Фан клуб: РК Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
Врзете се, одиме втора лига следна сезона. :icon_mrgr:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Чекајте бе луѓе оти уште недојден одма на пропаст го осудивте.
Можи беше педер како играч се курчеше по скопските екипи ама ако земиме ние на то да мислиме и за то да се фаќаме џабе ние нас во дворо шо се вика уште една екипа ни напраја ние за Аљушо ќе се мислиме...
Можеби немаше потреба од негово идење пошто ги имаме Ќани и Кире кој се на иста возраст со него и со дури можи некое поголемо искуство во водење на сениорска екипа ама шо е тука е етему шанса ќе видиме шо ќе напрај а и во моменталната ситуација сите знајме колку можи да напрај само немојте одма уште на нероден Петко капа да му кројте можи знај нешто можи ќе го бива како тренер :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
И одиме...
Оди Аљуш кој те ебе, Пелистер може и без тебе ! :D

:pos:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Од денес и официјално нов тренер. Нема информации нигде, не вервам ни дека ќе има за скоро. Сепак, Алушовски почнува од денес со работа. Надежта, останва да видиме колку е изводливо, е да се избори пласман во европа наредна сезона, па преку летото да се работи со доста изменет колектив.
 
И

Игнориран член

Гостин
Многу тивко дојде Аљушо, така и ќе си оди изглеа ко ќе види со кој си има работа овде. Додуша битолчанец е знај како стојат работите во Пелистер.
Ако вистина има најдено спонзор шо ќе инвестира во клубот, можи за наредна сезона и да напрај некакви промени. Ама ако е дојден да се базира само на буџетот од општина, се знај како ќе заврши, како сите пред него шо беа жртва на неспособноста на партискити поттрчковци напикани во Пелистер.

Иако ми е антипатичен лик од многу причини, најпоќе ради глупостите шо ги праеше како играч кога играше против Пелистер, ќе му посакам среќа и да има успех во тренерскиот занет како шо имаше успех како играч.

И нормално, новата управа тодор да го збркат уште во прва прилика од клубот ако сакат да имат поддршка од навивачите на трибина. Се виде ова сезона колку му се потребни Чкембарите на Пелистер.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
Иако ми е антипатичен лик од многу причини, најпоќе ради глупостите шо ги праеше како играч кога играше против Пелистер, ќе му посакам среќа и да има успех во тренерскиот занет како шо имаше успех како играч.

И нормално, новата управа тодор да го збркат уште во прва прилика од клубот ако сакат да имат поддршка од навивачите на трибина. Се виде ова сезона колку му се потребни Чкембарите на Пелистер.
Не ми е целта да те цитирам лично тебе али има и други ликови кој се многу негативно настроени кон Аљушо. Како прво не ми е ни роднина ни пријател али чоекот колку шо има дадено за Пелистер никој од овие кој се во клубот во последните 15 години да ги собериш толку немаат вложено со исклучок на луѓето шо се на клупа. Аљушот ко замина во миравци заедно со ушлинот први беа кој беа плукани пцуени и умаловажувани а тој плуканиот беше секогаш на терен кој ја смируваше публиката и последен кој излегуваше и ја одпоздравуваше публиката во Битола.
Каже те ми сите вие професионалци недокажани шо знаете се за играчите и клубот како ќе постапите вие да ви го прават сето тоа како би реагирале на тие работи?
Па и после толку години ти да застануваш пред публика и да им ракоплескаш а тие тебе да те пцујат. Нема да дадеш некоја погрдна изјава или да изреагираш нешто недолично? Маљцев кој беше најголем душман поубо постапивте кон него ко беше во таа фамозна година. На Бранче ко си замина од Пелистер му пеевте "ево банке цигане"
Кажете ми шо ви чини кој ви чини... Ко знаете дека секој кој е дојден на било каков начин иди тука како спортист да ивади пари а на крај се соочува со еден куп др работи кои не се спортски и кој мора да ги играат и тие игри за да опстани и да заработува. Иве и Заре направија свој тим оти во Пелистер не можеа да се разберат со управата? Ето и од таму ги шутнаа оти... Оти си бараат пари за то шо го работат па макар и грузици украинци и монголци шо носат. Синкир србите или црногорците појќе вредат.
Не ви биле добри "Свежиот" шо не кажите нешто за португалецот или само да се јади нешто по форумот и ништо друго професионални тумачи сме.

А за тодор мн лесно се прави ако се сака... Сите тие шо се позадински во организацијата на Чкембари можат да му направат обструкција и да го ишутират како партал али не го прават тоа ради тоа шо имаат и тие корист партиска.
И заклучок од сето ова ... Тие ќе си тераат ќеиф а вие на форумот ќе изигравате некој квази специјалитети и ќе вршите омраза за некој Македонски и Битолски великан во ракометот оти ... Оти во 2-3 наврати се испонашал на некој шарлатан ракометар кој провоцирал.
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
142
Поени од реакции
121
Не ми е целта да те цитирам лично тебе али има и други ликови кој се многу негативно настроени кон Аљушо. Како прво не ми е ни роднина ни пријател али чоекот колку шо има дадено за Пелистер никој од овие кој се во клубот во последните 15 години да ги собериш толку немаат вложено со исклучок на луѓето шо се на клупа. Аљушот ко замина во миравци заедно со ушлинот први беа кој беа плукани пцуени и умаловажувани а тој плуканиот беше секогаш на терен кој ја смируваше публиката и последен кој излегуваше и ја одпоздравуваше публиката во Битола.
Каже те ми сите вие професионалци недокажани шо знаете се за играчите и клубот како ќе постапите вие да ви го прават сето тоа како би реагирале на тие работи?
Па и после толку години ти да застануваш пред публика и да им ракоплескаш а тие тебе да те пцујат. Нема да дадеш некоја погрдна изјава или да изреагираш нешто недолично? Маљцев кој беше најголем душман поубо постапивте кон него ко беше во таа фамозна година. На Бранче ко си замина од Пелистер му пеевте "ево банке цигане"
Кажете ми шо ви чини кој ви чини... Ко знаете дека секој кој е дојден на било каков начин иди тука како спортист да ивади пари а на крај се соочува со еден куп др работи кои не се спортски и кој мора да ги играат и тие игри за да опстани и да заработува. Иве и Заре направија свој тим оти во Пелистер не можеа да се разберат со управата? Ето и од таму ги шутнаа оти... Оти си бараат пари за то шо го работат па макар и грузици украинци и монголци шо носат. Синкир србите или црногорците појќе вредат.
Не ви биле добри "Свежиот" шо не кажите нешто за португалецот или само да се јади нешто по форумот и ништо друго професионални тумачи сме.

А за тодор мн лесно се прави ако се сака... Сите тие шо се позадински во организацијата на Чкембари можат да му направат обструкција и да го ишутират како партал али не го прават тоа ради тоа шо имаат и тие корист партиска.
И заклучок од сето ова ... Тие ќе си тераат ќеиф а вие на форумот ќе изигравате некој квази специјалитети и ќе вршите омраза за некој Македонски и Битолски великан во ракометот оти ... Оти во 2-3 наврати се испонашал на некој шарлатан ракометар кој провоцирал.
Секоја чест на коментарот
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
695
Поени од реакции
892
Koj ima korist be partiski ligus eden ... ako se imase korist ke se odese na rakomet i nemase da se prat site tie akcii dosega so se imat napraeno (i samite znajte koj se ) i nemase da se bara stadion i red dr raboti zato ti ne se praj strucnjak
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
Koj ima korist be partiski ligus eden ...
Ето се јаве првиот стручњак со мувата на капа...

А јас не сум стручњак... Али поголем стручњак нема од тебе сестран си.
А кој има корист? Доволно се имињата на питбулот и трската или да ти набројувам уште?
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
695
Поени од реакции
892
Ete i vo to si se razbiral sekoja cest ... a oti ti ne go isutiras ? Ne si za pelister ? Ne ti smeta ? Ili ne mozis ?
 
И

Игнориран член

Гостин
8 играчи ќе се носеле за следна сезона, сите репрезентативци.

Дрим тим во најава. :gjavol:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Аха, радвај се куре на пијана жена :D
Немам јас многу надеж за во иднина, ова ти е исто како најавите на Циле VOLUME (кое по ред ) ? :D :pos: Пак ќе почнат сега со враќање на старите патеки и активирање на заспаниот вулкан :pos:

Ова е само капка масло во океанот !
Арно напиша некој овде АЉУШОТ ТИВКО ДОЈДЕ И ТИВКО ЌЕ СИ ОДИ !
Не му давам многу рок, исто колку стариот, не цела сезона ако истурка и толку ќе е...
Внатре смрди клубот, не Аљуш, и св.Аљуш да дојди џабе е....

Па уште 8 репрезентативци :pos:
3 од Буркина Фасо, 3 од Зеленортска Република и 2 од Гибралтар се :icon_mrgr:
 
И

Игнориран член

Гостин
Абе не се драпајте, сериозна е работата...:sekc:
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
84
Поени од реакции
119
@Prezimeto Bravos za komentaro.Vo nekoj od poodamneshnite moi postoj jas go naglasiv seto to deka Upravata i Klubot se tie koi gi brkaat igracite.Znaci pak ke povtoram deka Bitola e mnogu tezok grad a lugjeto se so takov mentalitet sho mislat deka 90% znat rakomet i site se treneri i site strunjaci.Znaci kako prvo treba da se oladat glajte i da se svati deka ova momentalno e amaterski klub so profesionalni plati.Jas od ovie 17-18 igraci ne gledam pojke od dvajca profesionalci,sve se bosa komanda.Pelister sam si gi izbrka sopstvenite deca sam so negovite postapki kon niv i to kako gi tretiraja.
@Terrormachine pred nekoe vreme i na mene mi se obrati taka deka jas sum strucnjak i deka sum sestran.Ne be prijatele jas n sum sestran i jas pisham samo za Pelister zoshto me boli dushata sho go donesoja na to nivo a za poznavanjeto na rakometo i organizaciski nivoa itn itn itn mozam kniga da ti napisham i da citash i da ucis pa belkim ke naucish neshto.
Okolu Aljusho ... luge to e najgolemio profesionalec sho go imala Makedonija posle Kire (MASHINA).Coek so prnicipi coek koj ne kleknuva na kolena i coek sho znaj sho saka vo zivoto a za rakometo da ne prajme muabet,igrashe do 40 i sekogash prv napred prv nazad a vo odbrana cesto znaeshe da igra dvojka ili indijanec napred.Kako igrac treba da e primer za site pomladi generacii,edinstven sho se zagrevashe 40 minuti pred trening i sho se istegnuvashe 40 minuti posle trening i ako gi vidite povredite negovi koi gi nemalo skoro nikogash togash ke svatite kolkav profesionalec bil i kako mu pristapil na rakometo.Kako strucno lice imashe eden pocetok okolu nashite mladinski selekcii i bash poradi takvite pushaci sho se nauceni cel zivot na kolena da go dudlat i da glumat bogoj (GINO STREZOVSKI) e bash poradi takvite zamina od federacija i si napraj svoja shkola.A tie istite kako GINO i posinoko negov VLATKO sho misli deka e DUSHEBAEV(kutrio za zalenje e),bash tie istite sho go vratija zenskio rakomet vo kameno doba sega rabotat i vo mashkio i imat svoja komora za treneri koja dodeluva licenci selektivno spored EHF standardi i objasnuvat deka KLINCAROV e strashen poznavac a da ne gi nabrojvam milion i eden MAK.Rakometar se prosecni poznavaci.OD GLAVATA SI PATIME.
Okolu Stario i Aljusho jas definitivno bi go izbral Aljusho zoshto stario e izvetrean kako Pelisterka od Bozik otvorena.Stevo ima vizija znaj sho e moderen rakomet ima mnogu poinakov pristap kon igrata i nejzinoto postavuvanje.Rakometo ne e da se derish i da se akash od parket kako jojo,rakometo treba da go citash i da go razbirash a posle se da go postavish.Nema vrska to sho ne bil trener i Sigurdson ne beshe trener pa zede titula vo prv obid so igraci na koj nikoj ne im davashe favoritska uloga,ali ja postavi igrata go izvade maksimumot od igracite ko trebase odzede od gasta i to beshe to.
Okolu sho ke nosele 8 reprezentativci .... Nie ne treba da donesime nego nie vo rok od 5 godini treba da naprajme i treba da se kazi ... SLEDNITE 5 GODINI NE OCEKUVAJTE NISHTO KJE SE RABOTI SO MLADI I KJE DRZIME ZLATNA SREDINA ... A kaj nas a se pojavi nekoe novo ime se nosat sponzorti se nosat igraci pa muabeti pa tituli pa neznam sho_Od to premnogu sho letavme go snajde Pelister to sho go snajde.Mora da se soberi starata ekipa koj igraja svetski rakomet i mora da mu se daj prostor i vreme da naprat svetski deca.Klub bez mladinski pgoni ne e klub to e isto kako trulo drvo koga togash ke padni eden posilen veter i ni se eba majkata.
Tuka maksimalno ja okrivuvam i RFM ... Tuka mora da se napraj 3 liga ili REGIONALNA LIGA da se proshiri bazata na sredni igraci da se proshiri kvantiteto na igraci so sho pokasno kje dobieme na kvalitet.Mora da se donesat lugje so idei okolu marketing kampanji za da se podigni svesta kaj narodo i da se odvleci od sekojdnevnite problemi bar na nekoi pola sat.
Rakometo e nauka a shteta kaj nas sho stignaja da go vodat lugje sho od rakomet znat samo R.
Pod hitno da se seci internet i YOUTUBE na site od upravata zosto majkata mu ja ebaja na klubo so igraci so gi nosat preku gospodino BASIC i so uspeva da gi ubedi deka igracite vredat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom