Фан клуб: Работнички

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.120
Поени од реакции
7.776
Што му објаснуваш па ти, не глеаш дека е со трето одделение? Не може да сфати некои работи. Мисли дека све знае, а појма нема.
Треба да му се нацрта за да сфати, бил на 2 гостовања у живот и мисли дека така сегде функционира.

Него, не фаќам А2... колку е Лирија - Работнички?
Ех марко марко да ми речеше некој друг ајде ама ти :kesa:
Виситна дека како група сте во успон на формата од лани ама лично за тебе односно дека ти си бил на повеќе гостувања тешко уствари јас кога одев на гостување ти играше баскет у мало не за друго ти мали имаш само 21 година а јас ете 29 па ти види сега немој да леташ во облаци со само една уствари сега две сезони (редовни) на госотвање да се правиш најпаметен ан форумот или најголем ултрас

Во врска со тоа дека се сами си плаќате е лага !!!
Реков ја да оствари групаат неколку гостовања е возможно ама за секое гостовање е тешко однсоно во наши македонски услови невозможно (без подршка од клубот управат спонзортите орце, па градоначалникот и др)
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
86 - 100 za rabotnicki, stvarno mi e zal so nemozevme da gostuvame na utakmicava, pozz do site CPB se gledame vo cetvrtok na GOLEMOTO DERBI!!!!!!! RABOTNICKI!!!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Во врска со тоа дека се сами си плаќате е лага !!!
Реков ја да оствари групаат неколку гостовања е возможно ама за секое гостовање е тешко однсоно во наши македонски услови невозможно (без подршка од клубот управат спонзортите орце, па градоначалникот и др)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Ех марко марко да ми речеше некој друг ајде ама ти :kesa:
Виситна дека како група сте во успон на формата од лани ама лично за тебе односно дека ти си бил на повеќе гостувања тешко уствари јас кога одев на гостување ти играше баскет у мало не за друго ти мали имаш само 21 година а јас ете 29 па ти види сега немој да леташ во облаци со само една уствари сега две сезони (редовни) на госотвање да се правиш најпаметен ан форумот или најголем ултрас

Во врска со тоа дека се сами си плаќате е лага !!!
Реков ја да оствари групаат неколку гостовања е возможно ама за секое гостовање е тешко однсоно во наши македонски услови невозможно (без подршка од клубот управат спонзортите орце, па градоначалникот и др)
Во Кавадарци се плаќаше 200 денари од човек, за Куманово 120 денари од човек.... Не знам што толку запна дека не плаќаме за гостовања... Минатата година струја немаше во сала, ама одевме по гостовања и сами плаќавме, или пак и тогаш имавме некој тајкун кој ни ги подмирувал сметките?
П.С. и карти сеуште си плаќаме
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
9
Поени од реакции
2
Во Кавадарци се плаќаше 200 денари од човек, за Куманово 120 денари од човек.... Не знам што толку запна дека не плаќаме за гостовања... Минатата година струја немаше во сала, ама одевме по гостовања и сами плаќавме, или пак и тогаш имавме некој тајкун кој ни ги подмирувал сметките?
П.С. и карти сеуште си плаќаме
Шеикот што го купи манчестер сити ни плакаше дека и ние сме плаво-бели хухухухуху
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.120
Поени од реакции
7.776
Во Кавадарци се плаќаше 200 денари од човек, за Куманово 120 денари од човек.... Не знам што толку запна дека не плаќаме за гостовања... Минатата година струја немаше во сала, ама одевме по гостовања и сами плаќавме, или пак и тогаш имавме некој тајкун кој ни ги подмирувал сметките?
П.С. и карти сеуште си плаќаме
Глупаво е на темата од работнички да се распарваме ама тврдам дека мојот став е точен !
па другар ако сте плаќале по 200 денари за до кавадарци а бефте ете еден автобус значи сте дале по 150 за пат и 50 за карта што значи 150 + 60 навивачи = 9000 денари а за толку некој да даде автобус малку по тешко
исто и за куманово ако од 120 денари одземеме 50 за карти иди дека сте дале по 70 денари по 60 луѓе е еднакво на 4200 денари за до куманово само за автобус што е малку до душа е многу блику од кај вас не од ѓорче релацијата ама пак за навивачи е мала сума

Кога сме кај гостовањата секоја чест што сте редовни но некој работи не се кријање и лажење и се разбира ако имаш од сите гостовања во сезоната само 4 надвор од товјот град (другите се во скопје ) не е баш нешто посебно и за филмој правење како број 1 и друго е еден клуб друго е да бодриш два клуба :smir:

ps.фер е да прекиниме на оваа тема :helou:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Глупаво е на темата од работнички да се распарваме ама тврдам дека мојот став е точен !
па другар ако сте плаќале по 200 денари за до кавадарци а бефте ете еден автобус значи сте дале по 150 за пат и 50 за карта што значи 150 + 60 навивачи = 9000 денари а за толку некој да даде автобус малку по тешко
исто и за куманово ако од 120 денари одземеме 50 за карти иди дека сте дале по 70 денари по 60 луѓе е еднакво на 4200 денари за до куманово само за автобус што е малку до душа е многу блику од кај вас не од ѓорче релацијата ама пак за навивачи е мала сума

Кога сме кај гостовањата секоја чест што сте редовни но некој работи не се кријање и лажење и се разбира ако имаш од сите гостовања во сезоната само 4 надвор од товјот град (другите се во скопје ) не е баш нешто посебно и за филмој правење како број 1 и друго е еден клуб друго е да бодриш два клуба :smir:

ps.фер е да прекиниме на оваа тема :helou:
Види сеа, нема ние тебе што да ти се правдаме ... групата си работи независно од никој друг, тебе ако не ти се свиѓа прошетај до бутките и изеди еден чизбургер, ја ти плаќам.

И имаш гостовања Кавадарци,Куманово,Свети Николе,Прилеп,БитолаСтрумица ... значи 6, а не 4 ... плус оние што ќе бидат во плеј-офот. Математиката ќе се прави на крај, а дотогаш гледајте си во својот двор кој е прилично прљав, а нашиот оставете ни го нам затоа што знаеме што и како да праиме со него.
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
78
Поени од реакции
4
Глупаво е на темата од работнички да се распарваме ама тврдам дека мојот став е точен !
па другар ако сте плаќале по 200 денари за до кавадарци а бефте ете еден автобус значи сте дале по 150 за пат и 50 за карта што значи 150 + 60 навивачи = 9000 денари а за толку некој да даде автобус малку по тешко
исто и за куманово ако од 120 денари одземеме 50 за карти иди дека сте дале по 70 денари по 60 луѓе е еднакво на 4200 денари за до куманово само за автобус што е малку до душа е многу блику од кај вас не од ѓорче релацијата ама пак за навивачи е мала сума

Кога сме кај гостовањата секоја чест што сте редовни но некој работи не се кријање и лажење и се разбира ако имаш од сите гостовања во сезоната само 4 надвор од товјот град (другите се во скопје ) не е баш нешто посебно и за филмој правење како број 1 и друго е еден клуб друго е да бодриш два клуба :smir:

ps.фер е да прекиниме на оваа тема :helou:
Od upravata na site gostuvanja imaat samo edna rabota- Da izdejstvuvaat kolku sto e mozno poveke karti bez par da ni dade sprotivniot klub. Sekoe gostuvanje go plakame sami. Za kavadarci plativme 12 400 od bus, za kumanovo 9000 od bus. Mn dobro rabotime na marketing planot i grupata min po 50 den od covek pred sekoe gostovanje gi namaluva trosocite. kakva uprava kakov gradonacalnik u grupa ima stav od cela prva ekipa(nova generacija) da ne se zima denar od uprava. Znam deka dzabe vi objasnuvam ama da ne se lazeme malo e skopje sekoj moze sam da si doznae preku nasi clenovi ili bilo koj drug kako funkcionira FAMILY AERODROM!!!
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Глупаво е на темата од работнички да се распарваме ама тврдам дека мојот став е точен !
па другар ако сте плаќале по 200 денари за до кавадарци а бефте ете еден автобус значи сте дале по 150 за пат и 50 за карта што значи 150 + 60 навивачи = 9000 денари а за толку некој да даде автобус малку по тешко
исто и за куманово ако од 120 денари одземеме 50 за карти иди дека сте дале по 70 денари по 60 луѓе е еднакво на 4200 денари за до куманово само за автобус што е малку до душа е многу блику од кај вас не од ѓорче релацијата ама пак за навивачи е мала сума

Кога сме кај гостовањата секоја чест што сте редовни но некој работи не се кријање и лажење и се разбира ако имаш од сите гостовања во сезоната само 4 надвор од товјот град (другите се во скопје ) не е баш нешто посебно и за филмој правење како број 1 и друго е еден клуб друго е да бодриш два клуба :smir:

ps.фер е да прекиниме на оваа тема :helou:

Ја не гледам причина зашто би лажеле момците, исто така не ти е никаков факт дека имало само 4 гостувања, прво не се 4, а второ глеј си ја ти групата и направете едно гостување освен у Скопје, па може и ние истата парола да ја извадиме како денес ФА, ќе одговара
 
Член од
5 јули 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Дечки да не знае некој кога/каде ќе се продаваат карти за дербито ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Глупаво е на темата од работнички да се распарваме ама тврдам дека мојот став е точен !
па другар ако сте плаќале по 200 денари за до кавадарци а бефте ете еден автобус значи сте дале по 150 за пат и 50 за карта што значи 150 + 60 навивачи = 9000 денари а за толку некој да даде автобус малку по тешко
исто и за куманово ако од 120 денари одземеме 50 за карти иди дека сте дале по 70 денари по 60 луѓе е еднакво на 4200 денари за до куманово само за автобус што е малку до душа е многу блику од кај вас не од ѓорче релацијата ама пак за навивачи е мала сума

Кога сме кај гостовањата секоја чест што сте редовни но некој работи не се кријање и лажење и се разбира ако имаш од сите гостовања во сезоната само 4 надвор од товјот град (другите се во скопје ) не е баш нешто посебно и за филмој правење како број 1 и друго е еден клуб друго е да бодриш два клуба :smir:

ps.фер е да прекиниме на оваа тема :helou:
Без навреда ама твојот став личи на 16 годишен, а не на 29 годишен..Два автобуси бевме плус десетина коли за Кавадарци.. Математикава не ти ја разбирам, ама ја ќе ти ја направам...За Кавадарци- 200 денари за пат, плус ОКОЛУ 200 денари за пиење и други тракатанци, ете ти доаѓа 500 денари.... Ама еднаш годишно е и се знае унапред 3 недели дека ќе се оди за Кавадарци... Кој сака да дојде ќе заштеди, ќе се снајде и тоа е тоа...

8. коло е со Ултимејт таму во Прилеп.. Јас уште од сега имам тргнато на страна 200 денари :D

П.С- Распрашај се за минатата година и гостувањето во Св. Николе, па ќе ти стане јасно колку ни се битни парите кога е во прашање МЗТ
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Ke se prodavaat karti na vrata mislam. Cpb ima 2000 karti, FA 2000 karti i 2000 neutralni.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
2
Карти од денес на билетара во Б.Т.

--- надополнето ---

Se soglasuvam so Divodno. Ako posle ova ne se isfrli Lirija od ligata neka se sramat site sto rabotat vo KFM, od prv do posleden!
Јас колку што сум информиран КФМ не казнува, туку комесарот на сениорски лиги, кој не е под капата на КФМ туку е независен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom