Фан клуб: РК Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.118
Поени од реакции
7.771
Bravo za sudijata steta so ne kazaa deka imase promena na terminot samo krajot go fativ no poarno od Struga igravme a mozi gresam ke vidime na drugite utakmici a denes mislam Hosni bese glaven aj ako donesat sreden I piker plus mozi raet ke bidime

P.S.na linkot mozi da se gleda I kako snimka

Ja izgledav kakov Hosni samo Radivojevic I Nikucot na golot bekojte corba tro mrdna Pavle I tolku cela srekja od izguben natprevar se vrativme I tepavme za cudo ne znam koga sme pobedile zagubena utakmica I bez nekoja igra ili iznenaduvanje povekje po greski na Cekovski Medvedi so mnogu mozi da znaci za nas I samodoverba za cudo poarno bese vtoroto poluvreme bez fitiljot ama uste ne mi e jasno koga ke pocnat da igraat borozas,toj pikerot hosni kurle madle tuku ke ne vadat decata I resavackite udari ke gi zema emilijan ,pavle ili na sigurno kaj zarko treba malku da se iskaraat nekoj igraci mnogu labavo mi vleguvaat vo natprevarite

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
19 јануари 2024
Мислења
319
Поени од реакции
1.016
Незнам зошто не се свртат кон рускиот пазар и да селектират играчи од таму.
Одсекогаш русите ваделе бекој класа.

Иначе лошо прво полувреме наспроти квалитетното второ.
Да не се повторваме по милион пати, дури и на мало дете од улица му е јасно на кои две позиции фалат квалитетни засилувања а за жал такви има се помалце во септември.

Голем пропуст и огромен минус на управата за то шо не ја комплетираја екипата навреме и шо го остаја Пурино тренер и ова сезона.
Ќе се одрази во текот на сезоната ток пропуст за жал ама ќе биди касно за корекција.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.826
Па во 16:00 беше али турско време...
Солиден пристап кон утакмицата ми се допадна, за се др е рано да се коментира, Цехте дали е сеуште со мислите во/со Словенија незнам али збунет беше тотално.
Питбулите гризат на секоја дадена секунда алал им вера, се надевам нема да биде епизодна улога и дека ќе бидат носители и во текот на целата сезона.
Е сега имам многу да плукам кон двајца, но ќе се воздржам. Тренерот е тој кој треба да пегла и да си кажува, но баш овие двајца плус капитенот со право го преседија цело второ на клупа.
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
738
Поени од реакции
1.313
ПАДНАЈА МЕЧКИТЕ ЈОРГОВ КАМЕН - Симев :kuracc:

Шо сакам да играме со АЕК и да има Пехар :jeeee:- Нек пукну душмани:D
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
240
Поени од реакции
320
kazete im tocno vreme ne ko vcera pak ke se zaebe nekoj nema smisla aj
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.826
Шо се замарате со дежурни специјалисти кој си бараат внимание дека дечкото со друг им е, па после кога ќе му се врати нема да биде депилиран.
Манете ги таму нека исправуват криви дрини си имаат своја болест шо не се лечи.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
240
Поени од реакции
320
vazi brat ke im kazime fala na grizata go cenime to super si:pijani:
fala brat respekt
Шо се замарате со дежурни специјалисти кој си бараат внимание дека дечкото со друг им е, па после кога ќе му се врати нема да биде депилиран.
Манете ги таму нека исправуват криви дрини си имаат своја болест шо не се лечи.
ne se nerviraj berzeker konsultiraj se tamu za seha turnirot sho ke napravis ete vi dadov podrska a ne tuka pederski raboti sho nikoj ne se smee comedi show bitola hhahaha
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.826
fala brat respekt

ne se nerviraj berzeker konsultiraj se tamu za seha turnirot sho ke napravis ete vi dadov podrska a ne tuka pederski raboti sho nikoj ne se smee comedi show bitola hhahaha
Ти бе со мувата на капа кој те прозва или и тебе дечкото не ти е депилиран па нервози овде вадиш.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
240
Поени од реакции
320
Ти бе со мувата на капа кој те прозва или и тебе дечкото не ти е депилиран па нервози овде вадиш.
bitolska fora me resi respekt ajde ke vidime seha preaseason ke osvoite poraduvajte se u prvenstvo ne znam dali ke bide taka ke vidime
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
39
Поени од реакции
85
Gi leak-naja dresojte za novata sezona hahaha
Mene novite me bendisvat poke od ovie so gi imavme lani
 

Kajgana Shop

На врв Bottom