Фан клуб: РК Пелистер

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Со други зборој, ако нема пари набрзо, сите можи да си ги соберат парталите.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Мене не ми е јасно на Совет како дозволиле да не се напрај ребаланс на Буџетот. То само се чудам. Другото знам дека е башибозук.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
"ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ СПОНЗОРОТ ОТКАЖА":pos::ROFLMAO:.
Па уште и новата локална власт да имала слух:angel:.
Хихи.
И како бе ќе прајме ние клуб?
Со ТРЧАЈ-ЛАЖИ стил,во манир на некој пропали коцкар кој се коцка во Maxbet Mode а ќора банка нема.
Хаха,ејј која легенда ти бил Стевче,како неговиот имењак и лидер Стефчо ЈАЧИ СМО ОД СУДБИНЕ,одма политички ја префрли топката,"нема ребаланс,нема ставка од буџет да не исплатат".:D
Како да има бе?
Како да се исплатат толку пари а ќора банка нема останато од тековниот буџет за 2017,како да ти префрлат пари од Буџетски ресурси?
А за другарчето (фамозниот) спонзор ништо не кажа-ЗОШТО,КАКО?:D
Е нема тендерче,нема парцелче-е нема не дава Доктор Тројче,толку од него.
Сеа Докторо можи да продава карти во Театаро,нема тендери.
НА ФАМОЗНИОТ СПОНЗОР НЕ МУ СЕ ДОПАЃА ОВА:icon_lol:
Која превара еј,класичен пример за ИЗМАМА,РАКОМЕТЕН ТАТ.:sneaky:
За ваков случај во нормална држава некој по затвори ќе скапи, овде нормално некој друг е крив-или спонзоро,или лошите Чкембари или некое Н.Н. лице.:icon_lol:
Не бе,мајката ни ја ебаја,без срам,без ништо.
Шо е најјако од НАШИТЕ СИ ПАТИМЕ,не уништија и на крај уште пари барат,борчлии ќе не напрат:vozbud:.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Дај бе нека се клај клучот утре после утакмицата и да не си ги гледаме греојте поќе. Таман со убав крај ќе заврши Пелистер со една уба утакмица и од среда поќе нека не постој. Па на ништо не личи поќе ова еднаш ќе земиме 2 бекој малце посалам и тие заради безпарица ќе ни заминат ај у курац таму и клуб и се нека оди......................
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Ончев со метро и осумдесет лев бек? Во пионерска категорија можеби. Раул ниту еднаш го нема пуштено на бековска позиција, ниту во сезоните кога играше за Вардар Јуниор, ниту сезонава како дел од првиот тим. Портал што носи име 24 ракомет ги лупа најголемите глупости у последно време. Лево крило е дечкото. Не гледам што би правел во Пелистер искрено, колку што знам Маџовски, Босеовски и Ивановски ги имате на истата позиција?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Тешки врски има овај, татко му плаќал пари на федерацијата за да го земат за пред последното ЕП во младинска категорија, каде беше исфрлен од списокот и не требаше да патува и преку ноќ го вратија, не ме ни чуди да фрла пари и во Вардар за да игра :D
Големо дрво е овај, Ончев бе :tapp: Нема крај на глупостите, уште Миле Ордев земете го и заедно двата пуштете ги Смолево по полжај....
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
http://www.gol.mk/rakomet/shou-na-deceniskiot-ekonom-na-pelister-po-priznanieto-od-rakometarite

Кој ќеф го напрај,секоја чест за потегот.
Овај чоек заслужва 10 благодарници за разлика од Циле и компанија МАГНАТИ НАШИ БИТОЛСКИ(стипси ММЕ на сите),кои во најтешките моменти за клубот го остаја клубот на милост и немилост,мајката ни ја ебаја.:boksix:
То шо напрајле до 98ма не можи да ги испери за то шо не напраја сите овие години.
За ова Битола живеј.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Цел натпревар нема да го најдиш, барем јас не вервам. А дел од атмосфера ќе има сигурно.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
http://www.gol.mk/rakomet/veteranite-na-pelister-podobri-od-reprezentativcite-vo-spektakl-pred-5000-lugje

АТОМСКАТА БОМБА 9 комада.
Хихи,која градба е овај,истиот е да си еби веко,ние копиљаци бевме тој ветеран,ние сме сеа ветерани-овај пак истиот остана.:D
Овај и сега можи слободно во Македонска репка да игра,без мајтап.

П.С.
Битолски Рамбо:cujte:
Која Легенда.
Ќани,Кире.
Па и Мојсо се поклони пред Чкембарите.
Абе историјата не се заборава,и не се купва со пари.
П.П.С.
Цане да шутни.и Шутна пенал :) .:pijani:
Цане Виали:cujte:Која легенда ракометна,одвај го натераја да стани од клупа.:vozbud:
2000 година ко славевме 5та титула грмеше Цане Виали:vozbud:Цанеее:pos::anco:
Кој времиња беа.
Многу стари(навивачки) фаци се вратија денес на КОПОТ:cool:
Како би било кога би било ПОИНАКУ?
(не мислам на независната листа за советници).:D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Цревото најубо кажа после утакмицата. Денес Битола покажа дека е храм на ракометот. Само Битола, а не некој други новокомпонирани клубој и сали. Штета само шо е падната толку ниско.
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Odlicna pretstava porakata e ispratena sega kako i sekogas cekame da griznat biznismenite samo za zal sluh ke se nema no ete uste ednas da vidime. Veteranite fenomenalni mladite decki Ckembari odlicni samo sakam da prasam #Goranbt vadenjeto na politicki transparent kako ke go komentira? Poso znaeme deka nie Ckembarite sme nezavisni ili ima promena?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom