odlucile na bojkot na pogolemiot del e odlucen da ostane i se planira odenje vo aerodrom.
3. Nekoj spomna nesto deka romanticari bile 15 dusi. Edit
Ne sme bile 15 dusi od gostuvanjeto vo basel. Mozda nemame golema brojnost(maksimumot e 100ka) , no imame golema koordiniranost i 80 posto od deckite od nasata grupa imaat dobro razviena navivacka kultura.
4. Zakanite od tipot na : AKO DOJDETE VO AERODROM KE VE UBIEME . BLA BLA. So takvi zakani mozete da gi isplasite samo pozerite od nasata grupa( takvi voopsto ne ni trebaat , taka da usluga ni pravite). Se nadevam deka ke se vidime na 6ti.
Zasekogas Verni , zasekogas Centarci
kako ja so gledav utakmica mislam deka 14 titula ne ni bega
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
На повикот на заменикот селектор Панче Милевски, на првиот тренинг, од засега непознати причини, не се појавиле Владимир Брчков, Димитар Петрушев и Бојан Талевски.

Дали е на повисок уште еден лош момент во мак-баскетот? Ако се суди според стартот на мини-подготовките на селекцијата на играчи родени 1980 година и помлади, може да се каже нешто такво.
Имено, на првиот собир на оваа селекција, пред два дена во салата " Јане Сандански" , од засега непознати причини, не се појавије тројцата повикани играчои од редовите на Фершпед Работнички.

На тренингот, заменик селекторот на оваа репрезентација, Панче Милевски не ги дочекал Владимир Брчков, Димитар Петрушев и Бојан Талевски.

Во текот на вчерашниот ден, канцеларијата на КФМ интервенирала во овој случај. Од федерацијата е испратен факс адресиран на "Градски Парк" во кој се бара писмено образложение зошто овие тројца играчи не се на подготовките на репрезентацијата која од 14. октомври ќе учествува на игрите на Југоисточна Европа во Солун.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Линк бе АЛООООО!...Од каде си го извадил ова простак...!?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Честито победа...

Коле пишувај си песни на темата за Струмица не тука.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
fala fala iskreno od mene vi pozeluvam de najdobro vo ligata bez vakvi ispadi (i nie bevme krivi ama ne do tolku)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
so be vie ne bevte krivi do tolku!!!! koj prv mavna so kamen nie ili vie???? i moram da priznaam mnogu dobra navijacka ste koga stignavte sila na devojcinja da pokazuvate BRAVO CPG KOGA NE MOZETE NA MUSKI PA OPNI PO DEVOJCINJATA vazno e nesto da se tepa
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
so be vie ne bevte krivi do tolku!!!! koj prv mavna so kamen nie ili vie???? i moram da priznaam mnogu dobra navijacka ste koga stignavte sila na devojcinja da pokazuvate BRAVO CPG KOGA NE MOZETE NA MUSKI PA OPNI PO DEVOJCINJATA vazno e nesto da se tepa
da ne bese ti taa epa koj saka da mava ii bogami ke go mavaat (i koj mnogu se pali ke si go dobie)
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
majstore ja ne udriv prva tuku eden klosar od kaj vas dojde a ja si stoev od strana i cekav da pominete so e najtragicno se derev os strana da ne mavaat so kamenja posto imam druga sto se od cpb
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
majstore ja ne udriv prva tuku eden klosar od kaj vas dojde a ja si stoev od strana i cekav da pominete so e najtragicno se derev os strana da ne mavaat so kamenja posto imam druga sto se od cpb
abe vidi vaka kolku sto slusnav i vidov te vidov tebe kako ides i i deka neso peese a loso ti bese so vleguvas vo druga navivacka grupa so family bluzon a kaj nas pola i poveke bea pijani(ne gi pravdam) da ne bese so bluzon drugo ke bese
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
abe vidi vaka kolku sto slusnav i vidov te vidov tebe kako ides i i deka neso peese a loso ti bese so vleguvas vo druga navivacka grupa so family bluzon a kaj nas pola i poveke bea pijani(ne gi pravdam) da ne bese so bluzon drugo ke bese
ja ke ti kazam kako bese mavaa so kamenja i dojde eden od kaj vas i mi udi lak vo glava i ja go fativ za gusa i eden decko od kaj vas me trgana na strana i mi zborese ostaj go gledAs idiot i dojde eden od family i go go udri toj sto me udri i pocna celata tepacka i vie posle toa kidnavte vo t'ga za jug
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Аеродромка, до кога ке те учам, па веке ми се смачи истото па истото да го повторувам!!!

Тие што сакаат девојчиња, како на пример голем број од машката популација, таканаречената нормална популација, не би удриле девојче, туку би се тепале со полот кој не им е опсесија, т.е со пол со кој не сакаат да водат љубов.

Е тука, доаѓа онаа, втората група, помалубројната, во која спаѓаат нежните момчиња во црвено кои претежно се населени на опсегот Ѓорче Петров - Железничка, на кои им се дига на сабајле на помислата на припадник на посилниот пол, и за нив женската популација е само конкуренција за посимпатичните машки особи, и виделе не виделе решаваат со физички пресметки со припадничките на поубавиот пол, сепак, толку и можат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom