Фан клуб: Работнички

Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Spored neoficijalni izvori vo Rabotnicki dojdoa: Mirakovski, Bogoev, Cekovski,Gocevski,brakata BOcevski i ke pristignat uste 4 stranski kosarkarim ako se potvrdi ova definitivno ja zijame titulata i povtorno ke ja peeme param pararam pampam TITULA!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
а кој е спонзор на работнички?
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Spored neoficijalni izvori vo Rabotnicki dojdoa: Mirakovski, Bogoev, Cekovski,Gocevski,brakata BOcevski i ke pristignat uste 4 stranski kosarkarim ako se potvrdi ova definitivno ja zijame titulata i povtorno ke ja peeme param pararam pampam TITULA!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
Нема странци да се носат,а и што ќе ти ги кога ете Мираковски,Чековски Гоцевски,Богоев и Боцевски ќе играат!!!
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.272
Поени од реакции
6.941
Не пејте ногу титула титула па пак на крајот финале да не играте :bip:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
da de da lani ne igravme finale i si peevme titula titula pa i godinava isto ke bide ko lani :)
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
Spored neoficijalni izvori vo Rabotnicki dojdoa: Mirakovski, Bogoev, Cekovski,Gocevski,brakata BOcevski i ke pristignat uste 4 stranski kosarkarim ako se potvrdi ova definitivno ja zijame titulata i povtorno ke ja peeme param pararam pampam TITULA!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
od deneska oficijalno novi igraci na rabotnicki se Mirakovski, Bogoev, Cekovski, Gocevski i brakata Bocevski a marin ostanuva sef na strucniot stab
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Новиот спонзор изгледа ке биде ИНТЕРПЕРФОРМАНС,барем така се збори. Па останува да почекаме да почне сезонава и да се радуваме на 15 титула !!!
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Новиот спонзор изгледа ке биде ИНТЕРПЕРФОРМАНС,барем така се збори. Па останува да почекаме да почне сезонава и да се радуваме на 15 титула !!!
До пред 2 дена се распаѓаа сега титула слават не заборавајте ги Фени и Вардар,сепак честитки за новите играчи.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Честитки за новите играчи и новиот спонзор. Конечно нешто позитивно да се случи во Мак баскетот. Сега пак ќе има интересни натпревари бидејќи има три квалитетни тимови.
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
До пред 2 дена се распаѓаа сега титула слават не заборавајте ги Фени и Вардар,сепак честитки за новите играчи.
Оние кои имаат комплекс од Работнички,претпоставуваа дека ке се распадне клубот, никој од НАС(навивачите на Работнички) во ниту еден момент не рекол дека клубот ке се распадне.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
Za razliak od nekoj drugi ekipi nie preziveavme i naravno celime kon titulata i bibl
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Добро е ова во секој случај, сеа уште со мзт да се стори нешто па да се спаси некако сезоната и кошарката воопшто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom