Фан клуб: Работнички

M

MacedoniaGirl

Гостин
Од Аеродром сум и навивам за МЗТ со целото срце, нормално :)
Но, не ми се допаѓа вакво карање и пцуење по форуми помеѓу навивачите работнички и мзт или тепање на натпревари! Па ало бе луѓе, сите сме Скопјани, сите сме Македонци, сите сме луѓе пред се :)
Навивање да, хулиганство не! Зошто да има потреба полиција да интервенира на натпревари, луѓе сме или животни?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.276

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Хаха екипа 1060 на насловна.. да се знае кој е кој !
ЕДНО Е ЃОРЧЕ !
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.133
Јас како шо знам,екипата 10-60 го добила тоа име....зошто тие дечки..е сеа дали биле точно 10 не знам... вределе за 60...
Екипа 10-60...Демек ептен спремна екипа биле на времето....

.
Хаха екипа 1060 на насловна.. да се знае кој е кој !
ЕДНО Е ЃОРЧЕ !
Ти ли си еден од тие 10 што се вредни за 60???
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Се засркнав од смеење у пм :pos:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
1060 e postenskiot broj na Gjorce i dajte be vise nemojte da debatirate koga 90% od vas pojma nemaat za nisto. Samo gluposti pisuvate.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе зашто да се караме и бодеме меѓу себе, тоа е лошо бре македончиња а за репрезентација заедно пак прегрнати пееме ... Нит сум за Работнички ни МЗТ едноставно сум за Маџари Солидарност ...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.133
1060 e postenskiot broj na Gjorce i dajte be vise nemojte da debatirate koga 90% od vas pojma nemaat za nisto. Samo gluposti pisuvate.
Па си прашав претходно никој не одговори :pos:
И пошто Томас се нашали малце, јас само се надоврзав :pos:
No hard feelings :icon_mrgr
 
M

marko 1996

Гостин
титулите
у гз да си ги ставите
не ми треба мене трофеј
да навивам за мзт
Професори вас ви треба школа, прва лекција пишување парола!
малце оф топик
Кај отидоа мислења од Syn и од мене?
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
Педери вас ви треба кур....дојдете со браќата во АЕРОДРОМ на жур
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.154
Поени од реакции
2.755
1060 e postenskiot broj na Gjorce i dajte be vise nemojte da debatirate koga 90% od vas pojma nemaat za nisto. Samo gluposti pisuvate.
Точно така и јас објаснив погоре што значи.Не лупајте безвезе само 10 како 60 или сл. глупости.
 
M

marko 1996

Гостин
Педери вас ви треба кур....дојдете со браќата во АЕРОДРОМ на жур
Абе чоек ни кај вас у населба неможе да ве најде треба сите влезови да ги пребараме , а тука барем знаеме ве чекаат 10-60 :smir:
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Ај се решавам и јас да кажам збор два за утакмицава пошо глеам на долго и на широко сте почнале да се расправате!
Прво вака, не сум некој навивачки фанатик, ама секогаш сум одел да го гледам својот тим (Работнички) онака мирно, д не речам театарски! Ама коа станува збор за дерби тогаш едноставно не се останува рамнодушен!
И сеа вака, кога станува збор за тоа кој е по броен (последниве сезони), тоа сигурно се Аеродромициве. Мислам коа зборам за навијачката група! Ама за полседниов натпревар кој шо сака нека каже неможе да ме убеди дека ФА биле побројни, или погласни или пак не дај боже подобра кореографија! Ај може јас самиот убаво не сум видел, ама по натпреварот прашав другари шо биле на неутралната трибина и ми кажаа дека ЦПБ беа поише! За оние што гледале на телевизија нормално е нив да ги слушаат поише зашто камерите беа од таа страна!
За транспарентите од ФА нез шо да кажам! Викаат и да освоиш титула пак ќе бидеш сам!!! хахаах! Кажете кога не бил полн градски парк посебно кога се освојувале титули! Умрев од смеа, и само да напоменам дека цело скопје навива за Работнички, за за МЗТ само Аеродром.
Тоа најубаво се виде по оние ’’неутрални навивачи‘‘ од нив кога заврши натпреварот дали одвај 50 души даваа аплауз и се радуваа!!!
Толку имам да кажам!
Поздрав и ајде нема смисла да не им ја честитаме кошаркарската победа на Аеродромциве, и тие да се порадуват, БАРЕМ НА КРАТКО!!!
 
Член од
4 август 2010
Мислења
154
Поени од реакции
11
колку сме толку сме за вас МНОГУ СМЕ!!!!
замисли уште некоја населба да навиваше за МЗТ...па борис ке беше премало место за ФА!!!!
а вие сите останати општини неможевте колку нас!!!!
затоа прашувај ти другари,луѓе од нежната страна на СКОПЈЕ....кој бил подобар!!!! без да ги прашаш јас ке ти дадам одговор наместо нив!!!!
ме иритираат вакви дерби навијачи кои мотив за на утакмица им е ФА!!!
што не отидовте со лирија пички...кај ви беше тогаш таа усрана екипа 1060?!?!?!?!?!?!?!?!?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.276
Добро де и на сликите се гледа дека ЦПБ се повеќе, а и оној што бил во сала ке знае кои беа побројни, остајте сега што тераат на '' објективност '' имало празни делови и слично, башка во гордниот лев агол ( десен од страната на ФА ) од старт беа сконцентрирани џандари и они диктираа кој каде ке седи све им ебам, а и пред старт на меч дојдоа и неколку желки ни сам незнам зошто, мада после во близина се деси и инцидентот на Комити и Пирати.
Тоа само слеп може да се обидува да го демантира за бројноста, али проблемот кај нив е што дел од дечките не ги знаеа песните ( или како што овде ги викаат, биле дерби-навивачи, иако и кај Family имало такви али далеку понеизразени ), затоа 100 пати реков, овој момент ако не го искористат боље нека се обесат на некое дрво у парк, зашто таков позерај е тешка бљувотина.
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
Ај се решавам и јас да кажам збор два за утакмицава пошо глеам на долго и на широко сте почнале да се расправате!
Прво вака, не сум некој навивачки фанатик, ама секогаш сум одел да го гледам својот тим (Работнички) онака мирно, д не речам театарски! Ама коа станува збор за дерби тогаш едноставно не се останува рамнодушен!
И сеа вака, кога станува збор за тоа кој е по броен (последниве сезони), тоа сигурно се Аеродромициве. Мислам коа зборам за навијачката група! Ама за полседниов натпревар кој шо сака нека каже неможе да ме убеди дека ФА биле побројни, или погласни или пак не дај боже подобра кореографија! Ај може јас самиот убаво не сум видел, ама по натпреварот прашав другари шо биле на неутралната трибина и ми кажаа дека ЦПБ беа поише! За оние што гледале на телевизија нормално е нив да ги слушаат поише зашто камерите беа од таа страна!
За транспарентите од ФА нез шо да кажам! Викаат и да освоиш титула пак ќе бидеш сам!!! хахаах! Кажете кога не бил полн градски парк посебно кога се освојувале титули! Умрев од смеа, и само да напоменам дека цело скопје навива за Работнички, за за МЗТ само Аеродром.
Тоа најубаво се виде по оние ’’неутрални навивачи‘‘ од нив кога заврши натпреварот дали одвај 50 души даваа аплауз и се радуваа!!!
Толку имам да кажам!
Поздрав и ајде нема смисла да не им ја честитаме кошаркарската победа на Аеродромциве, и тие да се порадуват, БАРЕМ НА КРАТКО!!!
:vozbud:ste bile poveke? pa pa koja tribina vi ja dadoa vas kako domakini ne zborete gluposti nema teorija da ste bile poveke 2000 karti so 2000 karti bea kaj vas redovite bea razredeni a kaj deckive od f.a cela tribina full natiskani i najlos slucaj isto ako ne i poveke! ke ima klipovi gledajte kako idat u boris pa brojte!!!! a deka ne postoite toa e fakt samo derbi navivaci ste poslednoto derbi na 12.12.2009 koga doziveavte debakal na tribina i teren samo razmislete kolku naselbi opfaka vasiot rabotnicki a kolku mzt( samo aerodrom) pa pak ne mzoete brojcano da ne nadvasate hahhahah da ne gi brojam naselbite pocnuvajki od karpos 1 do djorce!! poglednete posettenost vo najteskite denovi za klubot kaj aerodrom poglednete kaj vas da ne spomenam poslednata sezona koga imase 3ca u sala koga gacov bese trener, nemate pravo na zbor famili dokazana navivacka grupa bez razlika na sve


EDNO NASE SRCE CELA VASA EKIPA!!!:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom