Фан клуб: Работнички

Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Тоа што пише собир немора да значи дека доаѓаме знам јас али тој собир е за друго не за идење во Скопје слушај што ти кажувам јас.:salut:
А за што друго може да биде ако не е за утакмицава?Ти читаш или се правиш смотан?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
А за што друго може да биде ако не е за утакмицава?Ти читаш или се правиш смотан?
Читам бре Климент или Наум знам да читам туку пише таму да му се даде подршка на тимот тоа значи пред тргнување нешто да се праве а никаде не пишува дека ќе идеме сега разјаснивме или?:toe:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Читам бре Климент или Наум знам да читам туку пише таму да му се даде подршка на тимот тоа значи пред тргнување нешто да се праве а никаде не пишува дека ќе идеме сега разјаснивме или?:toe:
Е како може у 15 и 30 да тргаат кога утакмицата почнува во 17 и 25 жити се објасни ми.Патување со автобус од Кавадарци до Скопје е повеќе од 2 часа значи директно на утакмица ќе одат , без загревање и без ништо а?Не зафркавај...
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Утре очекувам победа,како у Самоков:)
Се зезам,победа било каква одлично ќе биде.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Е како може у 15 и 30 да тргаат кога утакмицата почнува во 17 и 25 жити се објасни ми.Патување со автобус од Кавадарци до Скопје е повеќе од 2 часа значи директно на утакмица ќе одат , без загревање и без ништо а?Не зафркавај...
Абе бацко нема потреба од фолирање нема што да изненадуваме ти кажувам дека не доаѓаме човече тоа сам утре ќе утврдиш али како сакаш мисли јас ти кажувам дека не идеме тоа е тоа.:salut:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Golema steta sto nasite Fanovi ne se vo sostojba da stignat vo skopje za denesniot derbi natprevar bidejki odamna nemale duel na tribina so nekoja solidna navivacka grupa,....
So Ckembarite se braka, ribarite se poveke mali deca i zenski,......... mislam deka zasluzija da otpatuvaat za SK.
STETA
No se nadevame deka ke dojde i takov den koga i ovie 2 navivacki grupi ke se sretnat pak na tribina i ke si gi isprobaat navivacko-huliganskite sposobnosti
Znaci denes "CPB" ke go :drk::drk::drk:
a Lozari ke :tv:
:vozbud::pos2::vozbud::pos2::vozbud::pos2:
:salut:

Е како може у 15 и 30 да тргаат кога утакмицата почнува во 17 и 25 жити се објасни ми.Патување со автобус од Кавадарци до Скопје е повеќе од 2 часа значи директно на утакмица ќе одат , без загревање и без ништо а?Не зафркавај...
Brat koga se igra vo skopje Lozarite trgnuvaat 2 ipol casa pred utakmicata.
Znaci ako utakmicata e vo 17 i 25 tie treba da se soberat vo 14 i 55 (ako ne znaes matematika) I veruvam deka ako dojdat sigurno nema da vi se plasat sepak vie ste nekade so nijansa poslaba navivacka grupa od niv
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
А у колко ке се игре и ке има ли пренос ?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ке се соберите ли утре 50 човеци?Ајмо машки ако не па ви гостува шампионот...
Во Самоков не силувавте имало магнет на вашиот кош за да влева топката.Шала е.Ќе видиме утре шо и како.Очекувам неизвесност и по можност реванш...
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Brat koga se igra vo skopje Lozarite trgnuvaat 2 ipol casa pred utakmicata.
Znaci ako utakmicata e vo 17 i 25 tie treba da se soberat vo 14 i 55 (ako ne znaes matematika) I veruvam deka ako dojdat sigurno nema da vi se plasat sepak vie ste nekade so nijansa poslaba navivacka grupa od niv
:pos2::pos2::pos2:
Абе КЛОШАР уклучи се во разговорот кога ќе ги прочиташ темите поназад и ќе видиш дека зборевме за тоа дека играчите не може да тргаат во 15 и 30 затоа што тие мора да се таму 1 саат пред утакмица најмалку!
А за тоа дека CPB се за нијанса послаба навивачка група од нив, оди скриј се!:kesa:

Ке се соберите ли утре 50 човеци?Ајмо машки ако не па ви гостува шампионот...
Во Самоков не силувавте имало магнет на вашиот кош за да влева топката.Шала е.Ќе видиме утре шо и како.Очекувам неизвесност и по можност реванш...
We shall see my friend.:wink:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
ПОБЕДА :):)
Супер победа,ако вака играат Фени глатко ќе ги добиеме у финале.
Ама не верувам дека ќе играат волку слабо цела екипа,а не поготово Кол.
Последна четвртина ниеден кош не даде,не дека беше нешто ептен добро чуван туку беше некако отсутен,едноставно немаше ден.
Кај Работнички:Тасовски и Трајковски најдобри.
Битно дека победивме и сеа не смее да се дозволи кикс,за да се задржи првото место,со тоа и предност на домашен терен во плејофот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom