Фан клуб: Работнички

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Искрено тасовски го сметам за играчиште нема тука што.
Кога спомнавте за ситуација во дресот на работнички,во финалето со Струмица кога ја зедовме титулата,го гледав натпреварот т.е снимката и Тасовски кога погоди 3 со двете раци плускаше и како да ја провоцираше публиката во стилот "ајде каде сте сеа.." бидејки цело време салата ечеше.Но тоа е тоа..можеме само едно големо ФАЛА за доприносот за КК СТРУМИЦА!
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Vo Amerika(NBA) toa se vika SHOW TIME...Da se ima energija(pozitivna...negativna...ne e bitno) megu publikata i igracot.Dodeka trae utakmicata.Posle e drug den.Ako ne e taka,ke lici na teatar,koncert za piano vo e-mol.Toj naboj gi prodava kartite i gi TV pravata...i funkcionira.Ke si apnat hot-dog,ke se iznavikat,olesnat,ke vidat dobar poteg i aj utre na rabota.Kaj nas se e naopaku...igracite se mrazat licno,gledame da im go izvademe okoto so upaljac...Taso e majstor za kosarka nezavisno u koj klub igra i kako se ponasa...Kamo sreka da imame kako nego uste deset igraci u makedonska liga,a ne da se raduvame na tretoligaski srpski igraci ,a bogami i nasi...Tuku u posledno vreme se pojavija eden kup skoli za kosarka pa belki na arno ke e za mak. talenti,a i ke se naucime da navivame(no znam so im e fintata na family aerodrom,sami se drzat i unistuvat)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
незнам шо толко го мразете Тасовски он не е никаков провокатор он со неговите гестови сака само да се докаже нели свакате да ја размрда публиката и не е он само тај со покажува со прст така правеше и Бошнјак и мн други играче на Струмица... и мислам дека Тасо е пример кошаркар за во Македонија
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
xaxa toa so Dimitrovski bilo sigurno zad kamerite.Toa e edna od igrite koj sto site gi primenuvaat.Na poslednata utakmica vo Kavadarci koga cela sala skandirase protiv Tasovski toj so dvete raci pluskase ironicno i sto uste ne pravese da provocira.Toa sto igrase za Strumica ve zaslepuva i vie da vidite sto gnasa e.Pocetete se na nekoja negova provokacija vo finaleto so Rabotnicki koga bil vo protivnickiot dres...Ja ne se sekavam ama sigurno a imalo nekoja...
Па тоа е кошарката бе брате...Тасо е одлична личност,добар играч...Па кога играше против Кицулис ич го нејкев,дојде во Струмица едноставно се заљубив во него:pos2::pos2:...Тоа е КОШАРКАТА !
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Па тоа е кошарката бе брате...Тасо е одлична личност,добар играч...Па кога играше против Кицулис ич го нејкев,дојде во Струмица едноставно се заљубив во него:pos2::pos2:...Тоа е КОШАРКАТА !
да ви кажам право никојпат нема да се заљубам у играч шо го мразам на пр КОЛ нема да го сакам па ако сака не за Струмица не за АБА па и за мене да игра нема да го сакам... иначе у Македонија најного си ги сакам Богојчето ,Тасо и Перо Блажевски мош е глупо ама они ми се омилени а од оние шо играт у странство Илиевско и Антиќ
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
тим4е да дојде кол у струмица ке видаш дали нема да го сакаш
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Епа сеа некои го мразат Кол, некои Симиќ, некои Тачи, некој Гоцевски, у Кавадарци го мразат Тасо, сеа може на некои од вас им е идол или слично ама кај нас не можат да го смислат дали се разбираме, зошто на пример не речат нешто лошо за Богоев или Соколов, али за Тасо да можат да влезат у теренот и да го утепаат
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Епа сеа некои го мразат Кол, некои Симиќ, некои Тачи, некој Гоцевски, у Кавадарци го мразат Тасо, сеа може на некои од вас им е идол или слично ама кај нас не можат да го смислат дали се разбираме, зошто на пример не речат нешто лошо за Богоев или Соколов, али за Тасо да можат да влезат у теренот и да го утепаат
Nesto slicno i ja kazav na Fan Klub Feni...So e sosema tocno.MZT go mrazi Simik oti mu izbega vo rivalot,Strumica go mrazi Gocevski oti zamina za 100 evra,site go mrazat Taci oti e klet Albanec,Feni go mrazi Taso oti e provokator i oti celo leto bese vo Kavadarci i na kraj zamina za Strumica a pak istata Strumica go mrazi Kol oti covekot sam gi pobedi i gi rasturi...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Кој што си надробил, тоа и ќе си срка и тоа е...ако ме разбравте...
Околу тоа ви се врти цел муабет тука.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Еј ај јас да ја прекинам дискусијата, да си кажам нешто интересно што сонував :pos2: ќе извинете за офтопикот...
Сонував како во сега следното првенство Фени ќе игра полуфинале со МЗТ, аво финале со Фершпед и Фершпед ќе стане шампион и тоа во Јасмин :pos2: не го сваќајте за провокација вие од Лозари, сакав само да си кажам така, сепак тоа е само сон, некогаш обратно се остваруваат :salut:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Еј ај јас да ја прекинам дискусијата, да си кажам нешто интересно што сонував :pos2: ќе извинете за офтопикот...
Сонував како во сега следното првенство Фени ќе игра полуфинале со МЗТ, аво финале со Фершпед и Фершпед ќе стане шампион и тоа во Јасмин :pos2: не го сваќајте за провокација вие од Лозари, сакав само да си кажам така, сепак тоа е само сон, некогаш обратно се остваруваат :salut:
:nenene::nenene:Pomesti se od mesto
 
V

Viktoranius

Гостин
Еј ај јас да ја прекинам дискусијата, да си кажам нешто интересно што сонував :pos2: ќе извинете за офтопикот...
Сонував како во сега следното првенство Фени ќе игра полуфинале со МЗТ, аво финале со Фершпед и Фершпед ќе стане шампион и тоа во Јасмин :pos2: не го сваќајте за провокација вие од Лозари, сакав само да си кажам така, сепак тоа е само сон, некогаш обратно се остваруваат :salut:
А јас па вчера сонував оти сме играле дома со Работнички, и првата четвртина сме завршиле 6-6 да сибат. Петре Цветков и Заев играа абе глупости ......
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
А јас па вчера сонував оти сме играле дома со Работнички, и првата четвртина сме завршиле 6-6 да сибат. Петре Цветков и Заев играа абе глупости ......
Абе тава жешкото време шо права...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom