Фан клуб: Работнички

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
пишува дека играчите штрајкуваат за плата немале земено 3 плати
и не иделе на тренинзи и ова уствари беше удар
да изгубат од мзт на домашен терен пред свои навивачи
и гледај малце од реална страна со ваков тим дали вие би можеле да не тепате на домашен терен
ама те молам гледај реално
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
пишува дека играчите штрајкуваат за плата немале земено 3 плати
и не иделе на тренинзи и ова уствари беше удар
да изгубат од мзт на домашен терен пред свои навивачи
и гледај малце од реална страна со ваков тим дали вие би можеле да не тепате на домашен терен
ама те молам гледај реално
аааа?а како беа осоколени за фени го тепаа 2 пати?
тогаш имаа земено плата??
у секој случај победа си е победа!
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
аааа?а како беа осоколени за фени го тепаа 2 пати?
тогаш имаа земено плата??
у секој случај победа си е победа!
Не викам не бе победа си е победа...ама таква победа ебаси му мајката
и шо сакаш да ми кажеш фени ги тепаа а со мзт незнаат да играат
абе сееди....
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Не викам не бе победа си е победа...ама таква победа ебаси му мајката
и шо сакаш да ми кажеш фени ги тепаа а со мзт незнаат да играат
абе сееди....
не викам дека со мзт незнаат да играат.сакам да кажам може едноставно играчите на мзт биле по мотивирани за дербито.а и во секое дерби освен играта многу удел има и среката....
 

FamilyAerodrom

1996/97
Член од
2 февруари 2009
Мислења
283
Поени од реакции
7
Абе што пишува по весниците незнам само знам дека ве опнавме у сред парк, друга ствар вие не знаете што се случува внатре у клубот? и за плати немојте вие да зборите пошто играчите у МЗТ немаат земено плата 5 месеци така да тоа е. А да ве прашам само новата песна со кој ритам ви иде??
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Педери, јачајте се додека нас не нема на спротивната страна и мислете си дека денес добро сте навијале...
Толку од мене,МЗТ тепаше заслужено, вие со Огнен у состав сте сосема друга екипа и тука може да ја барате причината за поразот...
МЗТ може да игра, тоа се покажа, секоја чест за Боби Митев и играчите..
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Педери, јачајте се додека нас не нема на спротивната страна и мислете си дека денес добро сте навијале...
Толку од мене,МЗТ тепаше заслужено, вие со Огнен у состав сте сосема друга екипа и тука може да ја барате причината за поразот...
МЗТ може да игра, тоа се покажа, секоја чест за Боби Митев и играчите..
Си ја слушнавте песната.....вие не сте никој и ништо у нашиот живот ...
обични пи...
и можда тепале заслужено
Moже да игра само кога има договор :pos2::pos2:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Си ја слушнавте песната.....вие не сте никој и ништо у нашиот живот ...
обични пи...
и можда тепале заслужено
Moже да игра само кога има договор :pos2::pos2:
Да не се лажеме...Не знам кој прекинуваше бојкот за да се собере против Фемили и да се исере врз својот збор...
100-то дерби е бачко,и ние да тепаме, кај вас у сала,а нас не нема, ма дај те молам кој е толку луд да помисли дека е пуштена утакмицата :wink:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Да не се лажеме...Не знам кој прекинуваше бојкот за да се собере против Фемили и да се исере врз својот збор...
100-то дерби е бачко,и ние да тепаме, кај вас у сала,а нас не нема, ма дај те молам кој е толку луд да помисли дека е пуштена утакмицата :wink:
Ако мислиш дека те лажам јас не ме слушај мене како прво читај у весникот вечер
а како второ глеј малце логика
ние ги газиме фени,а вие губите од овче поле и од амак што ние дома кај нив си ги плескавме...ај малце размисли
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ако мислиш дека те лажам јас не ме слушај мене како прво читај у весникот вечер
а како второ глеј малце логика
ние ги газиме фени,а вие губите од овче поле и од амак што ние дома кај нив си ги плескавме...ај малце размисли

Извини овака шо упаѓам у дијалог,ама според твојата теорија Овче Поле е победник на Купот на Македонија оти го победи АМАК...можеби се штрајкувале кошаркарите бидејќи не земале плата,ама можеби е и до слаб ден на Работнички...:smir:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Извини овака шо упаѓам у дијалог,ама според твојата теорија Овче Поле е победник на Купот на Македонија оти го победи АМАК...можеби се штрајкувале кошаркарите бидејќи не земале плата,ама можеби е и до слаб ден на Работнички...:smir:
Ама тоа е претеризам бе брачко ја и мојата екипа да се собереме па ке го тепаме мзт не зезај тоа секој нормален човек може да го примети
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ако мислиш дека те лажам јас не ме слушај мене како прво читај у весникот вечер
а како второ глеј малце логика
ние ги газиме фени,а вие губите од овче поле и од амак што ние дома кај нив си ги плескавме...ај малце размисли
Вечер ? Ти дечко ако му веруваш на Вечер тогаш имаш проблем со себе...Да читам Вечер еј, тоа ќе ме убеди мене у тоа дека утакмицата била шитната ...Не ми се верува...

Еве ти логика бе...
Огнен Стојановски не игра пошо е повреден, Угриноски треба после само 2 месеци у клубот да изигра 40 минути и притоа да биде мозок на екипата...Не викам дека не се снајде,ама немаше замена и тоа на крај се осети...Грне,Караколев можеа да му помогнат ама од Х-причини тоа не се случи...Почнува у први 5 дрвоно Пачун, ништо не праи,Симиќ игра ровит па и таков е најбољи ваш играч...
Ај уште малце логика...
Нас не нема од другата страна, вашите играчи си викаат на себеси дека нема од кого да стравуваат, нема од што да се плашат...Сакаат да играат со пола сили, го потценуваат МЗТ и тоа на крај им се одбива од глава....
Еве ти уште малце логика...
Кога ќе дојде нов тренер у клубот сите играчи гледаат како да се докажат пред него затоа што нели се започнува од почеток...Нов концепт,нови акции, нова физиономија, и нова игра пред се...Крајна мотивираност на нашите играчи но и растеретеност без императивот на победа бидејќи никој ништо веќе не очекува од нив...

Тоа ти е логика од кошаркарска гледна точка, а не логика од некое пискарало на весник кој го читаат само идиоти...
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Вечер ? Ти дечко ако му веруваш на Вечер тогаш имаш проблем со себе...Да читам Вечер еј, тоа ќе ме убеди мене у тоа дека утакмицата била шитната ...Не ми се верува...

Еве ти логика бе...
Огнен Стојановски не игра пошо е повреден, Угриноски треба после само 2 месеци у клубот да изигра 40 минути и притоа да биде мозок на екипата...Не викам дека не се снајде,ама немаше замена и тоа на крај се осети...Грне,Караколев можеа да му помогнат ама од Х-причини тоа не се случи...Почнува у први 5 дрвоно Пачун, ништо не праи,Симиќ игра ровит па и таков е најбољи ваш играч...
Ај уште малце логика...
Нас не нема од другата страна, вашите играчи си викаат на себеси дека нема од кого да стравуваат, нема од што да се плашат...Сакаат да играат со пола сили, го потценуваат МЗТ и тоа на крај им се одбива од глава....
Еве ти уште малце логика...
Кога ќе дојде нов тренер у клубот сите играчи гледаат како да се докажат пред него затоа што нели се започнува од почеток...Нов концепт,нови акции, нова физиономија, и нова игра пред се...Крајна мотивираност на нашите играчи но и растеретеност без императивот на победа бидејќи никој ништо веќе не очекува од нив...

Тоа ти е логика од кошаркарска гледна точка, а не логика од некое пискарало на весник кој го читаат само идиоти...
Протестираат за плата :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom