Фан клуб: РК Пелистер

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
PORANO ZA VAKVI DUPENKI KJOTEKO IGRASE VO BITOLA AMA ZA ZAL NEMA MAZI POKJE ZATO DA STE MI ZIVI I ZDRAVI I DA NE DUPITE USTE 100 GODINI MALCE E OVA ZA NAS !!!
Neka mu e so sreka na Rabotnik patot ponatamu a Pelister ako ne zgasni treba da bidime srekni. Zato klavajte patikite I da se soberime 15 dusi da izigrame drugo care nema...
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
PORANO ZA VAKVI DUPENKI KJOTEKO IGRASE VO BITOLA AMA ZA ZAL NEMA MAZI POKJE ZATO DA STE MI ZIVI I ZDRAVI I DA NE DUPITE USTE 100 GODINI MALCE E OVA ZA NAS !!!
Neka mu e so sreka na Rabotnik patot ponatamu a Pelister ako ne zgasni treba da bidime srekni. Zato klavajte patikite I da se soberime 15 dusi da izigrame drugo care nema...
Значи нема веќе шанкуриња со кабадајски гени? :ROFLMAO:
 
Член од
25 август 2019
Мислења
291
Поени од реакции
385
Bitno bese tender da zemi od rek svinjata debela i da gi izlazi poke od pola deka go saka RK PELISTER i site uraaaa ls i seha ke sme igrale taka bese to... ;)
Namesto da si go zadrzevme skoro cel tim od lani i da se zemeja igraci makedonski mladi deca koj ke sakaa da igrat za nas i ke si bese do negde se vo red so takov budzet od opstinata, e sega ke svirime vtora liga bez igraci oti mu vervame na site lajnari vo bt so se prat bogatasi so nasi pari ama ako malku ni e!!!
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
E sega e momentot da se odgovorat nekolku prasanja kako od 400 000 eu budzet klubot ostana bez igraci i bez pari? Deckoto D.H mavtase so listi kako predhodnata uprava ostavila dolgovi a ova gi podmirila i sega naednas klubot e povtorno borc? Do kaj se krivicnite za predhodnite i da znaeme kolku tie ukrale i koj gi ukral parite? Kako sami si napisale plati po D.H 42.000 denari svalerkata so muckite ne bese zastanata po instagrami 36.000 sportskiot 72.000 so zdravje da si go vozi Pasatot CC i procentite od 13 stranci i uste 7 dusi na platen spisok? Coekot so salot ne e za kometiranje no sepak ovozmozi budzet od 400 000 eura i toa e za pozdravuvanje no sepak i toj e odgovoren parite gi nema igracite gi nema dali ke odgovara? Kolku igraci ima momentalno Pelister i dali prijavi ekipa za novata sezona? I dali ako se dogovorat od vtoro kolo nie ke bideme Eurofarm Rabotnik koj ke premini vo Eurofarm Pelister i ke igrame liga na sampioni SEHA? Dali ke prodolzat zabavite i tajnite rakometni i sex igri vo Bifeto? I dali se spremni ikonite za koga ke dojde vardar i rabotnik da mu poklonime? Ova sto se napravi so Pelister "POINAKU" i ne mozese da se ocekuva dojdoa so namera da go zgasnat i se na dobar pat. A del od vas neka ve mocat a vie vikajte ne e mocanje vrni nadvor.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Апла пишат дека до крајот на неделата ќе потпишат, Валентин Груевски му има манато лајк на објавата. Сапуницата продолжува.
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
22
Дајте инфо ако имате шо точно ќе биди да не нагодваме само со шпекулации , ова лично и се очекуваше САГА а лично мене ни така а уште помалку вака ме радва ситуацијата во која е РК ПЕЛИСТЕР ама ако сме опстанале со играчи како ЧАЧИч Вешовски и слични неуки играчи ќе опстаниме и сега само нормално да има средства да се покријат трошоците !!!
 
П

Пљампач

Гостин
Apla mk se provladin portal i stom pisat tie sigurno nekoja glupost ke naprat za brzo.
Sea po sekoja cena ke barat spas za Pelister, ama to ao plabirat da go potpisat samo uste poke ke go zabrza procesot na raspad na klubot.

Ni vo najludiot son nemase da povervam deka mozat vakov amaterski poteg da naprat i da go donesat klubot vo situacija da nema da prijavi edna postava igraci vo RFM.

Ne mi e jasno kako stigat da naprat tolku gluposti vo tolku kratok period. Svarno se izglea epten retardirani.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Abe nemojte pokje da se lazite ne vervajte na gluposti. Arni ste? Koga ke se spojat? Petok porucekta? Demek tie ke izigrat edna utakmica pod staro ime pa posle ajde nanovo se...Zivi se nemojte. Deluvase kako proekt koj ima idnina ama za zal propadna sekoj neka si odi po svoj pat I to e to. Sme pominale I videle se I sesto ke go pominime I ova samo zalno e sho pak klubo ke ostani kaj kriminalcite od lokalnata vlast bez razlika koja partija ja ima. Od cela situacija mi kladovte uste pogolem inaet I go zasakav Pelister uste poke od prethodno I siguren sum deka duri ima barem 10 dusi vo Bitola sho go sakat I bodrat Pelister kako mene toj klub ke postoi. SAMO EDEN TIM E VECEN ! Pozdrav se gledame na tribina najverojatno vo playout ama nema predavanje so Pelister do kraj !
 
Член од
25 август 2019
Мислења
291
Поени од реакции
385
Odete pajton edno kafence napite se i od karsi imate saloj od rk eurofarm rabotnik kupete si po eden i terajte kaj cile oti takov coek nema drug vo bt ;) epten go sakal PELISTER zato go unisti skroz sega...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Odete pajton edno kafence napite se i od karsi imate saloj od rk eurofarm rabotnik kupete si po eden i terajte kaj cile oti takov coek nema drug vo bt ;) epten go sakal PELISTER zato go unisti skroz sega...
Чекај малце ај едно да расчистиме. Имам кола стара 15 години под хипотека ми е заглавен сум со затезни камати што не сум плаќал рати за кредитот. Ке ја купиш со се сите долгови ?
Не ме сфаќај погрешно, ми е гајле за ликот нити го знам кој е .. ама не може да кукате од него он го уништил Пелистер само затоа што неќе да плаќа туѓи луксузирања со народни пари. Нити првин тоа му било намерата како што разбрав го притиснале за да му дозволат на Еурофарм да игра во Битола. Вината барајте ја во сегашната и претходната управа КАЈ СЕ МАРКИТЕ?
 
Член од
25 август 2019
Мислења
291
Поени од реакции
385
Чекај малце ај едно да расчистиме. Имам кола стара 15 години под хипотека ми е заглавен сум со затезни камати што не сум плаќал рати за кредитот. Ке ја купиш со се сите долгови ?
Не ме сфаќај погрешно, ми е гајле за ликот нити го знам кој е .. ама не може да кукате од него он го уништил Пелистер само затоа што неќе да плаќа туѓи луксузирања со народни пари. Нити првин тоа му било намерата како што разбрав го притиснале за да му дозволат на Еурофарм да игра во Битола. Вината барајте ја во сегашната и претходната управа КАЈ СЕ МАРКИТЕ?
Prav si, samo edno me nervira oti site nego mu go lizat gazo demek samo toj bil moken i nz so tamu.. ;)
Ete vaka mozi!? Eden od najgolemite unistuvacite na RK PELISTER e toj za mene! Ako pocnam da gi brojam site ke nema mesto da gi dopisam tuka...
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
102
Поени од реакции
72
Ako vistina ne izdupi se primenva torcida metod..odis na utakmica frlas 4-5 bakli ja prekinvas utakmicata so cel da gi suspendirat od evropa pa neka jadi k.r debelio
 

Kajgana Shop

На врв Bottom