Фан клуб: РК Пелистер

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
738
Поени од реакции
1.313
bitolska fora me resi respekt ajde ke vidime seha preaseason ke osvoite poraduvajte se u prvenstvo ne znam dali ke bide taka ke vidime
Дај бе не заебавај и вие се ребрите на Крсте Андоновски турнирот се истепавте барем трофеј некаков да фатите со екипи 90 посто бош...

Трофеј е трофеј, сигурно Струга и Сеха појќе тежат од Вашиот (ако го освојте).

И што туку се рчкате кај шо не вие местото или ве чеша газот!?

Ко ќе почни првенството ќе прајме муабет.

Радвајте си се на вашите и остај те не да се радваме на нашите успеси...

Ко игравте ЛШ немаше екипи мкд така ги земавте трофеите....Нашите се крваво освоени....

Глеј си бавчата и помалку комплекси.

Поздрав
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
240
Поени од реакции
320
Дај бе не заебавај и вие се ребрите на Крсте Андоновски турнирот се истепавте барем трофеј некаков да фатите со екипи 90 посто бош...

Трофеј е трофеј, сигурно Струга и Сеха појќе тежат од Вашиот (ако го освојте).

И што туку се рчкате как шо не вие местото или ве чеша газот!?

Ко ќе почни првенството ќе прајме муабет.

Радвајте си се на вашите и остај те не да се радваме на нашите успеси...

Ко игравте ЛШ немаше екипи мкд така ги земавте трофеите....Нашите се крваво освоени....

Глеј си бавчата и помалку комплекси.

Поздрав
nemam kompleksi ni eden od turnite sho gi nabroja ne se bitni ja si gledam za Vardar od vreme na vreme vaka doagjam da prasam sho pravite ova ona interesno e so rivali malce peckanja zatoa e forumot a ne samo strogo mislis u zatvor sme i da aj da iskoristam prilika stvarno me interesira za berzereks znacenje ako ne mi odgovorite nema veze pozdrav
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
738
Поени од реакции
1.313
Аууу...Судиите крвој еј!
Без Фитиљо и со него не е исто...Се надевам не е повреден лошо...
И зошто Ивич не го клава ко не му оди на Никучо!?
Одбраната промаја десно
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
36
Поени од реакции
105
Katasrtofalna igra, bez ideja bez igra , bavna starska igra nezalaganost nisto sramota ocobol
Автоматски споено мислење:

Sega da go vidime sredniot dali ke go pogodat so go dogovorija, ako ne e nekoj dobar mocaj se vo sezonata
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
738
Поени од реакции
1.313
Абе ја претераја и овие русите...Апла си прат турнири пошто нигде не играт и се фрустрирани и ќе викат екипи, и со судење за нив, било Руси или Белоруси пошто исто лајно се, и ќе ги форсираат и ќе лечат комплекси...
Срамота...Колку се уназадија тие во ракомето.
А Ска Минск на времето ги газевме уште имаат од нас комплекси...
Точно второ никаква игра не покажавме, али прво игравме супер и не сосекоја после..

Во секој случај убо вака да се види дека само на 1-2 играчи терет не можи да се игра елитен ракомет и мора на среден минимум, обавезно уште 1 играч.
Шо ако вака се повредват?
Мора бекап. Или одврзи ќесе или не се сили
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
722
Поени од реакции
2.996
На шо личи ова!? Ја вади па ја враќа екипата… ептен непрофесионално.
 
Член од
23 април 2012
Мислења
424
Поени од реакции
593
Бранче бате доста е , си имаш бизнис продолжиси го поможи му таму во ракометот нема потреба поќе. Му еба матер од прв до последен сите играчи ги лимитира да не речам уназади. Па со твое водење како почетници изгледат.
Па уште и мангуп ја прекина утакмицата секоја чест. Браво :bravobe::facepalm:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.140
Поени од реакции
2.113
Пелистер и покрај поразот изигра солидна....со ваков тренер кој имат 60 мин негативна енергија не се очекуваше ништо друго освен пораз.....два пенали една контра на радивојевич ,непотребните исклучувања и некои судиски грешки го решија победникот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom