Фан клуб: Работнички

Член од
2 февруари 2010
Мислења
111
Поени од реакции
10
Mi teknuva na period koga voopsto ne ni gostuvaa i toa mislam deka traeshe do negde 2001-va ako ne se lazham (mozebi i povekje). Deneska e trend da se patuva.
PS: Neka kaze nekoj od CPB kakva e atmosferata kaj niv, gledam Aerodrom se sprema nagolemo. Kolkava cifra otprilika ocekuvate?
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
28
зашто мора на секоја ваша критика ти се обидуваш да ОБЈАСНУВАШ колку сте ЧИСТИ..........дај не заебвај НИЕДНА ГРУПА во МК,САМОСТОЈНО не оди на гостување,ТОА е ФАКТ,секогаш има некој од управата кој подмирува целосно или делумно гостување
стари, и ти и сите како тебе ако сакате верувајте ако сакате не верувајте како ние одиме на гостување и кој ни плаќа... место да стискаш по тастатура секој ден собирај пари за еден ден и ти да пишеш дека сам си плаќаш гостување :smir:
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
25
Поени од реакции
5
vidi gone,nikoj ne glumi cist, i nikoj ne bega od istorijata, fakt e deka porano ne se odese po site gostovanja, i na tie so se idese bea so plateni busevi od uprava, nikoj ne go negira toa. ama isto fakt e deka gostovanjata lani i ovaa sezona si gi plativme od svoj dzep.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
стари, и ти и сите како тебе ако сакате верувајте ако сакате не верувајте како ние одиме на гостување и кој ни плаќа... место да стискаш по тастатура секој ден собирај пари за еден ден и ти да пишеш дека сам си плаќаш гостување :smir:
НЕ Можеш да веруваш на такви чисти гостувања........ако се само ваши пари 100% е подобро и поефтино да отидете со воз на гостување........али нема врска,немам намера да дебатирам со FA yugend без врска:smir:

--- надополнето ---

vidi gone,nikoj ne glumi cist, i nikoj ne bega od istorijata, fakt e deka porano ne se odese po site gostovanja, i na tie so se idese bea so plateni busevi od uprava, nikoj ne go negira toa. ama isto fakt e deka gostovanjata lani i ovaa sezona si gi plativme od svoj dzep.
браво за ова.......па затоа и реков историјата се надевам дека не ви почнува од оваа сезона..........но малку е чудно т.е. во многу добар момент вие ги правите тие гостувања(градоначалник,орце,пеце позади вас) на неутрален навивач ќе му падне чудно,не па на кошаркарските навивачки групи,како оваа сезона имате сопствени пари,а претходните немавте......ова во најголема мера е дискутабилно
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
НЕ Можеш да веруваш на такви чисти гостувања........ако се само ваши пари 100% е подобро и поефтино да отидете со воз на гостување........али нема врска,немам намера да дебатирам со FA yugend без врска:smir:

--- надополнето ---


браво за ова.......па затоа и реков историјата се надевам дека не ви почнува од оваа сезона..........но малку е чудно т.е. во многу добар момент вие ги правите тие гостувања(градоначалник,орце,пеце позади вас) на неутрален навивач ќе му падне чудно,не па на кошаркарските навивачки групи,како оваа сезона имате сопствени пари,а претходните немавте......ова во најголема мера е дискутабилно

Лани беа обработени сите гостувања а немавме ниеден од овие што ги наброја...У кавадарци мислам плаќавме по 250 денари,у куманово по 120 сосе карта...и бидејќи идеме на гостовања екипа постари па толку ли е тешко еден полнолетен човек да најде 400 денари во месец ?
 
Член од
1 септември 2010
Мислења
25
Поени од реакции
5
vidi lani nemase skrsen denar u klub pa pak otidovme segde,nemase mnogu gostovanja, ama taka ni se pogodi, pelj aut igravme 3 ekipi od skopje.
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Mi teknuva na period koga voopsto ne ni gostuvaa i toa mislam deka traeshe do negde 2001-va ako ne se lazham (mozebi i povekje). Deneska e trend da se patuva.
PS: Neka kaze nekoj od CPB kakva e atmosferata kaj niv, gledam Aerodrom se sprema nagolemo. Kolkava cifra otprilika ocekuvate?
Preku 1200-300 sto posto! A za spremanjeto 10+ kako i sekogas! Pozz do Aerodrom se gleame vecer na utakmica!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.692
Поени од реакции
6.205
Не очекував волку голема бројка од СПБ,ги има околку 1,000 али мислев дека ке ги има помалце! Фемили очекував голема бројка,они се негде околку 1300 - 1500 ! Убава атмосфера,повеќе се слушаат Фемили бидејки коментаторот е на нивнтата трибина иначе незнам баш дали ке се слушаа да беше на средина! И добра кореографија од СПБ,засега добро навивање освен еден неуспешен обид на Фемили за транс!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.987
Да ви се убацам ко падобранец, знам читав некој тврдеше дека овие од Lords се копиљаци биле, али на крај бајаги им приметив со дукесери и минимум им давам 28ца, а еден апла над 30ка беше ...
Иначе редно е да се собираат ЦПБ во голем број, сега ако не го искористат моментов .... никад, денес во сала повеќе ги имаше.

За навивање 10ки имаат двете групи, на место беа, немаше послаби и појаки ...

За баскетот ко баскет, тиња тиња тиња, да земев циган од улица боље ке изиграше од Ристе клошарот, нула беше, а и Мираковски ко плеј 10 клучни напади поеба, и на крај, со цел памет ( кој треба да го има зашто е плеј ) му дава топка на Стефанов да решава, а кутриов на празен паркет, сам, ке промашеше положување од што беше мизерен.
Тука е причината за поразов на Работнички и нормално, на тренерското место, Србиновски има уште леб за гнетење, зашто со тој играчки кадар срамота е вака да се игра.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.405
Поени од реакции
2.510
Да ви се убацам ко падобранец, знам читав некој тврдеше дека овие од Lords се копиљаци биле, али на крај бајаги им приметив со дукесери и минимум им давам 28ца, а еден апла над 30ка беше ...
Иначе редно е да се собираат ЦПБ во голем број, сега ако не го искористат моментов .... никад, денес во сала повеќе ги имаше.

За навивање 10ки имаат двете групи, на место беа, немаше послаби и појаки ...

За баскетот ко баскет, тиња тиња тиња, да земев циган од улица боље ке изиграше од Ристе клошарот, нула беше, а и Мираковски ко плеј 10 клучни напади поеба, и на крај, со цел памет ( кој треба да го има зашто е плеј ) му дава топка на Стефанов да решава, а кутриов на празен паркет, сам, ке промашеше положување од што беше мизерен.
Тука е причината за поразов на Работнички и нормално, на тренерското место, Србиновски има уште леб за гнетење, зашто со тој играчки кадар срамота е вака да се игра.
Го заборави Симиќ
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.987
Го заборави Симиќ
Да да. и он, поготово на крајот со слободните, од 4 едно погоди, нејсе, од Ристе се очекуваше многу, т.е., никој не очекуваше до толку мизерна партија, не ми текнува дали погоди тројка во мечов, може една од 10 обида, од кој и последната за победа ...

Нејсе, биднало :), битката е добиена, војната не, честитки до Мзт, оставија срце на терен нивните играчи, капа доле за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom