Фан клуб: РК Пелистер

Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
Pravda za piseto - pusi aljus ... majtap pram da vi ebam se na dvata ako citate slucajno !
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Nikola Piskacev со Kasim Kamenica.
пред 17 часа · Bitola ·
Секоја минута помината со тебе, ми беше чест и задоволство да бидам покрај тебе пред се голем човек, и голем професионалец. На оние во кои веруваше и му пружаше шанса како никој досега, тие те предадоја, сите кои плукаја а ништо не направиле но изигравале големи стручњаци ќе си останат само тоа плукачи. Касим Каменица овде не те ценеја но има каде што разбираат среќно во рк. Загреб!!!



Овај скроз бил ретардиран а јас го мислев само пушач кај Владе газето.

Ако завртите некоја страна поназад кога дојде "стручњајот" напишав дека тешко ќе ја заврши годината во РК ПЕЛИСТЕР, а за РК ЗАГРЕБ нема ни нова година да ја дочека како тренер на РК ЗАГРЕБ порано ќе го спашкаат отаму овај квази стручњак застанат во ракометот во 70тите години.
 
Последно уредено:
И

Игнориран член

Гостин
А кој треба да веруваат во него ?

Па ти го дојсе бе Писе, вие го збркавте. Сеа кој се тие шо ги посочваш дека не вервале во него? - Владе арамијата шо ти е тебе шеф или публиката шо нејќи да го глеа Пелистер кај шо се бори за 4то место во ваква посрана лига.
Вие го донесовте, вие играчи му носевте, вие спонзори НЕ му најдовте.
А кога веќе си замина треба да објасните како така под активен договор си оди кога сака. Исто и за Дрогата ќе се испита случајот како го пуштивте да си оди а скокавте арбитражи баравте. Ама то дополнително тие шо ќе дојдат после вас ќе кажат шо глупости сте напрајле за сите овие години од ко го водите клубот.
Ова ми личи нешто као демек играчите му свртија грб, ама то се само измислици за да се покрие неуспехот од ова сезона и пуштените низ вода пари од општинската каса.

Ти треба Тодор да си одиш за да пркни клубот, ама ти немаш доблест да го напрајш то и ќе чекаш до последен момент да те исфрлат наклоци.
 
Z

ziko bt

Гостин
А овие шо си играт "хендбол менаџер" со народни пари не треба да преземат одговорност и поднесат оставка? Образ ѓон.
Или сезонава е успех, игравме подарен челинџ куп и влеговме во плеј-оф. Во кратки црти најдобра сезона од ко се во управа.Ама ние не знајме да цениме.:anco:
 
Член од
30 април 2017
Мислења
19
Поени од реакции
4
Kuznajt kolku plata kje zema, ama bar e mak trener, iskusen, legenda i pol na mak rakomet ama teska rabota go ceka... Upravava osven za lapanje pari za drugo ne gi biva, so vakov roster Kaj so sve se bez gram mozok, bez odbrana, bez izveduvac na penali, bez ideja sekoja akcija na sila ako pomini ubo ako ne ajmo nazad odbrana.. Budzet ima Pa valda letovo kje sklopet top tim... A godinava kup (osven ako nekoj od Ohrid Ili Rabotnik otkazat) ne gledaat a i ne zasluzija. Bas kje e interesno letovo so pelister rabotnik i ohrid posto znajme kakva ni e ligava sekoja godina novi igraci (znajme pogotovo Ohrid kaj so ostanaja bez edno 10igraci)..
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.445
Kuznajt kolku plata kje zema, ama bar e mak trener, iskusen, legenda i pol na mak rakomet ama teska rabota go ceka... Upravava osven za lapanje pari za drugo ne gi biva, so vakov roster Kaj so sve se bez gram mozok, bez odbrana, bez izveduvac na penali, bez ideja sekoja akcija na sila ako pomini ubo ako ne ajmo nazad odbrana.. Budzet ima Pa valda letovo kje sklopet top tim... A godinava kup (osven ako nekoj od Ohrid Ili Rabotnik otkazat) ne gledaat a i ne zasluzija. Bas kje e interesno letovo so pelister rabotnik i ohrid posto znajme kakva ni e ligava sekoja godina novi igraci (znajme pogotovo Ohrid kaj so ostanaja bez edno 10igraci)..
Каков Аљуш, пак се оди со партиски кадар колку да закрпат. Дури не се тргни политиката од клубот џабе е се. И да му се блокира јутуб на Пискачо.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Ова е таков циркуз со клубот шо се случва изминативе 15 да нема везе дали сме спремни и врзани...
Грото од луѓето кои се крстеа во името Пелистер веќе одамна се 'истресени' од овој рингишпил шо го вртат повеќе години уназад некои луѓе.

Шо е најако. Тодор Александров е и претседател и спортски директор и се. Не излегува на прес да кажи дека се разделуваме со Касим заради тоа и тоа, него му текнува да бапни слика на фејсбук и да напиши дека играчите го продале. Па ние не само шо сме го стигнале дното, него итоа како сме го пробушиле и уште подолу паѓаме. Му пишуваат луѓе некои коментари за Касим... Тодор му враќа: "Да, да вие се си знајте". Па излези бе царе еднаш и кажи шо е како е, едно 10 години се врткаш во управата на клубот, последниве 5-6 си директно одговорен за се и сешто. Од сезона во сезона клубот тони и тони само, имај лице излези и кажи им на тие малку шо ги интересира каква е ситуацијата, каков е планот. Со она... 'Само едно име знам...' веќе одамна не врвиш.

До толку нема лице Касим кој зеде преку 20К евра народни пари да излези и да кажи дека не ја бива вака јас си бегам? Шо бидна со 4 годишниот договор? Со 'Пелистер мој задњи клуб у каријери?'
Некои тука го бранат светски тренер бил, Пискачот и Двојче го бушеле цело време. Прво светски не е, балкански можда, мада секаде едвај една сезона истуркал пред да го сиктеросат. Второ, ако го оставиле на цедило Пискачо и Двојче требало да излези и одма да си кажи и да си замини а не си ќутеше со нив цело време дури си сркаше платиче солено овде.
На крај краева не Игор и Кире, на Дади да му даеа ваква екипа ќе имаше исти резултати, ако не и поарни. Ние до лани не знаевме шо значи десен бек и десно крило, замена имавме само во случај да некој ептен прокува на терен.
Така да ептен 'ни лук јал ни лук мирисал' со Старио оваа сезона. Ниту пренесе знаење на Игор и Кире, ниту 'откри' некој играч ни ништо, само крена чалам и толку.

Аљушо... :facepalm:
Не знам, дај Боже да грешам ама со него ептен ни се печи јајцето.
Ако се сеќавате на скандирањето Пепе ушлин Аљуш педер... Се треба да ви биди јасно. Признавам професионалци и се тоа е во ред, ама не го добил она педер заради тоа што шибал голој како ненормален него заради тоа шо најмногу провоцирал во Битола, дури и успеа со Ќани да се збуца на крајот од кариерата, а Ќани важеше за играч шо никогаш не потпаѓа под провокации.
Аљушо како тренер? Можи да има и не знам каква лиценца и диплома, до сега не водел клуб. Се резилеше со Стефче ПодржиКоњ, и има школа за ракомет.
И кои се рефенци за Аљушо да биди тренер на овој (макар и најотепан) Пелистер?

И одново сега почнува спинот...
Аљушо доаѓа да го врати клубот на старите патеки бла бла бла :pov:
Многу ми е жал шо никој трезвено и рационално не размислува па да клај некој тренер кој има барем основни познавања од ракометот и да го остави 4-5 сезони да работи со 80% млади играчи. Ама пошто нема никаква шанса да се исперат пари со таква тактика, мора да се оди со план А, лоповски и неверојатно дури и за најголемите будали.

Зборате овде за Работник милион работи... Ама во една сезона суперлига каде каде поарно се снајдоја од нас. Баге ги тргна Иве и Заре, му ја даде екипата на Доне и еве го резултатот. Во секое поле подобро функционираат од Пелистер, направија подобра екипа, имаат логистика, имаат опрема каква шо треба... А немаат повеќе пари шо е најтрагично.
Дури и успеаја да имаат повеќе битолчани од нас во екипата, нешто шо е малтене незамисливо.
 
И

Игнориран член

Гостин
Не е толку битно дали Аљушо ќе биди тренер или не, мене побитно ми е кој е тој фамозен бизнисмен шо стои позади него и ќе биди новиот сопственик за наредна сезона.
Долго време кружат муабетите за Аљушо и тој некојси бизнисмен шо наводно бил заинтересиран да вложи ќеш.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
I mene to me interesira oti se zbora 400k od nego plus 100 i nesto od opstina
 
Член од
30 април 2017
Мислења
19
Поени од реакции
4
Каков Аљуш, пак се оди со партиски кадар колку да закрпат. Дури не се тргни политиката од клубот џабе е се. И да му се блокира јутуб на Пискачо.
Mn drzi voda i tvoeto mislenje vo vrska so politikata(naucno e dokazano za klub Kaj so se mesa politika i samo politika i kaj sto se pikaat lujge po klubovi samo da ukradat nekoe denarce a ne od ljubov sprema klubot uspeh nema da ima). Isto drzi voda to so Wiliam kaza za provociranje a najvejke drzi voda za Piskac kakva vrska ima Ovaj od rakomet jas nz neznajt kaj terat... A za transferive izlea ni na youtube ne se gleani nitu na balkan manager poso ovie ti se prava definicija za amateri vo sekoj mozen segment od uprava do igraci.. A ako e vistina 500k(po moe mislenje daleku kje se od Ovaj budzet) bi bilo odlicno podobri uslovi i pred se novi dobri igraci a ne amateri!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.971
Цермат влегва бе од вгодина, барем јас така знам, не е ништо официјално, ама изгледа двојката го дава РК на брачедот да се проба и тука, иако се посра со ФК, ајде сега да се проба и овде...
Не случајно беше Зоки со внучето на трибина со Металург, а ништо чудно да си дојди и со Вардар за брзо време пак на трибина :LOL:
Како така наеднаш се интересираат за ракомет, а овај кутриот незнај со шо топка се игра фудбал, а со каква ракомет...

Каков Алуш бе, да му ебам крвникот, кажав јас за него, партиски го туркат да си ја почни тренерската "авантура" од овде...
Аљуш ке заврши и бетер од Каменица и јас мислам дека уште поголемо ДНО ќе сме сега !

Па овие даваат изјава во медиумите, демек ќе работеле, односно приоритет му било екипата да биди составена од македонски играчи т.е. НАЈДОБРИТЕ МАК играчи !
Кој македонски играчи бе ? Арни сте бе ??? Ајде освен овие шо играат низ Европа во поголемите клубој шо нема шанси да се вратат овде барем уште неколку сезони....
Кој друг македонски играч има квалитети ????
Овие со сила сакаат да измислат ТОПЛА ВОДА БЕ !

Па ете ги овие се македонските играчи шо се дел во Пелистер, некој во Работник и плус 2-3 шо се мотаат низ странците во РК Охрид ?
За кој македонски играчи ми зборувате ? Да не мислите да ги вратите Фитиљот и Дрогата ? :pos: ИЛИ ПЕЧЕНКОВСКИ ЌЕ ВИ БИДИ ТОП ТРАНСФЕР ЗА ЛЕТНИОТ ПРЕОДЕН РОК :pos::pos:
Ова ТРАГИ-КОМЕДИЈА е во РК Пелистер !

Ако има план ЕВРЕИНОТ да дај 400К јас го сечам на 5 дела, со толкав буџет носам цела екипа странци, странец тренер, овие инвалидите македонски ги чека нова професија освен ракомет, овие БИТНО ЌЕ ПРАЕЛЕ МАКЕДОНСКИ ТИМ - СО НАЈДОБРОТО ОД МАКЕДОНИЈА :bravobe:
 
И

Игнориран член

Гостин
Не вервам да е евреинот од Сермат новиот газда. Не си ја клава глата в торба тој поќе со спонзорства. Видовме шо напрај во фудбало, остај енормни суми борџ и замина а клубот го донесе пред испаѓање од втора лига.
Се збораше пред некое време дека овие од Пелистерка газдите ќе го префрлат капиталот од фудбалот и ќе влезат во ракометот од на лето, ама сите само приказни си вадат од газот.

Без разлика кој и да биди нов газда/спонзор... Ако прво нешто од превземањето на клубот, не му биди да го збркат писето од клубот, тогаш од старт ќе ги отпишам за во иднина. Дури не го сменат тој мизеркото не планирам да одам поќе в сала, ќе си ги копам очите на онај стримот од рфм и поќе ни денар нема да дам за карта дури е тој таму.

Така да, прво кадровски промени, после играчи и се останато.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440

Kajgana Shop

На врв Bottom