Фан клуб: Работнички

Z

ziko bt

Гостин
Дечко чим ти имаш такво име, можам да замислам што happy family сте дома. Стопан до стопан. Инаку како за информација твоја, татко ти, чичко ти, вујко ти...продаваат ниви, лозје, овоштарници итн. за да ти овозможат на тебе услови утре да се школуваш на некој Универзитет во Скопје и да престојуваш во некој студентски дом.

Само најдобриот дел доаѓа сега, кога на таквите како тебе имаат и поубава половина. Е тука веќе настапуваат тие Раде Кончаревци како што ги нарекуваш ти. И додека ти ја береш бербата за ракија која што како што викаш ја пијат само луѓето од главниот град (демек вие саде виски пиете) Скопјанишчана се забавуваат со твоите ми роднини и блиски пријателки.

И ајде те молам немој да ја прљаш темава, не ти е срам со такво име да доаѓаш на форум. Кумот се заебавал кога те крстел или бил пијан. Од овие две, едно е 100%.

П.С. Па преку Тасета више :pos: :pos: :pos:
АЛООО НЕ ПОСТОЈТЕ НЕ ДЕЛИ ПАМЕТ ПО ТОЛКУ
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
А што интересно било овде додека ме немало мене ...
Враќање кон корените на препукувањето на релација село-град ...Али доста беше ...

Работнички, како младинците ? И има ли нешто ново ?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
А што интересно било овде додека ме немало мене ...
Враќање кон корените на препукувањето на релација село-град ...Али доста беше ...

Работнички, како младинците ? И има ли нешто ново ?
Марко бриши се оти си набив комплекс за името...
За Работнички нешто демек се шпекулира за браќата Боцевски.Душан нема играно кошарка цела година,а брат му три...па шо и како ќе видиме...

Марин си замина???
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Марко бриши се оти си набив комплекс за името...
За Работнички нешто демек се шпекулира за браќата Боцевски.Душан нема играно кошарка цела година,а брат му три...па шо и како ќе видиме...

Марин си замина???
Не е заминат,од вторник се приклучува со тренинзите во Градски Парк:)
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Ѓорѓи Чековски е ново засилување во Работнички
Браво и благодарност до сите постари кошаркари кои сакаат да помогнат на својот матичен клуб или клубот кој ги направил вистински кошаркари.

Секоја чест!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Браво и благодарност до сите постари кошаркари кои сакаат да помогнат на својот матичен клуб или клубот кој ги направил вистински кошаркари.

Секоја чест!
Да сванам да дојдат Боцевци кои имаат по 36 години и да помогнат бидејќи немаат каде ама Чековски не ми лепе.Момчето не игра за помалку од 5000 евра.Незнам дали е вистина ама ако е верувајте дека имате најдено спонзор пошто овој е алчен по пари сигурно не иде заради Работнички или за ЦПБ
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Пази да не му даде некој 5000 евра . Платите на сите играчи у Европа се преполовени па така ќе биде и кај нас . Некој што лани зимал милион евра сеа ќе зима највише пола милион . Освен големите европски гиганти никој нема пари за фрлање .

Чековски нема да игра за појше од 2000 евра, а свесен е и он за тоа само што у странство тешко да најде ангажман па се враќа тука .
 

FamilyAerodrom

1996/97
Член од
2 февруари 2009
Мислења
283
Поени од реакции
7
Вие од подалечните градови НИКОГАШ ама НИКОГАШ нема да разберете што значи тоа да се сака клуб со срце, затоа што вашите тимови траат по 2 год. и за тие 2 год. вие ке ни ги отекувата “тестисите’’ пошто ке ве земе некој јак спонзор и ке напраите добар тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom