Фан клуб: Работнички

Член од
28 февруари 2018
Мислења
11
Поени од реакции
9
од 2002 до 2005-6 бојкотираа,само за титула се сликаа,после Борис Трајковски почнува голготата на трибини,поточно Змија кога беше на трибина.А за управата прочитај што има кажано Антич за трансферот.Во право си за се што пишуваш,само дискутираме дека не е сјајно.
Апсолутно се согласуваме во целост како што гледам...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.535
breeej zadnjava cetvrtina mocanje, 33-10, ali u vtor plan ide sve ova, blamov so salava i igranjevo i terminov i se ne se zaborava bem vi 100 amaterski majki, na isto ramniste ste so onie koi trofeite gi koristea ko saksii u sala.
Daj neka se opravat neka ne glumat ludilo, na sve lici ova samo ne na najtrofeen klub u zemjava, a i muabetot so nvoa sala nekako ko da umre otkako zernovski se povlece i dojde srpce.
Sramota e da pustis link na svoj pejdz koj e obezbeden od gostinot, abe BRUKA.

Inace si dobi marin izbalansiran roster so karadzovski i ovoj noviov niger, nema nikakov izgovor ako ne ja osvoi godinava titulata, mzt imaat dobar tim za nasi uslovi ama neznam kolku e kocov dorasnat za glaven trener momentalno, uste denes se vide deka ima netrpenie so zanosot trajkovski, kaj ke nametnes avtoritet pokraj takva nedisciplinirana baraba.
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
11
Поени од реакции
9
Последната четвртина пресврт во прав момент и многуте грешки на сељаците добро ги искористивме. Секако уште една победа во низата, но како што кажа и Syn истата за жал оди во втор план!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.126
Планирате догодина да играте АБА2 или АБА? (никогаш не се знае, можеби ке ја прошират, а и сеуште не се знае кој ке биде главен во лигата)
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Планирате догодина да играте АБА2 или АБА? (никогаш не се знае, можеби ке ја прошират, а и сеуште не се знае кој ке биде главен во лигата)
Не верувам дека ќе се пријават во АБА. Било која.
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
11
Поени од реакции
9
Планирате догодина да играте АБА2 или АБА? (никогаш не се знае, можеби ке ја прошират, а и сеуште не се знае кој ке биде главен во лигата)
Ни јас не верувам, што заради буџет, сала, управа без сенс..., а и која би била суштината за аба лига освен да си спотер екипа без никаков напредок... За да имаш напредок и да си конкурентен во таква лига треба муда, пари и луѓе со огромна визија...! Прво нека се средат внатре па после нека гледаат напред...
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Аеродромци забораваат дека еднаш (2015 мислам беше), кога управата на мзт одлучи публика само од општина Аеродром да влегува во салата. Ама тоа не се важи. Тоа не е толку подмолно како потегот на Работнички што не дозволил само нав. група на МЗТ да присуствува, а обичен човек може да им дојде. :/ А сега новата одлука на МЗТ што не доаѓаат ради небезбедност во Градски, тоа се смешки. Како тогаш пред месец дена дојдоа за мечот во Суперлигата. Тогаш биле безбедни, а сега наеднаш не се. Демагогија (за жал се почеста е во македонската кошарка).
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
811
Поени од реакции
875
Аеродромци забораваат дека еднаш (2015 мислам беше), кога управата на мзт одлучи публика само од општина Аеродром да влегува во салата. Ама тоа не се важи. Тоа не е толку подмолно како потегот на Работнички што не дозволил само нав. група на МЗТ да присуствува, а обичен човек може да им дојде. :/ А сега новата одлука на МЗТ што не доаѓаат ради небезбедност во Градски, тоа се смешки. Како тогаш пред месец дена дојдоа за мечот во Суперлигата. Тогаш биле безбедни, а сега наеднаш не се. Демагогија (за жал се почеста е во македонската кошарка).
Ај покажи ми карта од оваа сезона за натпреварите на Работнички за обичната публика и каде се продаваат?
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Аеродромци забораваат дека еднаш (2015 мислам беше), кога управата на мзт одлучи публика само од општина Аеродром да влегува во салата. Ама тоа не се важи. Тоа не е толку подмолно како потегот на Работнички што не дозволил само нав. група на МЗТ да присуствува, а обичен човек може да им дојде. :/ А сега новата одлука на МЗТ што не доаѓаат ради небезбедност во Градски, тоа се смешки. Како тогаш пред месец дена дојдоа за мечот во Суперлигата. Тогаш биле безбедни, а сега наеднаш не се. Демагогија (за жал се почеста е во македонската кошарка).
Другар тоа беше за неутрална публика да не се меша со навивачите на мзт. Инаку 300 карти им беа дадени на Работнички. А сега нема карти за навивачите, а неутралци во парк нема последниве 5 години.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Ај покажи ми карта од оваа сезона за натпреварите на Работнички за обичната публика и каде се продаваат?
Нели рекоа дека карти ќе се продаваат за финалево. Си идеш пред сала и ќе си купиш ако ти се иде. Никој нема да те врати. И да, карти нема последниве две сезони (освен за дербиво, од оваа сезона). Кој сакаше можеше да си влезе. Говорам како за обична публика.[DOUBLEPOST=1526833859][/DOUBLEPOST]
Другар тоа беше за неутрална публика да не се меша со навивачите на мзт. Инаку 300 карти им беа дадени на Работнички. А сега нема карти за навивачите, а неутралци во парк нема последниве 5 години.
И неутрална (обична публика) е публика. Не е само нави. група пример за публика. Пак ќе кажам, за на неутрална трибина не може никој да те врати. Си купуваш карта, влегуваш и си гледаш. Ама џабе ни е муабетов со карти и гледање кога денес нема да се игра. :)
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Нека се множат. Како и за другите играчи, мене ми е мило за Мите. Од 2014 е тука. Сефте титула од лига му е (на 37 години). Во сезона 2015/16, кога бевме утепани, остана со нас. Играњето му се исплати.
П.С.
И на Караџа му е прва титула после толку време кариера. Човекот се фаќаше за глава. Не му се веруваше. :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гинјард си заминува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom